Seiko SKX serisi uretimi durduruldu mu ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko SKX serisi uretimi durduruldu mu ?

Mesaj Kakefe » 20 Nis 2019, 17:46

Resmi bir duyuru yayinlanmasa da 2017 den beri forumlarda SKX serisinin üretiminin durduruldugu haberleri var bu yuzden cok ciddiye almamistim ama Baselworld den sonra bu soylenti tavan yapmis durumda keza AD lere bu bilginin acik acik iletildigi soyleniyor.. SKX in yerine Seiko 5 serisinin devam edeceginin yaninda net e birkac resim bile düşmüş durumda.Eger dogru ise gorunen o ki mekanizma upgrade edilmesine ragmen (4r36) wr 100 e cekilmis bezelde farkliliklar var yeni renkler var , yeni bir logo eklenmis vs vs.. Buna sevinen de uzulen de var..

bu haberler uzerine fiyatlarin yukari geldigi de yazilmis . Amazondakilere baktim oyle bir degisim yok gibi ama avrupa merkezli sitelerde fiyatlarda değişiklik oldugu hatta avrupa AD lerinin stoklama yapmaya basladiklarina dair soylentiler var.

Tabii daha ortaya ne cikacagi belli olmadigi icin net bir degerlendirme de yapmak imkansiz su anda ama ilk otomatik saati skx olan ve su ana kadar 4 adet skx kullanan ( hatta birini ogluma ilk otomatik saati olarak hediye etmek sifir olarak sakliyorum ) biri olarak skx in devam etmemesinin beni uzecegi kesin.

Asagiya yeni seri olacagi iletilen birkac foto birakiyorum ve sizin bu konudaki duyumunuz varmı veya genel olarak skx hakkinda goruslerinizi merak ediyorum.

ResimResim

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Re: Seiko SKX serisi uretimi durduruldu mu ?

Mesaj Ankthas » 20 Nis 2019, 18:04

SKX üretiminin bittiği söylentisini aynı bizim gençliğimizdeki "shaggy ölmüş" söylentisine benzetiyorum ben, itibar etmemek lazım 2017'den çok daha öncesine dayanıyor diye biliyorum bu söylenti. Görselleri ben de görmüştüm, pek ihtimal vermiyorum bu modellere ama öncelikle WR 100 metre olması, jübile bileziğin gitmesi, yeni Seiko 5 logosu eksi yönleri. 4r mekanizmaya geçerlerse güzel olur.

https://forums.watchuseek.com/f21/seiko-skx007-discontinued-2193025.html
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj slhgzl » 20 Nis 2019, 18:21

Skx 007,009 ve 011 kullanıyorum memnunum. Skx serisi efsane bir seri ve bu yeni modellerden daha güzel.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj sentez42 » 20 Nis 2019, 18:48

7s mekanizma artık Seiko'ya yakışmayan bir mekanizma. Monser gibi 6r ile güncellemek yerine 7s ile devam etmeleri bir hataydı zaten. Tasarım geriye gitmiş ama jübile şarttı.
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj danGerfuLL » 20 Nis 2019, 18:57

Seiko'da en sevmedigim model olur kendisi. Asimetrik kasasi, 7S mekanizmasi beni deli ediyordu. Tabi bunlar sahsi fikirlerim geneli baglamaz, cokca seveni mevcut. Hic edinmedim, edinmeyi de dusunmedim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj fasakasa » 20 Nis 2019, 19:45

SKX007 kullanmıştım bir süre, zaman tutması olarak kullandığım invicta modeller bile daha iyiydi sanki.

Görünüş olarak ne kadar sevsem de kullanışlı gelmemişti o saat bana .
Kullanıcı avatarı
fasakasa

Mesaj CptOz » 23 Nis 2019, 01:40

Açıkçası hep tavsiye edilen ve olumlu yorumlar alan bu modeli almayı düşünmüştüm. Hatta Yurtdışında bir iki kere saat bilekten de döndü. Nedense içime sinmeyip almamıştım. Citizen promaster NY0040 ile beraber görünce nedenini de anlamış oldum ve böylece hedefe koyduğum bu Citizeni alarak SKX efsanesini kafamdan tamamen silmiş oldum.
SKX modeller talep gördükçe üretimi de olacaktır bence. Ama elbet her efsanenin bir sonu da vardır...
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj buzz » 23 Nis 2019, 10:42

Saat alırken ilk dikkat ettiğimiz şey zaman tutması olsaydı, otomatik modeller yerine f91w için kuyruğa girerdik. Günümüzde estetik kaygının işlevsellikten çok daha önde olduğunu düşünüyorum ben. SKX007 bu konuda birçok insan için özel bir model. Nato, zulu, shark mesh, jubile hemen her kordon ve bilezikle oldukça şık ve spor bir görünüm veriyor. Uygun fiyatı da onu son derece cazip kılıyor. Ben seviyorum. :champ:
Kullanıcı avatarı
buzz

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners