Seiko Restorasyon Önerisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Restorasyon Önerisi

Mesaj fsenturk » 17 Nis 2019, 10:24

Arkadaşlar kolay gelsin.

Aşağıdaki gibi bir saatim var. 2006-2017 arasında kullandım.(Şu anda başka saatlerim var)
Resim
Haliyle saatimin dış görünüşü biraz yıprandı, biraz da bu saatten sıkıldım. Dolayısıyla görünüşünü değiştirerek sanki yeni bir saat almışım gibi bu saatimi yeniden kullanmak istiyorum.

Bu saati modifiye etme şansım var mıdır? Farklı bir kasaya ve bezele aktararak kullanılabilir mi? Ve en önemlisi bu işlemi saatçiler yapabilir mi?

Bir de aşağıdaki gibi bir kordon, bu saate yakışır mı onu sormak istiyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Re: Seiko Restorasyon Önerisi

Mesaj Ankthas » 17 Nis 2019, 10:41

Bezel sabit mi tam anlayamıyorum fotoğraftan, eğer kasaya sabitse yani tek parçaysa zaten değişmez ama değişebiliyorsa bile uygun bezel bulabileceğinizi pek sanmıyorum. Two piece nato kayıştansa güzel bir racing kayış bu saate daha çok yakışır kanımca ve saatin çehresini de bayağı değiştirecektir:

Resim

Resim

Resim

Resim

İlla radikal bir değişiklik yapacam diyorsanız belki sihah PVD kaplatabilirsiniz bilemiyorum. Ama bence kasayı polishletip yeni bir kayış taksanız yeter :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj fsenturk » 17 Nis 2019, 11:21

Ankthas yazdı:Bezel sabit mi tam anlayamıyorum fotoğraftan, eğer kasaya sabitse yani tek parçaysa zaten değişmez ama değişebiliyorsa bile uygun bezel bulabileceğinizi pek sanmıyorum. Two piece nato kayıştansa güzel bir racing kayış bu saate daha çok yakışır kanımca ve saatin çehresini de bayağı değiştirecektir:

Resim

Resim

Resim

Resim

İlla radikal bir değişiklik yapacam diyorsanız belki sihah PVD kaplatabilirsiniz bilemiyorum. Ama bence kasayı polishletip yeni bir kayış taksanız yeter :thumbup:

Bezel sabit hocam. Hani sağa sola dönen bir yapısı yok. Olsa yedek parça satın alıp değiştirme imkanı vardı. Bir de ben şu saat üreten firmaları anlamıyorum. Zaman içerisinde silinip gideceğini bile bile saatin bezeline boya ile rakam döşüyorlar.

Kasayı toptan değiştirirsek bir de iç kısımdaki kadranı değiştirirebilir miyiz. Mavi renkli veya başka bir renkli kadran ile değiştirebilir miyiz?
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Mesaj Ankthas » 17 Nis 2019, 11:42

hocam yeni saat alın yav, kasayı değiştirdiniz kadranı değiştirdiniz ne kaldı ki zaten
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj ilkayacil » 17 Nis 2019, 13:02

Eğer sizin için bu saatin manevi bir anlamı yoksa kasayı polishletip yeni bir kordon almaktam başka bir işe girişip paranızı boşa harcamamanızı öneririm

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ilkayacil

Mesaj fsenturk » 22 Nis 2019, 10:41

Nato Kayış taktırdım. Bence görüntüsü gayet değişti.

Resim
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Mesaj moy » 22 Nis 2019, 19:21

fsenturk yazdı:Nato Kayış taktırdım. Bence görüntüsü gayet değişti.

Resim

Hayırlı olsun birde polisaja verin tertemiz olsun ;)
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 188 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners