orta seviye otomatik saat mi - ├╝st seviye quartz saat mi ?

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

orta seviye otomatik saat mi - ├╝st seviye quartz saat mi ?

Mesaj g├Ârkemk » 29 May 2019, 11:11

orta seviyeden kast─▒m 300 - 1500 dolar arar─▒l─▒─č─▒

bu seviyede al─▒nacak ( s─▒f─▒r, kullan─▒lmam─▒┼č, garantili grey market de─čil) saatlerin genellikle basic mekanizmalar─▒ var. seikoda maksimum 6r mekanizma , ETA da maksimum 2824 elabore , ayn─▒ sekilde sellitada maksimum SW200 elabore, miyota 9015. Al─▒nabilecek mekanizmalar bunlar yani ├Âyle ├žok el i┼činin filan olmad─▒─č─▒ standart robotik ├╝retim mekanizmalar. Tabi yine balance wheel gibi baz─▒ par├žalar elle monte ediliyor ama o kadar i┼čte yap bozu birle┼čtirmekten ├žok fark─▒ yok. Kadran yine keza ├Âyle el i┼č├žili─či minimum d├╝zeyde.

Ancak bu miktarda paray─▒ quartz bir saate yat─▒rmay─▒ g├Âze ald─▒─č─▒n─▒z zaman se├ženekler ├žok art─▒yor

full titantum kasal─▒, s├╝perlume diverlar, radyo kontroll├╝, gpsli , kasa kadran i┼č├žili─či ├╝st d├╝zeyde , perpetual calendar, chronograph, zaratsu polish,bluetooth, g├╝ne┼č enerjisi ─▒v─▒r z─▒v─▒r akl─▒n─▒za ne gelirse

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

tabi 300$ ├╝n alt─▒ yine seiko orient otomatik ve 1500$ ├╝st├╝ omega, rolex, zenith, tudor vs vs filan varken d├╝┼č├╝n├╝lmez bence de ama bu aral─▒kta quartzlar─▒n da ├žok bask─▒n se├ženekleri var. Bu aral─▒kta ├žok iyi se├ženekler sunan microbrandleri konu d─▒┼č─▒nda tutarak. Sizin g├Âr├╝┼čleriniz nedir ?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
g├Ârkemk

Kay─▒t: 02 Eyl 2016, 14:57

Re: orta seviye otomatik saat mi - ├╝st seviye quartz saat mi

Mesaj moy » 29 May 2019, 12:57

e┼čime do─čum hediyesi olarak cartier tank d├╝┼č├╝nm├╝┼čt├╝m ama 16.000 tl yi Quartz saate vermeye elim gitmedi.dijital olmad─▒─č─▒ s├╝rece saatlerin otomatik olmas─▒ gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum.
2 tane Quartz saatim var saniyenin atlayrak gitmesini izlemek resmen yoruyor beni.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba─č─▒ms─▒zl─▒k olmaz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
moy

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 10 ┼×ub 2015, 16:41

Mesaj copycat » 29 May 2019, 13:39

─░lk resmini payla┼čt─▒─č─▒niz citizen'in turuncu kadranli versiyonunu kulland─▒m. ┼×u an jomashop'ta 300 USD civar─▒na bulursunuz, hi├žbir sorunu olmayan m├╝kemmel bir saat ama insan bir ┼čekilde s─▒k─▒l─▒yor i┼čte.

Illa quartz alacaks─▒n─▒z g├╝ne┼č enerjili ve malzeme kalitesi ├žok y├╝ksek bir saat ├Âneririm.

MI 6 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
copycat

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj Ahmetrefik » 29 May 2019, 13:54

E─čer otomatik saat kullanmayacaksam ya saniyesi olayan bir saat yada Dijital bir saat tercih ederim
zaman o kadar tuhaft─▒r ki; gen├žken, ├žocukken hi├ž ├Ânemi yoktur, sonra g├╝n gelir ka├ž yaz'─▒n─▒n kald─▒─č─▒n─▒ saymaya ba┼člars─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ahmetrefik

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj g├Ârkemk » 29 May 2019, 15:06

vallahi ben bir tane casio oceanus almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum bu aralar
titayum kasa , radyo kontrol├╝, grand seikolardaki zaratsu polish, bluetooth ile telefondan zaman d├╝zeltme ikinci bir saat ayarlama (GMT) , chronograph , g├╝ne┼č enerjisi baya baya bi ├Âzellik var saatte

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
g├Ârkemk

Mesaj kilimanjaro » 29 May 2019, 15:58

G├╝zel ba┼čl─▒k.Foruma ├╝ye oldu─čum ilk zamanlar gaza gelip bir g shock alm─▒┼čt─▒m ve 2 ay sonra bir arkada┼č─▒ma hediye ettim bitti gitti.E┼čime saat al─▒rken rotap sak─▒n pilli almay─▒n g├╝ne┼čte akar falan dedi bana otomatik satt─▒ ama bir y─▒l sonra da yine e┼čime p─▒rlantal─▒ bahanesiyle pilli kakalamaya ├žal─▒┼čt─▒ :lol: ( Hellhound hat─▒rl─▒yor musun ? )
Pilli saatleri da─č bay─▒rda kullan─▒n diyorlar.Vallahi ben otomatik saatlerimi ya─ča bile band─▒r─▒yorum bana m─▒s─▒n demiyorlar.Ba┼čl─▒ktaki sorunun yan─▒t─▒ ├žok zor.┼×u kar┼č─▒la┼čt─▒rmay─▒ maddi de─čerleri de─čilde , ba┼čka a├ž─▒lardan yapsak olur mu ?
Ne kadar farkl─▒ olursa olsun, sana ait olmayana tenezz├╝l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge├žme

Ernesto Che GUEVARA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kilimanjaro

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj sieger » 29 May 2019, 16:00

kilimanjaro yazd─▒:G├╝zel ba┼čl─▒k.Foruma ├╝ye oldu─čum ilk zamanlar gaza gelip bir g shock alm─▒┼čt─▒m ve 2 ay sonra bir arkada┼č─▒ma hediye ettim bitti gitti.E┼čime saat al─▒rken rotap sak─▒n pilli almay─▒n g├╝ne┼čte akar falan dedi bana otomatik satt─▒ ama bir y─▒l sonra da yine e┼čime p─▒rlantal─▒ bahanesiyle pilli kakalamaya ├žal─▒┼čt─▒ :lol: ( Hellhound hat─▒rl─▒yor musun ? )
Pilli saatleri da─č bay─▒rda kullan─▒n diyorlar.Vallahi ben otomatik saatlerimi ya─ča bile band─▒r─▒yorum bana m─▒s─▒n demiyorlar.Ba┼čl─▒ktaki sorunun yan─▒t─▒ ├žok zor.┼×u kar┼č─▒la┼čt─▒rmay─▒ maddi de─čerleri de─čilde , ba┼čka a├ž─▒lardan yapsak olur mu ?

Abi hepsi iyi de niye ya─ča band─▒r─▒yorsun saati? Hayal edemedim nas─▒l durumda oluyor bu :D
explorer ftw
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sieger

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj kilimanjaro » 29 May 2019, 16:27

sieger yazd─▒:
kilimanjaro yazd─▒:G├╝zel ba┼čl─▒k.Foruma ├╝ye oldu─čum ilk zamanlar gaza gelip bir g shock alm─▒┼čt─▒m ve 2 ay sonra bir arkada┼č─▒ma hediye ettim bitti gitti.E┼čime saat al─▒rken rotap sak─▒n pilli almay─▒n g├╝ne┼čte akar falan dedi bana otomatik satt─▒ ama bir y─▒l sonra da yine e┼čime p─▒rlantal─▒ bahanesiyle pilli kakalamaya ├žal─▒┼čt─▒ :lol: ( Hellhound hat─▒rl─▒yor musun ? )

Abi hepsi iyi de niye ya─ča band─▒r─▒yorsun saati? Hayal edemedim nas─▒l durumda oluyor bu :D

ahahahaha ... karde┼č at├Âlye ko┼čullar─▒ i┼če dal─▒p a┼čka gelince durum ka├ž─▒n─▒lmaz oluyor :D
Ne kadar farkl─▒ olursa olsun, sana ait olmayana tenezz├╝l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge├žme

Ernesto Che GUEVARA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kilimanjaro

Mesaj moy » 29 May 2019, 16:28

kilimanjaro yazd─▒:
sieger yazd─▒:

ahahahaha ... karde┼č at├Âlye ko┼čullar─▒ i┼če dal─▒p a┼čka gelince durum ka├ž─▒n─▒lmaz oluyor :D

Abi meslek nedir :?:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba─č─▒ms─▒zl─▒k olmaz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
moy

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 10 ┼×ub 2015, 16:41

Mesaj copycat » 29 May 2019, 17:13

g├Ârkemk yazd─▒:vallahi ben bir tane casio oceanus almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum bu aralar
titayum kasa , radyo kontrol├╝, grand seikolardaki zaratsu polish, bluetooth ile telefondan zaman d├╝zeltme ikinci bir saat ayarlama (GMT) , chronograph , g├╝ne┼č enerjisi baya baya bi ├Âzellik var saatte

Resim
Yaln─▒z tasar─▒m s├╝permi┼č.

MI 6 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
copycat

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj g├Ârkemk » 29 May 2019, 17:19

maddi de─čeri bilerek yazd─▒m sanki bu fiyat aral─▒─č─▒nda baz─▒ quartz saatler daha kaliteli malzemeli saatler sunuyorlar ve ├╝zerine bir s├╝r├╝ ├Âzellik elde ediyorsunuz ama bizim ├╝lkede ├žok tutulan saaatler de─čiller fiyat aral─▒klar─▒nda. Hatta ├žo─ču ├╝st s─▒n─▒f quatz modelleri getirmiyorlar bile buraya,

quartz tuna ald─▒m bir tane kalitesi konusunda baya ┼ča┼č─▒rm─▒┼č durumday─▒m mesela. Kasa kalitesi ├žok iyi , saat high accuracy quartz gibi ├žal─▒┼č─▒yor neredeyse ayda 2-3 saniye . Ho┼č 7c43 diye ├Âzel yap─▒m mekanizmaym─▒┼č filan ama bu kadar─▒n─▒ beklemiyordum.

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
g├Ârkemk

Mesaj kilimanjaro » 29 May 2019, 18:17

moy yazd─▒:
kilimanjaro yazd─▒:
sieger yazd─▒:

Abi meslek nedir :?:

moy pm g├Ânderdim ÔÇŽ biraz teknoloji ├Âz├╝rl├╝y├╝m , umar─▒m ula┼čm─▒┼čt─▒r.Sevgiler

Ernesto Che GUEVARA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kilimanjaro

Sonraki

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 7 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners