Saatlare Bu Kadar Paray覺 Nas覺l Veriyorsunuz?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saatlare bu kadar paray覺 nas覺l veriyorsunuz?

Mesaj KorayYil » 28 Mar 2019, 00:52

mert55 yazd覺:
KorayYil yazd覺:G羹zide forumumuzda yine sert tart覺malar yaanm覺, yine herkes kendine g繹re hakl覺 ,yine hi癟 kimse bilmiyor ama en 癟ok ben biliyorum tarz覺 konumalar havalarda u癟uuyor :D u gerginlii atmak i癟in toplu bir masaj etkinliimi yap覺lsa asl覺nda :D

Mert55 forumda覺m bu paragraf覺 tamamen sana referans olsun diye yaz覺yorum biraz evk k覺rmak gibi olucak ama durum tam olarak aa覺da anlatt覺覺m gibi:
Bizim okulun (YTU) mimarl覺覺n覺 2014de dereceyle bitiren arkada覺m 2200 tl ye 癟al覺覺yor ve irketteki 3. y覺l覺. 襤t羹 mimarl覺覺 derece ile bitiren ayn覺 zamanda uluslarararas覺 bir yar覺madan 繹d羹l alan baka bir arkada覺m sekt繹rdeki 5. y覺l覺n覺 doldurdu ve 4000 maa al覺yor. Birincisi 1300 ikincisi 2000 kira 繹d羹yor. Tabi bu bahsettiim insanlar doutan ansl覺 insanlar deiller ailelerinin irketleri,fabrikalar覺 yok orta d羹zeyli aileler.
Senin baban覺n sana inaat yap diye ay覺rd覺 5 milyonu vard覺r o zaman iler deiir.
Burdan bak覺cak olursak ikisininde, s繹ylediin fiyatlardaki saatleri almalar覺 biraz imkans覺z. Ama sekt繹r canlan覺r inaat firmalar覺 tekrar tavan yapar (u durumda biraz uzak bir ihtimal) o zaman ihtimaller artabilir.

Yt羹 mezunu biri nas覺l olur 2200 ye 癟al覺t覺r覺l覺r, ilgin癟. Asgari 羹cret zaten 2000. Bilmem ka癟 tane 羹niversite var ve bilmem ka癟 tane mezun var her sene adamlar illa ki birini bulur 癟al覺t覺rmak i癟in. Work and travel ile gidip sonra yerlemek laz覺m.:)
Yorum i癟in teekk羹rler

Olay art覺k y覺ld覺z,it羹,odt羹 ye bakm覺yor maalesef. Ne kadar torpilin varsa o kadar iyi i buluyorsun. Belki k覺z覺labilir network demedim de torpil dedim diye ama nitelikli bir eleman覺n 癟evresine network diyebilirim s覺rf ie gidip gelmek olsun diye onun yeeni bunun yeeni olarak al覺n覺n tonlarca insan var o y羹zden umar覺m salam bir NETWORK un vard覺r :D
KorayYil

Kay覺t: 05 Haz 2017, 14:55

Mesaj KorayYil » 28 Mar 2019, 00:58

manil yazd覺:Yurtd覺覺nda %1'lik kontenjanlara giren iler olmad覺覺 s羹rece (ki bunlarda senior pozisyonlar i癟in) ilk etapta y.d覺覺ndan 癟ok para kazanmay覺 beklememek laz覺m. Buna ek olarak, her ne kadar d繹viz cinsinden burada 癟ok para kazan覺yor gibi g繹z羹k羹lse de, sat覺n alma g羹c羹 paritesinden yola 癟覺k覺ld覺覺nda, Avrupa'da beyaz yaka olarak 癟al覺覺p da, maa覺n artan k覺sm覺yla ayda bir monte carlo'ya gidip iki pibirik atay覺m demek de 癟ok m羹mk羹n deil, hayat orada da pahal覺. Buna kar覺n genel standart y羹ksek olduu i癟in, o standarda ulama ad覺na 羹lkemizde harcanan kaynakla k覺yasland覺覺nda g繹receimiz ey akl覺m覺z覺 kar覺t覺rmas覺n.

Bir d繹nem ilgilendiimiz transnasyonal su sat覺 iinde de g繹rd羹羹m羹z 羹zere, 繹nemli olan ihtiya癟lar覺 doru tespit edebilmek.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Benim tek derdim bir g羹n uyand覺覺mda tanzim sat覺 soan, dier g羹n uyand覺覺mda swap, baka bir g羹n uyand覺覺mda BIST tarhinin en kara g羹n羹 haberleri okumadan hayat覺m覺 s羹rd羹rebilmek :D
KorayYil

Mesaj KorayYil » 28 Mar 2019, 01:00

byakrep yazd覺:
KorayYil yazd覺:
nzmokur yazd覺:
asymptote yazd覺:Hakl覺s覺n覺z. Hem 羹niversitelerin say覺s覺 ve kontenjanlar覺 artt覺r覺ld覺 hem de yak覺n gelecekte 癟ok ciddi istihdam daralmas覺 bekleniyor. 襤spanya durumuna d羹me riskimiz hayli y羹ksek. Orada bildiiniz gibi nitelikli gen癟 isiz oran覺 %30'lar覺n 羹zerinde..
Asymptote 癟ok hakl覺s覺n.
Ger癟ekten 羹lkemizi zor g羹nler bekliyor.
Her ne kadar beyin g繹癟羹ne kar覺 olsam da yeni mezun veya 繹renci arkadalara yurtd覺覺 kap覺lar覺n覺 zorlamalar覺n覺 tavsiye ediyorum.
Hem g羹zel deneyim, hem de para kazanmalar覺 a癟覺s覺ndan.

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Say覺n nzmokur bende bu mant覺kla 襤ngiltere oturumu i癟in bavuruda bulundum, eer kabul ederlerse haziran gibi gitmeyi d羹羹n羹yorum. K覺smet

Kardeim gitti 2,5 senedir 襤ngilterede, siz nas覺l gidersiniz bilmiyorum ama umar覺m kabul olur. T羹rkiyede yaam artlar覺 malesef 癟ok zor. :(

Teekk羹rler iyi dilekleriniz i癟in :champ:
KorayYil

Mesaj mturann » 28 Mar 2019, 10:02

asymptote yazd覺:Hakl覺s覺n覺z. Hem 羹niversitelerin say覺s覺 ve kontenjanlar覺 artt覺r覺ld覺 hem de yak覺n gelecekte 癟ok ciddi istihdam daralmas覺 bekleniyor. 襤spanya durumuna d羹me riskimiz hayli y羹ksek. Orada bildiiniz gibi nitelikli gen癟 isiz oran覺 %30'lar覺n 羹zerinde..

襤spanyada olan biteni k覺saca anlatabilir misiniz acaba?
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj eyimen » 28 Mar 2019, 10:24

Ufak tefek at覺malar olsa da, g羹zel bir bal覺k olmu kan覺mca :D Bal覺覺 a癟an arkada覺m覺z da niyetini biraz ge癟 de olsa anlatabilmi. Konuma ve yaz覺 birbirinden olduk癟a farkl覺 olduundan yanl覺 anla覺lmalar olabiliyor, al覺t覺k :D
Konuya gelirsek, saat b羹t癟esi i癟in daha 繹nce bahsi ge癟en 1 maa, bence de mant覺kl覺 bir 繹l癟羹/referans olarak g繹r羹lebilir. Yani u an ayl覺k 10bin TL geliri olan biri saat i癟in 10 bin TL ay覺r覺rsa acayip bir durum olmaz. Bu noktada akl覺ma tak覺lan soru, yine b羹t癟eyi amayan ikinci/羹癟羹nc羹 bir saat alsa?? Bence sorun olmaz :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj ekdellal » 28 Mar 2019, 12:07

eyimen yazd覺:Ufak tefek at覺malar olsa da, g羹zel bir bal覺k olmu kan覺mca :D Bal覺覺 a癟an arkada覺m覺z da niyetini biraz ge癟 de olsa anlatabilmi. Konuma ve yaz覺 birbirinden olduk癟a farkl覺 olduundan yanl覺 anla覺lmalar olabiliyor, al覺t覺k :D
Konuya gelirsek, saat b羹t癟esi i癟in daha 繹nce bahsi ge癟en 1 maa, bence de mant覺kl覺 bir 繹l癟羹/referans olarak g繹r羹lebilir. Yani u an ayl覺k 10bin TL geliri olan biri saat i癟in 10 bin TL ay覺r覺rsa acayip bir durum olmaz. Bu noktada akl覺ma tak覺lan soru, yine b羹t癟eyi amayan ikinci/羹癟羹nc羹 bir saat alsa?? Bence sorun olmaz [emoji38]
Y覺lda 1 maa m覺? Yoksa eldeki toplam saat b羹t癟esi 1 maa覺 ge癟memeli mi?

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"T覺rt覺l覺n kaderi kelebek olmak ve g羹zel 繹lmekdir"
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj Ufkynl » 28 Mar 2019, 14:28

Adam覺n saatine bak覺p maa覺n覺 anlayabiliyor olmak.. valla insan覺 saatten soutan kavramlar bunlar. Suistimale a癟覺k konu. Kolunda moda markas覺 haricinde saat g繹rd羹羹m herkese sempati ile bak覺yorum ben.
2. El piyasa deerinde al覺nd覺覺 taktirde saatten zarar edilmez diye dusunuyorum. uan 2. El bir sub alsam 1 sene taksam dilar bazinda kar bile ederim seneye sattigimda muhtemelen. Ben doland覺r覺c覺 olsam kesin rolex takatim mesela. Haz覺r hi癟 tan覺madan bedava itibar :D
Kolleksiyon i癟in d羹羹n羹l羹rse daha farkl覺 tabi.

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj eyimen » 28 Mar 2019, 15:37

Ufkynl yazd覺:Adam覺n saatine bak覺p maa覺n覺 anlayabiliyor olmak.. valla insan覺 saatten soutan kavramlar bunlar. Suistimale a癟覺k konu. Kolunda moda markas覺 haricinde saat g繹rd羹羹m herkese sempati ile bak覺yorum ben.
2. El piyasa deerinde al覺nd覺覺 taktirde saatten zarar edilmez diye dusunuyorum. uan 2. El bir sub alsam 1 sene taksam dilar bazinda kar bile ederim seneye sattigimda muhtemelen. Ben doland覺r覺c覺 olsam kesin rolex takatim mesela. Haz覺r hi癟 tan覺madan bedava itibar :D
Kolleksiyon i癟in d羹羹n羹l羹rse daha farkl覺 tabi.

Bu sonuca nas覺l geldik anlayamad覺m :D
Benim c羹mlemden yola 癟覺karsak, saatine bak覺p maa覺n覺 anlayamazs覺n覺z :D Ayda 50bin TL kazan覺p 1000 TL'lik saat takabilirsiniz veya ayda 5bin TL kazan覺p 20bin TL'lik saat takabilirsiniz. Benim bahsettiim, saate ne kadar b羹t癟e ay覺rmayal覺m diye d羹羹nenler i癟in bir 繹nerme sadece. Yani kimsenin saatinden bir sonu癟 癟覺karm覺yoruz :D
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners