Omega Seamaster 300m Master Chronometer vs Tudor Heritage Bl

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Seamaster 300m Master Chronometer vs Tudor Heritage Bl

Mesaj Umutt » 15 May 2019, 02:26

De─čerli arkada┼člar,

Forumda daha ├Ânce genel marka kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒lmalar─▒ alt─▒nda de─činilmi┼čtir muhtemelen ama, ├Âzel bir ba┼čl─▒k g├Âremedi─čim i├žin konu a├žmak ve iki model ├Âzelinde g├Âr├╝┼člerinizi almak istedim,

Bir tarafta Metas sertifikal─▒ co-axial mekanizmas─▒, seramik bezel ve seramik, dalgal─▒ kadran─▒ ve 42 mm kasa ├žap─▒ ile yeni Omega Smp;

Di─čer tarafta mat k─▒rm─▒z─▒ aluminyum bezel, koyu kahve kadran ve rose gold i┼čaret├žilerden m├╝tevellit, al─▒┼č─▒lageldik tasar─▒m─▒ ve ancak 2016 dan bu yana inhouse mekanizmas─▒ ile 41 mm kasa ├žapl─▒ Tudor Heritage Black Bay Burgundy Red..

Sizce hangisi ve neden ?

ResimResim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutt

Kay─▒t: 01 Oca 2011, 23:13

Re: Omega Seamaster 300m Master Chronometer vs Tudor Heritag

Mesaj leonardo06 » 15 May 2019, 03:51

Omega diyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk
leonardo06

Kay─▒t: 10 Mar 2012, 14:52

Mesaj Mkaraturk » 15 May 2019, 04:02

Hay─▒rl─▒ geceler abi
─░lk olarak ┼čunu demek isterim ki yeni smp detayl─▒ inceleme f─▒rsat─▒m oldu eski modeli ile k─▒yasland─▒─č─▒nda 1 mm kal─▒kl─▒k fark─▒ndan ziyade ka├ž─▒┼č valfinin ┼čekli itibariyle ho┼č g├Âz├╝kmedi─či kan─▒s─▒na vard─▒ktan sonra eski model bir smp ald─▒k ve kullan─▒yoruz
Ayn─▒ zamanda bir de mavi smp alm─▒┼čt─▒k ho┼čuna gitmedi abimizin saatt─▒k
Tudor modelini akmerkez rod inceleme f─▒rsat─▒m─▒zda oldu yaln─▒z kaba gelmi┼čti g├Âz├╝m├╝ze
39mm fifty eight g├Ârd├╝k be─čendik ve ho┼čumuza gitti ald─▒k ├žok kibar naif bir saat cidden
─░ncelemesinide yapm─▒┼čt─▒k belki yard─▒mc─▒ olunur

viewtopic.php?f=12&t=19861&p=569751#p569751
Olmad─▒ diye ├╝z├╝ld├╝─č├╝n dua'ya, g├╝n gelir sevinirsin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Mkaraturk

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 16 A─ču 2017, 20:57

Mesaj justaguy » 15 May 2019, 08:35

Mkaraturk yazd─▒:Hay─▒rl─▒ geceler abi
─░lk olarak ┼čunu demek isterim ki yeni smp detayl─▒ inceleme f─▒rsat─▒m oldu eski modeli ile k─▒yasland─▒─č─▒nda 1 mm kal─▒kl─▒k fark─▒ndan ziyade ka├ž─▒┼č valfinin ┼čekli itibariyle ho┼č g├Âz├╝kmedi─či kan─▒s─▒na vard─▒ktan sonra eski model bir smp ald─▒k ve kullan─▒yoruz
Ayn─▒ zamanda bir de mavi smp alm─▒┼čt─▒k ho┼čuna gitmedi abimizin saatt─▒k
Tudor modelini akmerkez rod inceleme f─▒rsat─▒m─▒zda oldu yaln─▒z kaba gelmi┼čti g├Âz├╝m├╝ze
39mm fifty eight g├Ârd├╝k be─čendik ve ho┼čumuza gitti ald─▒k ├žok kibar naif bir saat cidden
─░ncelemesinide yapm─▒┼čt─▒k belki yard─▒mc─▒ olunur

viewtopic.php?f=12&t=19861&p=569751#p569751

Kat─▒l─▒yorum, Omega'daki lug ├ževresindeki i┼č├žilikteki detaylar vb, Tudor'da bir t─▒k eksik gibi duruyor. Bir de, Tudor'un foto─čraftaki akrep ve yelkovan tasarm─▒na bir t├╝rl├╝ g├Âz├╝m al─▒┼čamad─▒ :lol: Hatta diver'lar─▒ bana Seiko prospex reissue'lar─▒ hat─▒rlat─▒yor diyor ve lin├ž edilmeden ├Ânce hemen ka├ž─▒yorum :lol:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
justaguy

Kay─▒t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj argn » 15 May 2019, 08:37

Omega :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
argn

Ya┼č: 51
Kay─▒t: 05 Tem 2014, 02:42

Mesaj g├Ârkemk » 15 May 2019, 09:04

her ikisinide g├Ârm├╝┼č ve koluma takm─▒┼č biri olarak daha takar takmaz malzeme kalitesinde omegan─▒n bir t─▒k ├╝stte oldu─čunu hissediyorsunuz. Kolda rahatl─▒k bak─▒m─▒ndan ├žok yak─▒nlar ama tudor daha rahat. tudorun g├╝nl├╝k kullan─▒mda mekanizma hassasiyetini bilmiyorum ama master coaxiallerin ki m├╝thi┼č. koluna takt─▒n og├╝n takmad─▒n, atlad─▒n z─▒plad─▒n, yok gece ├Âyle b─▒rakt─▒n b├Âyle b─▒rakt─▒n bana m─▒s─▒n demiyor ├žok stabil.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
g├Ârkemk

Kay─▒t: 02 Eyl 2016, 14:57

Mesaj moy » 15 May 2019, 09:40

Yeni 300m in fes seklinde ki helyum ka├ž─▒┼č valfinin hem tasar─▒m─▒n─▒ hemde konumunu be─čenmiyorum.
ama zro2 indexleri, seramik bezeli dalgal─▒ kadran i┼člemesi ile g├Âz dolduruyor.Tarih ├žark─▒n─▒n kadran rengi ile ayn─▒ olup b├╝t├╝nl├╝k sa─člamas─▒ b├╝y├╝k avantaj.├çift tarafl─▒ AR cam yokmu┼č hissiyat─▒n─▒ sonsuz ya┼čat─▒yor. Zaten markaya yabanc─▒ biri olmad─▒─č─▒n i├žin marka prestiji ,malzeme kalitesi servis s─▒k─▒nt─▒s─▒n─▒n olmamas─▒na de─činmiyorum bile.

Heritag─▒n ise kurma kolunu be─čenmiyorum saatin tasar─▒m─▒ tamamlanm─▒┼č ,├╝retilmi┼č, sevk an─▒nda hasss buna kurma kolunu koymay─▒ unutmu┼čuz.. neyse eldekilerden uydurun bi┼čeyler talimat─▒ ile saatin yan─▒na ili┼čtirilmi┼č gibi duruyor.Mat bezel, ve kadran rengi uyumlu olsada g├Âsteri┼čli durmuyor.
Lin├ž edilmeye haz─▒r─▒m marka olarak her zaman rolexin g├Âlgesinde kalm─▒┼č, ve kalmaya devam edecek bir marka. Malzeme kalitesi olarak bence omegada bir ka├ž t─▒k a┼ča─č─▒da kal─▒yor. kendi saatimi almadan ├Ânce ├Âzg├╝r saatte omegalar ile beraber incelemi┼čtim bana hissettirdi─či bu ┼čekildeydi.

Muhte┼čem bir saat zevkin ve koleksiyonun var Umut abi senin i├žine hangisi sinecekse hangisi ile mutlu olacaksan ondan yana tercihini yap derim.
Ben kendime alacak olsayd─▒m bu 2 modelde tercihimi omega 300M den yana kullan─▒rd─▒m.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba─č─▒ms─▒zl─▒k olmaz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
moy

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 10 ┼×ub 2015, 16:41

Mesaj justaguy » 15 May 2019, 09:54

Umut Bey bir de ekleyeyim, Tudor'un da hassasiyeti i├žin internette ├žok g├╝zel ┼čeyler s├Âyleniyor fakar d├╝n bakt─▒m, bendeki 2500D kalibreli seamaster 160 g├╝nde +42 sn sapm─▒┼č ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
justaguy

Kay─▒t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj copycat » 15 May 2019, 10:01

Bu paralara ve bu s─▒n─▒fa ├ž─▒kt─▒ktan sonra al├╝minyum bezel bir saat almazdim ┼čahsen. Zaten saat dedi─čimiz metan─▒n, tercih sebebi olabilecek binlerce bile┼čeni yok. Bezel de bana g├Âre en ├Ânemli bile┼čenlerden biri.

MI 6 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
copycat

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj Umutt » 15 May 2019, 10:05

├ľncelikle de─čerli payla┼č─▒mlar i├žin hepinize te┼čekk├╝rler arkada┼člar, bir yanl─▒┼č anla┼č─▒lma olmamas─▒ ad─▒na belirteyim; ba┼čl─▒─č─▒ olas─▒ bir sat─▒n alma karar─▒ i├žin de─čil, yanl─▒zca iki modeli, forum ortam─▒nda ba─č─▒ms─▒z olarak k─▒yaslamak i├žin a├žt─▒m.

Zira ┼ču an Black Bay Burgundy kullan─▒c─▒s─▒y─▒m ben.

Tekrar te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutt

Mesaj moy » 15 May 2019, 10:11

Umutt yazd─▒:├ľncelikle de─čerli payla┼č─▒mlar i├žin hepinize te┼čekk├╝rler arkada┼člar, bir yanl─▒┼č anla┼č─▒lma olmamas─▒ ad─▒na belirteyim; ba┼čl─▒─č─▒ olas─▒ bir sat─▒n alma karar─▒ i├žin de─čil, yanl─▒zca iki modeli, forum ortam─▒nda ba─č─▒ms─▒z olarak k─▒yaslamak i├žin a├žt─▒m.

Tekrar te┼čekk├╝rler.

Umut abi black bay koleksiyona yeni gelmi┼č olsada sen yeni 300m i├žin yolcu edersin gibi geliyor bana. :D :lol: :thumbup:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba─č─▒ms─▒zl─▒k olmaz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
moy

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 10 ┼×ub 2015, 16:41

Mesaj Umutt » 15 May 2019, 11:15

moy yazd─▒:
Umutt yazd─▒:├ľncelikle de─čerli payla┼č─▒mlar i├žin hepinize te┼čekk├╝rler arkada┼člar, bir yanl─▒┼č anla┼č─▒lma olmamas─▒ ad─▒na belirteyim; ba┼čl─▒─č─▒ olas─▒ bir sat─▒n alma karar─▒ i├žin de─čil, yanl─▒zca iki modeli, forum ortam─▒nda ba─č─▒ms─▒z olarak k─▒yaslamak i├žin a├žt─▒m.

Tekrar te┼čekk├╝rler.

Umut abi black bay koleksiyona yeni gelmi┼č olsada sen yeni 300m i├žin yolcu edersin gibi geliyor bana. :D :lol: :thumbup:

┼×imdilik d├╝┼č├╝nm├╝yorum abicim,

Omega da daha ├╝st model diver lar─▒ tecr├╝be ettim, Planet Ocean Liquid Metal gmt ve Good Planet Gmt gibi.. Dolay─▒s─▒yla ┼ču an Smp ├Âncelik de─čil benim i├žin, dedi─čim gibi tamamen iki markan─▒n muadil say─▒labilecek iki modelini, birlikte k─▒yaslamak ve g├Âr├╝┼č al─▒┼čveri┼činde bulunmak ad─▒na a├žt─▒m ba┼čl─▒─č─▒
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutt

Sonraki

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 6 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners