Vintage Omega Seamaster Bilgi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Vintage Omega Seamaster Bilgi

Mesaj jjepnder » 11 Mar 2019, 21:01

Merhabalar, şans eseri dedemden kalan bir kutu buldum, açtım ve içinden bu saati ve bir adet cep saati buldum. Bu aralar kendime otomatik bir saat almayı düşünüyordum hevesim vardı ve ne tesadüf ki bu saat ile karşılaştım, dedemden kalan tek şey 2 adet saat, bu saat hakkında bilgi almak istiyorum. Baktım çalışıyor bir problemi yok, içinde lekeler var bunlar temizlenebilir mi, yıllardır çalışmayan kullanılmayan bir saat, çalıştırıp kullanmam bir sorun teşkil eder mi? ResimResim

SM-A530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
jjepnder

Re: Vintage Omega Seamaster Bilgi

Mesaj mertk » 11 Mar 2019, 21:47

Saatiniz çok güzel, temizleme işlemi yapılabilir tabi.Bengi usta saate bir danışın derim.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj jjepnder » 11 Mar 2019, 21:50

mertk yazdı:Saatiniz çok güzel, temizleme işlemi yapılabilir tabi.Bengi usta saate bir danışın derim.
Teşekkürler, kendisiyle facebook üzerinden görüştüm az önce cevap verdi, saati görmem lazım dedi fakat farklı şehirlerde olduğumuz için ne yazık ki şuan gerçekleştirebileceğim bir işlem değil. Yaşadığım şehirde birkaç yere sordum, çıkmaz lekeler saatin orjinalliğini bozma falan dediler veya 1 hafta bırak bakalım dediler pek güvenemediğim için bilgi alamadan çıktım

SM-A530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
jjepnder

Mesaj Ankthas » 11 Mar 2019, 21:57

Çok güzel bir saat. Saatlerle biraz ilgiliyseniz zaten bilirsiniz ki Omega en çok saygı duyulan saat markalarından biridir, oldukça şanslısınız. Çok uzun süredir kullanılmadıysa mutlaka bakım gerekiyordur, mert beyin dediği gibi Cengiz Usta, Bengi saat bu işin ehlidir, Sirkeci Şah As Han'da kdükkanını bulabilirsiniz. Kadranda yılların yorgunluğu var ama bu halde bile gayet güzel, uygun bir kayış alıp mekanizma bakımından sonra böyle de kullanılabilir, tercih meselesi tabi ki :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj SEmre » 11 Mar 2019, 22:06

Dedeniz iyi bir tercih yapmış. Çok şanslısınız gerçekten.

Bu saatten arıyordum uzun zamandır ve yaklaşık 1 aydır heyecanla gelmesini bekliyorum :)
Kullanıcı avatarı
SEmre

Mesaj mertk » 11 Mar 2019, 22:11

Benim tek anlamadığım,eski rolexler bu kadar değer kazanıyoda , omega'da nasıl böyle olmuyor.Şimdi fiyat bazında uçusşalrda Omega çünkü.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj MehmetKaratürk » 11 Mar 2019, 22:30

Bence çok şanslısınız ne güzel dedenizden size kalan bir yadigar-armağan ne derseniz deyin ve sizden de çocuklarınıza veya torunlarınıza kalacak bir anı :)
Arkadaşlarımızında dediği gibi usta ellerde güzel bir bakım ve sonrasında doyulası şekilde dedenizi hatırlamakla birlikte kullanım :thumbup:
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Mesaj jjepnder » 11 Mar 2019, 22:34

Ankthas yazdı:Çok güzel bir saat. Saatlerle biraz ilgiliyseniz zaten bilirsiniz ki Omega en çok saygı duyulan saat markalarından biridir, oldukça şanslısınız. Çok uzun süredir kullanılmadıysa mutlaka bakım gerekiyordur, mert beyin dediği gibi Cengiz Usta, Bengi saat bu işin ehlidir, Sirkeci Şah As Han'da kdükkanını bulabilirsiniz. Kadranda yılların yorgunluğu var ama bu halde bile gayet güzel, uygun bir kayış alıp mekanizma bakımından sonra böyle de kullanılabilir, tercih meselesi tabi ki :champ:

Sanırım dediğiniz gibi mekanizma bakımı yaptırıp kayış alacağım öyle kullanacağım. Kadranın görüntüsü her ne kadar kirli gibi dursa da benim için anlam taşıyor böyle kalmasını tercih edeceğim sanırım
Kullanıcı avatarı
jjepnder

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 119 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners