Oris Big Crown 1917-Longines Legend heritage Diver

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Big Crown 1917-Longines Legend heritage Diver

Mesaj Althor » 28 Mar 2019, 18:54

Merhabalar, foruma yeni kayıt oldum. 21 yaşında üniversite öğrencisiyim. Kabaca 2 yıldır ilgileniyorum saatlerle. Şimdilik Maurice Lacorix Aikon Automatic, Oris Aquis 43mm ve Seiko skx007'den oluşuyor koleksiyonum. Oris big crown 1917 ve longines legend heritage diver retro havaları ile çok ilgimi çekiyorlar. Kesinlikle kendilerine has duruşları ve kişilikleri var, fiyat bantları da birbirine çok yakın. İkisinden birini (hatta umarım bir gün ikisini de :lol: ) koleksiyonuma katmayı çok isterim. Biri pilot saati diğeri diver olsa da bence retro ve reissue olmaları saatleri benzer bir konuma getiriyor. Bu noktada foruma danışmak istedim. Bu iki saat için ne dersiniz. Hangisi daha iyi bir tercih olur?

edit: Daha önce tevfik aydın'da çektiğim bir fotoğrafı da buraya eklemek istedim.

Resim
En son Althor tarafından 29 Mar 2019, 09:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Althor

Re: Oris Big Crown 1917-Longines Legend heritage Diver

Mesaj morningstar » 28 Mar 2019, 22:33

Merhaba öncelikle foruma hoşgeldiniz.Guzel bir koleksiyonunuz var aikon benimde koleksiyona katmak istediğim saatlerden birisi.Sorunuza gelecek olursak ben bu ikisi arasından orisi alırdım bence daha estetik

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj kiwi21 » 28 Mar 2019, 22:53

Öncelikle hoşgeldiniz. 21 yaşında, üniversite öğrencisi olarak oldukça iddialı ve zevkli bi başlangıç yapmışsınız saat hobisine.

Söyledğiniz iki model içinden koleksiyonunuzdaki diğer saatleri de düşünerek benim tercihim Longines'den yana olurdu :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj Ankthas » 28 Mar 2019, 23:33

kiwi21 yazdı:Öncelikle hoşgeldiniz. 21 yaşında, üniversite öğrencisi olarak oldukça iddialı ve zevkli bi başlangıç yapmışsınız saat hobisine.

Söyledğiniz iki model içinden koleksiyonunuzdaki diğer saatleri de düşünerek benim tercihim Longines'den yana olurdu :champ:

Kıvanç hocamla bu sefer ihtilafa düştük, koleksiyonda iki adet diver olduğu için tercihim big crown'dan yana olurdu. Alternatif olarak pointer date de bakabilirsiniz:

Resim

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj raven » 29 Mar 2019, 00:14

LLD kendine has karizmatik bir saat ve bence her tarza uyar :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj debra » 29 Mar 2019, 06:36

. Resim

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj kiwi21 » 29 Mar 2019, 07:57

Ankthas yazdı:
kiwi21 yazdı:Öncelikle hoşgeldiniz. 21 yaşında, üniversite öğrencisi olarak oldukça iddialı ve zevkli bi başlangıç yapmışsınız saat hobisine.

Kıvanç hocamla bu sefer ihtilafa düştük, koleksiyonda iki adet diver olduğu için tercihim big crown'dan yana olurdu. Alternatif olarak pointer date de bakabilirsiniz:

Resim

Resim

Bu sefer marka odaklı düşünmüştüm. Ailede aynı markadan 2 saat olacağına farklı bir tat olsun diye :)

Dediğin gibi de değerlendirilebilr ama :) Gerçi SKX de LLD de diver olsa da bence birer toolwatch :champ:

He bu arada yine ucundan kıyısından pişti olduk. Dün gece pointer date'lere bakıyordum. Kesin evdeki tarayıcı izleniyor :lol:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj khef » 29 Mar 2019, 08:09

Bilekler ince ise LLD yakışmayabilir. İki fotoğraf ile genç arkadaşımıza fikir verelim. :arrow:

Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners