Saatlare Bu Kadar Paray覺 Nas覺l Veriyorsunuz?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saatlare bu kadar paray覺 nas覺l veriyorsunuz?

Mesaj rolexcollector » 26 Mar 2019, 00:23

mert55 yazd覺:
sieger yazd覺:Ben cok elestiri olarak gormedim, arkadas aslinda diyor ki, ne kadar paraniz var ki, saati bu kadar verebiliyorsunuz..

Acikcasi bunun meslekle pek de bir alakasi yok, bu onceliklerle alakali. Mesela ben araba sevmem, kendi isimi yapiyorum, ve garip sekilde bir cok akrabam, arkadasim ya neden araba almiyorsun diyor, su anda ortalama bir araba alsam 100bin tl minimum vermeliyim, ki ben sevmiyorum, taksiye binmeyi ya datoplu tasima kullanmayi tercih ediyorum. Sizin tabirinizle bir de 10bin liralik rolexim var. Hatta ne fark eder haydi 100bin lira olsun, araba fiyati. Bu kadar basit, araba almadim bunu aldim, ve sattigimda yine benzer bir parayi geri alacagim, hatta seneler icerisinde degeri daha da artacak.

O yuzden bu konuda cok dusunmemelisiniz kanimca, sadece parasi oldugu icin saati alana diyebilirsiniz, napiyorsun sen diye, ama bu forumda oyle insan olmasi zor. Cunku gorursunuz, 100 liralik saati bile birisi alsa herkes tebrik eder, tercihi o seviyede yorumlar. Ya da birisi bir milyon liralik saat alsa, kimse de fiyatina laf etmez. Bizim icin parasindan bagimsiz bir sey saat, varligi guzel, onun temsil ettikleri guzel, benim icin en azindan asla geri gelmeyen seyleri temsil etmesi, ve bunu otomatik bri sekilde, klasik aksamlarla yapabilmesi gercekten tanimlanabilecek bri sey degil, benim icin en onemli seyleri bana her an hatirlatan bir sey.

Konudan bagimsiz: Richard mille saat satiyor mu yahu? Her saati limited, ve sadece unlulere verilen sponsor olunmus saatleri goruyoruz. Satiliyor mu hic acaba diye merak ediyorum ve hatta keske duzgun bir inceleme olsa, nasil bir mekanizma, saglam mi, oyle sporcular gibi cidden bilekteyken tenis oynayabiliyor muyuz.. baya merak ediyor insan.

Bu arada beni anlad覺覺n覺z i癟in teekk羹r ederim. Konuda 癟ok sa癟ma yorumlar at覺lm覺.Saatler erkein neredeyse tek aksesuar覺 diyebiliriz. Kendimi tam ifade edemedim. Ben mimarl覺k okuyorum mesela. Mezun olduumda forumdakiler gibi saatlere bu kadar b羹t癟e ay覺rabilecek miyim diye d羹羹nd羹m. Yani mesleklerinizi genelde pilot, doktor olarak alg覺lad覺m. 羹nk羹 saate o paralar覺 vermek t羹rkiyede her baba yiidin harc覺 deil.
Evet bizim cevaplar覺m覺z olduk癟a sa癟ma hakl覺s覺n.
Ama soru ne kadar mant覺kl覺?
Soru sormadan 繹nce biraz kafay覺 癟al覺t覺rsak mesela?
rnein bir rolex 50000 lira ise kim bu saati alabilir?
Y覺lda 5000 birikim yapan biri 10 y覺lda al覺r eer saat onun i癟in tutkuysa. Kimisi araba al覺r, kimisi motorsiklet vs.

Ya da aileden 癟ok zengindir. Sabanc覺 ailesinin bir ferdine aaa sende 50000 usd lik saat ald覺n nas覺l oldu denir mi?

Gibi gibi d羹羹n羹rsen akl覺n sorunun cevab覺n覺 羹retecektir.

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj Maradona » 26 Mar 2019, 00:23

asymptote yazd覺:
Maradona yazd覺:Daniel Wellington bayiliI a癟acak kadar para biriktireyim b覺rakaca覺m bu ileri... O zamana dek Ankara benim 癟繹pl羹羹m, dokunan覺 yakar覺m... [emoji16]

For the sake of oligopoly, fighting for monopoly? Eye-watering man!..

Not: Ben de ingilizce 繹retmeniyim. Seiko, orient falan tak覺l覺yorum.. ;)
O saatleri 36 ay vadeli kredi 癟ekip ald覺n di mi hocam? Pek babayiit bir meslek deilmi bizim meslek baksana...
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 46
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj asymptote » 26 Mar 2019, 00:25

mert55 yazd覺:Ben mimarl覺k okuyorum mesela..

Buray覺 da bir mektep gibi d羹羹n.. Her konu bal覺覺nda 繹renecek bir eyler illa ki oluyor. Kimi zamanlar saatlerle ilgili kimi zaman baka eylerle.. ;) :thumbup:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj asymptote » 26 Mar 2019, 00:31

Maradona yazd覺:O saatleri 36 ay vadeli kredi 癟ekip ald覺n di mi hocam? Pek babayiit bir meslek deilmi bizim meslek baksana...

Hocam, konut kredisi var, ara癟 kredisi var da saat kredisi neden yok? Bunu devlet b羹y羹klerine sormak laz覺m.. D羹羹k faizli saat kredisi vaat eden ilk siyaset癟i al覺r benim oyumu..
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj azizkaya » 26 Mar 2019, 00:33

Hala zengin deyince doktor ve pilotlar覺n akla gelmesi 癟ok ac覺...

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj siyahpena » 26 Mar 2019, 00:33

mert55 yazd覺:
sieger yazd覺:Ben cok elestiri olarak gormedim, arkadas aslinda diyor ki, ne kadar paraniz var ki, saati bu kadar verebiliyorsunuz..

Acikcasi bunun meslekle pek de bir alakasi yok, bu onceliklerle alakali. Mesela ben araba sevmem, kendi isimi yapiyorum, ve garip sekilde bir cok akrabam, arkadasim ya neden araba almiyorsun diyor, su anda ortalama bir araba alsam 100bin tl minimum vermeliyim, ki ben sevmiyorum, taksiye binmeyi ya datoplu tasima kullanmayi tercih ediyorum. Sizin tabirinizle bir de 10bin liralik rolexim var. Hatta ne fark eder haydi 100bin lira olsun, araba fiyati. Bu kadar basit, araba almadim bunu aldim, ve sattigimda yine benzer bir parayi geri alacagim, hatta seneler icerisinde degeri daha da artacak.

O yuzden bu konuda cok dusunmemelisiniz kanimca, sadece parasi oldugu icin saati alana diyebilirsiniz, napiyorsun sen diye, ama bu forumda oyle insan olmasi zor. Cunku gorursunuz, 100 liralik saati bile birisi alsa herkes tebrik eder, tercihi o seviyede yorumlar. Ya da birisi bir milyon liralik saat alsa, kimse de fiyatina laf etmez. Bizim icin parasindan bagimsiz bir sey saat, varligi guzel, onun temsil ettikleri guzel, benim icin en azindan asla geri gelmeyen seyleri temsil etmesi, ve bunu otomatik bri sekilde, klasik aksamlarla yapabilmesi gercekten tanimlanabilecek bri sey degil, benim icin en onemli seyleri bana her an hatirlatan bir sey.

Konudan bagimsiz: Richard mille saat satiyor mu yahu? Her saati limited, ve sadece unlulere verilen sponsor olunmus saatleri goruyoruz. Satiliyor mu hic acaba diye merak ediyorum ve hatta keske duzgun bir inceleme olsa, nasil bir mekanizma, saglam mi, oyle sporcular gibi cidden bilekteyken tenis oynayabiliyor muyuz.. baya merak ediyor insan.

Bu arada beni anlad覺覺n覺z i癟in teekk羹r ederim. Konuda 癟ok sa癟ma yorumlar at覺lm覺.Saatler erkein neredeyse tek aksesuar覺 diyebiliriz. Kendimi tam ifade edemedim. Ben mimarl覺k okuyorum mesela. Mezun olduumda forumdakiler gibi saatlere bu kadar b羹t癟e ay覺rabilecek miyim diye d羹羹nd羹m. Yani mesleklerinizi genelde pilot, doktor olarak alg覺lad覺m. 羹nk羹 saate o paralar覺 vermek t羹rkiyede her baba yiidin harc覺 deil.

5 sene 繹nce biraz s覺karak belki bir miktar kredi 癟ekerek omega da rolex de alabilirdiniz, bug羹n nas覺l bir mimar olup nerelerde 癟al覺aca覺n覺za bal覺, 5 sene sonra hi癟birimiz kolay kolay bug羹n arzu edip rahatl覺kla ulat覺覺m覺z saatleri alamayabiliriz. Dier arkadalarda yukar覺da belirtmiler esas覺nda tamamen tercih meselesi. 100 binlik ara癟 yerine 50 binlik ara癟 kullan覺p rolex saat kullanan da olacakt覺r 3 ayl覺k maa覺n覺 telefona verip saat kullanmayanda. S繹z羹n 繹z羹 癟ok kafa yormay覺n bu kazan癟 durumlar覺na nacizane tavsiyem mesleinize kanalize olun.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
siyahpena

Kay覺t: 28 Nis 2017, 00:04

Mesaj Maradona » 26 Mar 2019, 00:34

asymptote yazd覺:
Maradona yazd覺:O saatleri 36 ay vadeli kredi 癟ekip ald覺n di mi hocam? Pek babayiit bir meslek deilmi bizim meslek baksana...

Hocam, konut kredisi var, ara癟 kredisi var da saat kredisi neden yok? Bunu devlet b羹y羹klerine sormak laz覺m.. D羹羹k faizli saat kredisi vaat eden ilk siyaset癟i al覺r benim oyumu..
Tanzim sat覺 癟ad覺r覺 da olur bak... Tek seferde 3 saatten fazlas覺n覺 almak yok mesela...

O da makul, o da olumlu...
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Mesaj Maradona » 26 Mar 2019, 00:38

azizkaya yazd覺:Hala zengin deyince doktor ve pilotlar覺n akla gelmesi 癟ok ac覺...

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Adam p.....lik mesleini de saymad覺, o konuda 癟ok k覺rg覺n覺m kendisine ben de... Sadece 5 dakika dememek laz覺m o ie, y覺llar覺m覺 verdim ben... 30 y覺l + 5 dakika olarak bakal覺m l羹tfen... [emoji39]
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 146 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners