Saatlare Bu Kadar Paray覺 Nas覺l Veriyorsunuz?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saatlare bu kadar paray覺 nas覺l veriyorsunuz?

Mesaj EnderE » 28 Mar 2019, 19:32

Ben biraz baa d繹neyim

imdi ben bir patek alacak olsam beni 繹nce al覺rken kaz覺klarlar. Sonra satarken de doland覺r覺rlar.

Baz覺 eylerde sadece para ge癟miyor tabi ederinin kat kat fazlas覺n覺 vermiyorsan覺z.

Bir saat sever o saatlere ula覺ncaya kadar bir 癟ok ac覺 - tatl覺 tecr羹be ve ciddi bir network sahibi oluyor tabi ciddi bir emek harc覺yor.

Mesele sadece pahal覺 saat almak deil. O paray覺 havadan kazanan 癟ok k覺s覺tl覺 ansl覺 bir kesim i癟in ge癟erli. Bu bir癟oumuz i癟in bir tutku, yaam bi癟imi, belki pahal覺 bir hobi . Ama kesinlikle sadece para ile ilikilendirilebilecek kadar s覺 birey deil.

BLA-L09 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj dogodenizli » 29 Mar 2019, 00:27

Bu bal覺kta yaz覺lanlarla birlikte, bahsi ge癟en segment saatleri ve fiyat art覺lar覺n覺,sat覺n alma zorluklar覺n覺 falan d羹羹n羹nce, olay覺 bir nevi saadet zincirine benzettim.S羹rekli artan bir grafik olduundan fiyat-talep esneklii zay覺f kal覺yor.Saat bir yat覺r覺m, hatta baz覺 durumlarda vergiden ka癟覺nma arac覺na d繹n羹羹nce ,doal olarak kiisel zevkleri yans覺tmaktan da uzakla覺yor.D繹n羹p dola覺p herkesin(ben dahil) ayn覺 saatlerde fikir birliine varmas覺 bu y羹zden belki de .Ne dersiniz?[/quote]

Eraslani beyefendi duygular覺ma terc羹man olmu. Herkes neden ayn覺 saatleri beeniyor ayn覺 saatleri takmay覺 hedefliyor? Saat bir aksesuar deil mi? Bir sanat eseri deil mi? Nas覺l herkesin zevkleri ayn覺 oluyor? Cevap basit saat bir stat羹 simgesi olarak g繹r羹l羹yor 羹lkemizde. Bir ticaret arac覺 olarak g繹r羹l羹yor. Muhakkak ki saat a覺klar覺 da var bilhassa bu forumda onlar覺 tenzih ediyorum.
-Araba konusuna gelince ender beye kat覺l覺yorum. Ailece y覺llard覺r galeri ii yap覺yoruz 3 kusakl覺k bir gelenek neredeyse. Orta/ust segment bir癟ok ara癟 al覺p sat覺yoruz e malum 羹lke artlar覺ndan dolay覺 羹st segment bir arac覺 satmak y覺llar alabiliyor y覺llarca galeride ara癟 bekleyebiliyor. Ama su ana kadar hi癟 zarar etmedik e neden zarar etmedik 癟羹nk羹 arac覺 s覺f覺r al覺rsan 繹tv kdv yi en basta sen 繹dersin bir arabaya 2 3 milyon tl vereceksen ya da o arabay覺 o fiyatlara satacaksan verecein y覺ll覺k verginin bir deeri yok ancak o arabaya 0 al覺rken verecein 繹tv+kdv+bayinin fiyat bindirmesi vs. Zaten arac覺n fiyat覺n覺 ge癟iyor.
K覺saca 2. El ara癟ta (ozellikle 羹st segmentte)az覺c覺k iten anl覺yorsan覺z zarar etmezsiniz 癟ok b羹y羹k 癟aba sarf etmeniz laz覺m zarar etmeniz i癟in. Ama dediim gibi iten anlamak laz覺m. Saatten anlamayan.birinin eline ver pp yi deerlendirebilir mi o saati deerini anlar mi? Ayn覺 ey.
-Tl hesaplamas覺na gelince. 繹yle bir 繹rnek vereyim 3 y覺l 繹nce 175.000 usd e ald覺覺m覺z maseratiyi (5000 kmde idi)
襤ki ay 繹nce 250.000 usd ye satt覺k. Ha bu arac覺n 3 y覺ll覺k masraflar覺 olmad覺 mi tabiki oldu onlar覺n da toplam覺 vergi bak覺m vs. 35.000 usd yani toplamda 210.000 usd ye mal olan arac覺 3 y覺l galeride yatt覺ktan sonra 250.000 e satabiliyormuuz ancak belirttiim gibi bu ara癟 5000 km de deil de 0 olsayd覺 zaten bize o g羹n羹n piyasas覺nda geli fiyat覺 250.000 usd olacakt覺.
Umar覺m faydal覺 olmutur 羹stadlar覺m
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj dogodenizli » 29 Mar 2019, 00:49

unu da belirtmeden ge癟meyeyim zarar etmeyeceiniz saatler genelde limitli 羹retim saatler veya rolex pp veya en.k繹t羹 ihtimalle omega gibi markalar oluyor yani 羹st segment markalar oluyor. Yoksa 繹rnek veriyorum 2 bin usd e oris al覺p da 5 bin usd ye satan g繹rmedim mesela. Arabada da 羹st segmentte durum benzer deer kaybetmiyor. Aslinda Turkiyede ekonominin temeli de bu zaten. Bu fiyatlari verecek insanlar dolar kazan覺p tl harcad覺覺 i癟in enflasyon onlarin iine bile geliyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj omrfrka » 01 Nis 2019, 02:56

sieger yazd覺:Ben cok elestiri olarak gormedim, arkadas aslinda diyor ki, ne kadar paraniz var ki, saati bu kadar verebiliyorsunuz..

Acikcasi bunun meslekle pek de bir alakasi yok, bu onceliklerle alakali. Mesela ben araba sevmem, kendi isimi yapiyorum, ve garip sekilde bir cok akrabam, arkadasim ya neden araba almiyorsun diyor, su anda ortalama bir araba alsam 100bin tl minimum vermeliyim, ki ben sevmiyorum, taksiye binmeyi ya datoplu tasima kullanmayi tercih ediyorum. Sizin tabirinizle bir de 10bin liralik rolexim var. Hatta ne fark eder haydi 100bin lira olsun, araba fiyati. Bu kadar basit, araba almadim bunu aldim, ve sattigimda yine benzer bir parayi geri alacagim, hatta seneler icerisinde degeri daha da artacak.

O yuzden bu konuda cok dusunmemelisiniz kanimca, sadece parasi oldugu icin saati alana diyebilirsiniz, napiyorsun sen diye, ama bu forumda oyle insan olmasi zor. Cunku gorursunuz, 100 liralik saati bile birisi alsa herkes tebrik eder, tercihi o seviyede yorumlar. Ya da birisi bir milyon liralik saat alsa, kimse de fiyatina laf etmez. Bizim icin parasindan bagimsiz bir sey saat, varligi guzel, onun temsil ettikleri guzel, benim icin en azindan asla geri gelmeyen seyleri temsil etmesi, ve bunu otomatik bri sekilde, klasik aksamlarla yapabilmesi gercekten tanimlanabilecek bri sey degil, benim icin en onemli seyleri bana her an hatirlatan bir sey.

Konudan bagimsiz: Richard mille saat satiyor mu yahu? Her saati limited, ve sadece unlulere verilen sponsor olunmus saatleri goruyoruz. Satiliyor mu hic acaba diye merak ediyorum ve hatta keske duzgun bir inceleme olsa, nasil bir mekanizma, saglam mi, oyle sporcular gibi cidden bilekteyken tenis oynayabiliyor muyuz.. baya merak ediyor insan.
neden bu rolex saatler pahal覺 sorusuna verilcek en g羹zel cevap bence [emoji1360]

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
omrfrka

Kay覺t: 14 Ara 2017, 19:47

Mesaj MrJingles » 02 Nis 2019, 10:20

PP niye Rolexten daha pahal覺 peki? Bunun sebebi nedir? Ayn覺 ayardaki saatlere bak覺yorum PP daha pahal覺. Bunun sebebi nedir? PP daha m覺 iyi?
Ger癟ek bir saat enerjisini pilden ve 覺覺ktan deil sahibinden al覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
MrJingles

Kay覺t: 20 Mar 2018, 14:56

Mesaj asymptote » 02 Nis 2019, 10:46

PP'de safir kristal cam var.. ;)

aka bir yana kar覺lat覺rd覺覺n覺z saatlerin ayn覺 ayarda olduuna nas覺l karar veriyorsunuz? Deerlendirme 繹l癟羹t羹n羹z nedir? Bunu biraz a癟arsan覺z belki daha sal覺kl覺 cevap alabilirsiniz..
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj asymptote » 02 Nis 2019, 10:47

PP'de safir kristal cam var.. ;)

aka bir yana kar覺lat覺rd覺覺n覺z saatlerin ayn覺 ayarda olduuna nas覺l karar veriyorsunuz? Deerlendirme 繹l癟羹t羹n羹z nedir? Bunu biraz a癟arsan覺z belki daha sal覺kl覺 cevap alabilirsiniz..
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj Ufkynl » 02 Nis 2019, 10:56

En basitinden pp de d羹nyan覺n en iyi saat ustalar覺 癟al覺覺yor. Bir saati yapmak i癟in 100 lerce saat bu adam覺 kiraliyosun gibi dusun. Biz fakirler gibi saati 羹creti birka癟 dolar deil bu adamlar覺n :D
Daha 癟ok 繹l癟羹t var da bu matematiksel anlat覺mdan daha kolay anla覺l覺r diye dusunuyorum.

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 118 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners