Ba┼čkanlar─▒n ve ├ťnl├╝lerin Saatleri

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Ba┼čkanlar─▒n ve ├ťnl├╝lerin Saatleri

Mesaj asymptote » 30 Ara 2017, 13:14

Putin reyiz her iki saati de kullan─▒yor. Blancpain tam bir efsane :super: Tarih penceresi 3 y├Ân├╝nde olan─▒ Angora dav┼čan─▒.. :!:

odeon, ├╝z├╝nt├╝den adam─▒n duda─č─▒nda yara ├ž─▒km─▒┼č, ├╝st├╝ne fazla varmamal─▒s─▒n bence.. :thumbup:
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj mturann » 31 Ara 2017, 22:30

espinosa yazd─▒:http://www.milliyet.com.tr/erdogan-in-ozel-kol-saati-siyaset-2582267/
Resim
dan─▒┼čman─▒ isvi├žre men┼čeeli g├╝ney kore markas─▒ demi┼č. akl─▒ma herhangi bir marka gelmedi invicta g├╝ney kore markas─▒ m─▒ ki

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan'─▒n kolundaki saatin hikayesi

Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan'─▒n Afrika gezisinden d├Ân├╝┼č├╝nde koluna takt─▒─č─▒ saat u├žakta bulunan gazetecilerinin dikkatinden ka├žmad─▒. Erdo─čan saatin hikayesini anlatt─▒.

Son birka├ž seyahattir dikkat ediyorum; Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan, uzunca bir s├╝redir ayn─▒ kol saatini tak─▒yor.

Çelik kordonlu, beyaz kadranlı bir saat...

Son Afrika gezisinde, Cumhurba┼čkan─▒'n─▒n bile─čindeki saatte bir detay─▒ fark ettim. Beyaz kadran─▒n alt k─▒sm─▒nda (saat 6 ├žizgisinin ├╝st├╝ndeki b├Âl├╝mde) k─▒rm─▒z─▒ bir i┼čaret vard─▒.

"Acaba m─▒" diye bir an akl─▒ma geldi; do─črudan kendisine sordum:

"Saatinizdeki o k─▒rm─▒z─▒ yaz─▒... Net g├Âremedim ama ben mi benzettim yoksa ger├žekten 15 Temmuz mu yaz─▒yor orada?"

Erdo─čan sol kolunu kald─▒rd─▒. Bile─čindeki saate bakarak "Evet" dedi.

├ľnce, ba┼čdan─▒┼čmanlar─▒ndan Mustafa Varank'a markas─▒n─▒ sordu saatin. Varank, bir saat firmas─▒ taraf─▒ndan Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ i├žin ├╝retildi─či bilgisini verdi. (S├Âz konusu olan ├Âyle ├╝st d├╝zey / pahal─▒ markalardan biri de─čil. ─░svi├žre men┼čeli ama bir G├╝ney Kore markas─▒. ├ľzetle, orta s─▒n─▒f bir saat.)

├ťstte fors, altta 15 Temmuz

Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan bana d├Ân├╝p, bile─čini yakla┼čt─▒rd─▒ ve kadran─▒n ├╝st k─▒sm─▒ndaki Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ Forsu'nu g├Âsterdi.

Saatin markas─▒ yer alm─▒yordu kadranda. Beyaz zemin ├╝zerinde, a├ž─▒k gri bir daire ┼čeklindeki Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ Forsu, ancak yak─▒ndan, dikkatlice bak─▒ld─▒─č─▒nda fark edilebiliyordu. (12 ├žizgisinin hemen alt─▒nda, saatlerde markan─▒n yazd─▒─č─▒ b├Âl├╝mde.)

Akrep, yelkovan ve saniye kolunun birle┼čti─či orta noktan─▒n alt k─▒sm─▒nda da, k─▒rm─▒z─▒ renkte, ay y─▒ld─▒zl─▒ 15 Temmuz yaz─▒s─▒...

Arka kapaktaki imza

O s─▒rada Mustafa Varank, "Saatin ├Âzelli─či de, markas─▒ da arkas─▒nda asl─▒nda" dedi g├╝l├╝mseyerek.

Cumhurba┼čkan─▒, saati bile─činden ├ž─▒kard─▒ ve arkas─▒n─▒ ├ževirdi.

├ťstte imzas─▒ yer al─▒yordu Erdo─čan'─▒n. Alt─▒nda da "Recep Tayyip Erdo─čan, T├╝rkiye Cumhurba┼čkan─▒" ibaresi kaz─▒nm─▒┼čt─▒ ├želik kapa─č─▒n ├╝zerine.

D├╝nyan─▒n bir├žok ├╝lkesinde vard─▒r; maddi k─▒ymeti y├╝ksek olmayan benzer hat─▒ra nesneleri.

├ço─čunlukla da, plaket, tabak, kalem ya da saatler...

Kiminin kadran─▒nda ├╝lkenin bayra─č─▒, arka kapa─č─▒nda da devlet ba┼čkanlar─▒ ya da ba┼čbakanlar─▒n isim ve imzalar─▒ yer al─▒r.

Hatta, liderin foto─čraf─▒ ya da imzas─▒n─▒n do─črudan kadranda oldu─ču ├Ârnekler de g├Ârm├╝┼čt├╝m ge├žmi┼čte baz─▒ ├╝lkelerde.

T├╝rkiye'de de, Turgut ├ľzal ve S├╝leyman Demirel imzal─▒ kol saatleri vard─▒ ├çankaya K├Â┼čk├╝'nde g├Ârev yapt─▒klar─▒ d├Ânemlerde.

Y─▒lba┼č─▒ gibi, bayramlar gibi ├Âzel g├╝nlerde, cumhurba┼čkan─▒n─▒n konuklar─▒na ya da kendisini takip eden habercilere arma─čan etti─či an─▒ objeleridir bunlar.

Biricik ├Ârnek

D├Ânelim Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan ile saati ├╝zerine yapt─▒─č─▒m─▒z sohbete...

Erdo─čan, saatin ├Ânce kadran─▒n─▒, ard─▒ndan da arka kapa─č─▒n─▒ g├Âsterirken benim akl─▒m o k─▒rm─▒z─▒ logodayd─▒.

"15 Temmuz'a ├Âzel b├Âyle bir seri mi ├╝retildi? Siz mi istediniz" diye sordum.

Cumhurba┼čkan─▒, elinde tuttu─ču saatin hikayesini ┼ču s├Âzlerle anlatt─▒.

Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ Forsu olan bu saatler bize ├Âzel ├╝retilmi┼čti. Ben baz─▒ konuklar─▒ma, mesai arkada┼člar─▒ma hediye ettim bu saatlerden. Bu ise tek ├Ârnek. Di─čerlerinde sadece fors var. 15 Temmuz logosu bir tek bunda var.

Bakt─▒─č─▒nda saatten fazlas─▒n─▒ g├Âr├╝yor

Saati ├╝reten firman─▒n bir yetkilisi mi d├╝┼č├╝nd├╝, yoksa kurmaylar─▒ndan birinin fikri miydi bilmiyorum ama bu ├Âzel saat uzun zamand─▒r Cumhurba┼čkan─▒'n─▒n bile─činde. ├ťzerinde yer alan, 15 Temmuz'un y─▒l d├Ân├╝m├╝ndeki anma etkinliklerinin resmi logosu. Dolay─▒s─▒yla tahmin ediyorum, yakla┼č─▒k be┼č ayd─▒r kolundan ├ž─▒karm─▒yor Cumhurba┼čkan─▒ bu saati. 15 Temmuz'un y─▒l d├Ân├╝m├╝nden bu yana...

Erdo─čan, her g├╝n defalarca i┼čte bu saate bak─▒yor.

Ve her bakt─▒─č─▒nda, sadece saatin ka├ž oldu─čunu g├Ârm├╝yor.

Murat Çelik
Vatan

Kaynak:https://www.memurlar.net/haber/718474/cumhurbaskani-erdogan-in-kolundaki-saatin-hikayesi.html
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj mturann » 10 Oca 2018, 09:48

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Mesaj taskin » 10 Oca 2018, 23:19

Resim

Resim

G├╝d├╝k Necmi ve Omega Dynamic Saati.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
@ustaskin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
taskin

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 07 Mar 2014, 10:30

Mesaj manil » 14 Oca 2018, 23:16

Prens Muhammed bin Selman. Saatini tam olarak ├ž├Âzemedim. AP san─▒r─▒m.

Di─čer erap prensleri duman etti Selman reyiz.Resim

Sent from my E6633 using Tapatalk
ÔÇťSome people feel the rain. Others just get wet.ÔÇŁ

Bob Marley
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
manil

Kay─▒t: 14 ┼×ub 2014, 12:33

Mesaj asymptote » 14 Oca 2018, 23:37

Sorma ba┼čkan, Bodrum ├Âks├╝z...
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj mturann » 17 Oca 2018, 14:57

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Mesaj odeon » 19 Oca 2018, 09:56

mturann yazd─▒:Resim

Bir kisi rose chronograph'in yanina neden bir tane de platinum chronograph alir ki...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
odeon

Kay─▒t: 04 May 2016, 13:32

Mesaj mturann » 19 Oca 2018, 10:17

odeon yazd─▒:
mturann yazd─▒:Resim

Bir kisi rose chronograph'in yanina neden bir tane de platinum chronograph alir ki...

Para ├žok demek ki :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Mesaj Ankthas » 04 ┼×ub 2018, 01:25

├ľzg├╝r Demirta┼č ve Rolex'im var pozu:

Resim
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj mturann » 04 ┼×ub 2018, 12:17

Ankthas yazd─▒:├ľzg├╝r Demirta┼č ve Rolex'im var pozu:

Resim

:D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Mesaj DenizKSK » 05 ┼×ub 2018, 14:00

:lol:
┼×u son poz iyimi┼č.
"A Samurai always wears two swords."
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
DenizKSK

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 24 A─ču 2010, 17:20

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners