Başlangıç koleksiyonu için tavsiye

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Başlangıç koleksiyonu için tavsiye

Mesaj Tortuga » 09 May 2019, 21:52

Herkese selamlar
Saat dünyasına yeni yeni giriş yapıyorum, bu ay artık küçük bir koleksiyon oluşturmaya karar verdim, internetden biraz araştırdığım kadarıyla genelde başlangıç için 5 tip saat türü öneriliyor, sizden ricam her biri için max 1000 tl’ye kadar birkaç saat önerisinde bulunmanız, tavsiyelerinizi bekliyorum.
Aradıklarım: Dress, field, aviator, dive, racing.
Bu arada saatin mekanizması felan çok ön planda değil benim için...
Kullanıcı avatarı
Tortuga

Re: Başlangıç koleksiyonu için tavsiye

Mesaj justaguy » 10 May 2019, 08:28

Saat koleksiyonu genelde gidirp bir anda 5 tane saat almakla olmaz ki ;)

Zaman içinde bazı saatler hoşunuza gider, alırsınız. Sonra bazılarından sıkılırsınız satarsınız/takaslarsınız, yeni saatler alırsınız vb (Allah hiçbir saat severi madddi sıkıntılar yüzünden saat satmak zorunda bırakmasın).

Bazen de bir saate bağlanırsınız satmazsınız veya hediye gelen saatler veya satmaya kıyamadığınız saatler olur. Onlar da kalır.

5 saati bir anda alırsanız hiçbirinden yeterince keyif alamama durumu oluşabilir. Bendne söylemesi :thumbup:

Bu forumdaki daily wrist check başlığına bir bakın isterseniz. Orada çeşit çeşit saat var :champ:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj copycat » 10 May 2019, 08:41

1000 TL den 5 saat alacağınıza 2500 civarına 2 saat alarak başlayabilirsiniz.

Forumda 2. El bölümünde güzel bir certina ve birden fazla claude Bernard tsf edition var. Bu gibi saatlerle başlanabilir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj rolexcollector » 10 May 2019, 15:31

copycat yazdı:1000 TL den 5 saat alacağınıza 2500 civarına 2 saat alarak başlayabilirsiniz.

Forumda 2. El bölümünde güzel bir certina ve birden fazla claude Bernard tsf edition var. Bu gibi saatlerle başlanabilir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cb ye hiç katılmıyorum.
Hamilton, seiko, longines, tissot modellerine göz atın. Ne istediğinizi anlayın.
Sonra saatleri bilekte deneyin.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Ufkynl » 10 May 2019, 15:47

5 tane 1000 olcana 1 tane 5000 olsun derim normalde. Fakat yeni başlama durumu var 2 tane 2500 fena fikir değil [emoji14]
Biraz doyunca üstüne ekler 1 atarsiniz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Mandos » 10 May 2019, 15:55

Ben olsam 3 tane alırdım. Sebebi de yeni başlamanız. 2000₺ye ikinci el bir Steinhart Pilot, 1500₺ye bir Seiko Presage Dress kalana da Orient Kamasu Diver.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj braveagle72 » 10 May 2019, 18:04

Şayet amaç sadece elinizde mekanizmaları farketmeyecek, 5 farklı türde ve 1000 TL yi geçmeyecek saat almaksa canınızın istediğini alın.Tek yapmanız gereken dress,diver vb. saat türlerini öğrenmek, bütçenize ve zevkinize göre satın almak. Ama amacınız severek takacağınız ve 5 farklı türde bir saat ailesi/koleksiyonu yapmaksa aceleye getirmeden zamanla daha da bilinçlenerek içinize sine sine oluşturmak. Koleksiyonunuz zaten zamanla oturacaktır ve siz de severek takacağınız saatlere sahip olacaksınız.
Kullanıcı avatarı
braveagle72

Mesaj morningstar » 10 May 2019, 19:18

Her saat vitrinde durdugu gibi bileginize uygun olmayabilir.Bende illk önce bir magazaya gidip begendiginiz modelleri deneyerek bileginizde nasil oldugunu görün hangi saat türlerü hosunuza gidecek ondan sonra saat önerisi yapilabilir.Bütceyi 5 saate ayirmaktansa 2-3 saate ayirmak daha mantikli olacagini düsünüyorum.Forumun ikinci el bölümünde de cok güzel ve temiz saatler var onlarida inceleyebilirsiniz. :thumbup: :champ:
Kullanıcı avatarı
morningstar

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: parlakvepas ve 126 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners