Saatlare Bu Kadar Paray覺 Nas覺l Veriyorsunuz?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saatlare bu kadar paray覺 nas覺l veriyorsunuz?

Mesaj Mandos » 26 Mar 2019, 06:49

mert55 yazd覺:
sieger yazd覺:Ben cok elestiri olarak gormedim, arkadas aslinda diyor ki, ne kadar paraniz var ki, saati bu kadar verebiliyorsunuz..

Acikcasi bunun meslekle pek de bir alakasi yok, bu onceliklerle alakali. Mesela ben araba sevmem, kendi isimi yapiyorum, ve garip sekilde bir cok akrabam, arkadasim ya neden araba almiyorsun diyor, su anda ortalama bir araba alsam 100bin tl minimum vermeliyim, ki ben sevmiyorum, taksiye binmeyi ya datoplu tasima kullanmayi tercih ediyorum. Sizin tabirinizle bir de 10bin liralik rolexim var. Hatta ne fark eder haydi 100bin lira olsun, araba fiyati. Bu kadar basit, araba almadim bunu aldim, ve sattigimda yine benzer bir parayi geri alacagim, hatta seneler icerisinde degeri daha da artacak.

O yuzden bu konuda cok dusunmemelisiniz kanimca, sadece parasi oldugu icin saati alana diyebilirsiniz, napiyorsun sen diye, ama bu forumda oyle insan olmasi zor. Cunku gorursunuz, 100 liralik saati bile birisi alsa herkes tebrik eder, tercihi o seviyede yorumlar. Ya da birisi bir milyon liralik saat alsa, kimse de fiyatina laf etmez. Bizim icin parasindan bagimsiz bir sey saat, varligi guzel, onun temsil ettikleri guzel, benim icin en azindan asla geri gelmeyen seyleri temsil etmesi, ve bunu otomatik bri sekilde, klasik aksamlarla yapabilmesi gercekten tanimlanabilecek bri sey degil, benim icin en onemli seyleri bana her an hatirlatan bir sey.

Konudan bagimsiz: Richard mille saat satiyor mu yahu? Her saati limited, ve sadece unlulere verilen sponsor olunmus saatleri goruyoruz. Satiliyor mu hic acaba diye merak ediyorum ve hatta keske duzgun bir inceleme olsa, nasil bir mekanizma, saglam mi, oyle sporcular gibi cidden bilekteyken tenis oynayabiliyor muyuz.. baya merak ediyor insan.

Bu arada beni anlad覺覺n覺z i癟in teekk羹r ederim. Konuda 癟ok sa癟ma yorumlar at覺lm覺.Saatler erkein neredeyse tek aksesuar覺 diyebiliriz. Kendimi tam ifade edemedim. Ben mimarl覺k okuyorum mesela. Mezun olduumda forumdakiler gibi saatlere bu kadar b羹t癟e ay覺rabilecek miyim diye d羹羹nd羹m. Yani mesleklerinizi genelde pilot, doktor olarak alg覺lad覺m. 羹nk羹 saate o paralar覺 vermek t羹rkiyede her baba yiidin harc覺 deil.

ok rahat ay覺r覺rs覺n覺z hatta fazlas覺n覺 ay覺rd覺覺n覺zda kendinize aars覺n覺z. Bu bir tutku 癟ou insan i癟in. T羹rkiye artlar覺 konusunda ise Rolexi ald覺覺n覺zda temiz bir kullan覺m sonras覺 en k繹t羹 ald覺覺n覺z 羹crete elden 癟覺kar覺rs覺n覺z. Bir risk yok ortada.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Mandos

Ya: 44
Kay覺t: 10 May 2013, 14:33

Mesaj manil » 26 Mar 2019, 07:55

Ben ahsen Kastamonu k覺r pidesi salonu iletiyorum. ncesinde ise erikli sular覺n覺n b繹lge bayilii vard覺. Her iki i de sabit say覺lmasa da sabite yak覺n bir gelir b覺rak覺yor. Bu sebeple saatlere b羹t癟e ay覺rmak m羹mk羹n olabiliyor.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj kiwi21 » 26 Mar 2019, 07:57

Ben sadece yorumlari okumaya geldim

Resim
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj Ekselans » 26 Mar 2019, 08:15

sieger yazd覺:Ben cok elestiri olarak gormedim, arkadas aslinda diyor ki, ne kadar paraniz var ki, saati bu kadar verebiliyorsunuz..

Acikcasi bunun meslekle pek de bir alakasi yok, bu onceliklerle alakali. Mesela ben araba sevmem, kendi isimi yapiyorum, ve garip sekilde bir cok akrabam, arkadasim ya neden araba almiyorsun diyor, su anda ortalama bir araba alsam 100bin tl minimum vermeliyim, ki ben sevmiyorum, taksiye binmeyi ya datoplu tasima kullanmayi tercih ediyorum. Sizin tabirinizle bir de 10bin liralik rolexim var. Hatta ne fark eder haydi 100bin lira olsun, araba fiyati. Bu kadar basit, araba almadim bunu aldim, ve sattigimda yine benzer bir parayi geri alacagim, hatta seneler icerisinde degeri daha da artacak.

O yuzden bu konuda cok dusunmemelisiniz kanimca, sadece parasi oldugu icin saati alana diyebilirsiniz, napiyorsun sen diye, ama bu forumda oyle insan olmasi zor. Cunku gorursunuz, 100 liralik saati bile birisi alsa herkes tebrik eder, tercihi o seviyede yorumlar. Ya da birisi bir milyon liralik saat alsa, kimse de fiyatina laf etmez. Bizim icin parasindan bagimsiz bir sey saat, varligi guzel, onun temsil ettikleri guzel, benim icin en azindan asla geri gelmeyen seyleri temsil etmesi, ve bunu otomatik bri sekilde, klasik aksamlarla yapabilmesi gercekten tanimlanabilecek bri sey degil, benim icin en onemli seyleri bana her an hatirlatan bir sey.

Konudan bagimsiz: Richard mille saat satiyor mu yahu? Her saati limited, ve sadece unlulere verilen sponsor olunmus saatleri goruyoruz. Satiliyor mu hic acaba diye merak ediyorum ve hatta keske duzgun bir inceleme olsa, nasil bir mekanizma, saglam mi, oyle sporcular gibi cidden bilekteyken tenis oynayabiliyor muyuz.. baya merak ediyor insan.

+1

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ekselans

Kay覺t: 15 Eyl 2014, 14:09

Mesaj Umutunal » 26 Mar 2019, 08:23

Ben 繹retmenim. Meslekte 13 y覺l. Evi aldik, arabaya da kredi 繹d羹yorum. Arabaya 170 bin tl verdim ki keke bu kadar b羹t癟eli araba almasayd覺m da yan覺na bir Omaga alsayd覺m diyorum. , kredisi 2 y覺l daha var. HattaOnun i癟in orient ve seiko tarz覺 saatlerle tak覺l覺yorum. Ama ilk hedefim omega almak. Ge癟en hafta biraz zorlasam alabilir miyim diye d羹羹nd羹m ama olmad覺. Ge癟i s羹recinde longines ile takilip, kredi bitmesine yak覺n bir Omega alaca覺m mutlaka.
En son Umutunal taraf覺ndan 26 Mar 2019, 11:46 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
@ugurla.kirksaat
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutunal

Ya: 42
Kay覺t: 08 Kas 2018, 20:12

Mesaj Umutunal » 26 Mar 2019, 08:29

B羹t癟eli bir saat almak i癟in pilot olmaya gerek yok. Sadece tercihler 繹nemli. Baz覺s覺 50 bin tl ye motorsiklet al覺r, baz覺s覺 saat al覺r. Tamamen tercih. Yak覺n cevremde 2 bin tl ye saat ald覺覺m zaman, bir saate 2 bin lira verilir mi diyen 癟ok arkada覺m var. Onlara g繹re en fazla 300 tl verilmeli. K覺saca zevkin pahas覺 olmaz.
En son Umutunal taraf覺ndan 26 Mar 2019, 08:32 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
@ugurla.kirksaat
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutunal

Ya: 42
Kay覺t: 08 Kas 2018, 20:12

Mesaj debra » 26 Mar 2019, 08:32

Doktorlar ve pilotlar zengin mi hala 羹lkemizde

SNE-LX1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
debra

Kay覺t: 16 Nis 2018, 21:43

Saatlare bu kadar paray覺 nas覺l veriyorsunuz?

Mesaj Cruciatus » 26 Mar 2019, 08:35

Konuyu a癟an arkada覺n 羹zerine bence 癟ok gidilmi. Yapmay覺n etmeyin arkadalar, efendiler, Romal覺lar... Arkada覺m覺z belli ki kendisi de saat hayaline ulaabilecek yolda m覺, forumun profili nedir onu 繹renmeye 癟al覺m覺. Evet biraz da farkl覺 bir ekilde sorabilirdi ama ak覺ldan ge癟enle yaz覺ya d繹k羹len birbirini tutmayabiliyor bazen. O y羹zden yazarlen m羹mk羹n olduunca a癟覺klay覺c覺 yazmak gerekiyor.

Soruya gelince, ben avukat覺m. yle s羹per zengin falan deilim ama daha 繹nce defalarca s繹ylendii 羹zere bu 繹ncelik meselesi. Saate verdiim paralarla 癟ok daha 羹st d羹zey bir arabaya binebilirdim ama o konu 癟ok da umrumda deil mesela. Skoda Superb her ihtiyac覺m覺z覺 g繹r羹yor.

ok daha b羹y羹k bir evde de oturabilirdik ancak oturduumuz sitede gayet mutluyuz.

Eer saat merak覺n覺z var ise gereken b羹t癟e bir ekilde oluacakt覺r :)

Benim saatin d覺覺nda bir de dolmakalem hastal覺覺m var. Ben hep yanm覺覺m :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 232 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners