Seiko SKX007 Modlama Hakkında Bilgi?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko SKX007 Modlama Hakkında Bilgi?

Mesaj Mrgncn » 07 Mar 2019, 23:40

Herkese merhabalar,

Elimdeki Seiko SKX007 saatimi modlamayı düşünüyorum. Ancak bu hususta kafama takılan bazı şeyler hakkında tecrübeli forum üyelerimizin görüşlerini almak isterim. Öncelikle kullanmayı düşündüğüm siteler DLW Watches ve StrapCode. Bu sitelerin güvenilirliği ve malzeme kaliteleri nasıldır? Bu parçaların kullanım ömrü Seiko'nun orijinal parçaları kadar olur mu yani saatin kullanım ömrünü kısaltır mıyım? (Bezel, safir cam ve metal kayış değişimi yapacağım.) Son olarak bu konuda İstanbul içinde hangi saatçiden destek almalıyım? Bu konularda bilgi verebilirseniz çok memnum olurum, teşekkür ediyorum şimdiden.
Kullanıcı avatarı
Mrgncn

Re: Seiko SKX007 Modlama Hakkında Bilgi?

Mesaj Ankthas » 08 Mar 2019, 10:11

Bu sitelerden alınacak malzemeler saatin kullanım ömrünü azaltacak değil tam tersine uzatacak parçalar olacaktır, örneğin strapcode'dan kaliteli bir bilezik, çizilmeye dayanıklı safir cam, gene dayanıklı seramik bezel darbelere karşı saatinizi koruyacaktır. Kaldı ki orjinalleri de zaten saklarsınız, bir sıkıntı olduğunda tekrar değiştirebilirsiniz istediğiniz zaman.

Bezel, bezel insert ve kayış değişimini çok rahat kendiniz yapabilirsiniz, bunlar için saatçiye gitmeye gerek yok. Camını illaki değiştiricem diyorsanız onu da kendiniz değiştirebilirsiniz ama gerekli ekipmana ihtiyacınız var.

Bu arada cam değiştikten sonra ilk günkü su geçirmezliği garanti edilemez. Tüplü dalış yapmayı düşünüyorsanız yeni cam taktırmayın, hatta mümkünse hiç açtırmayın saati :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Mrgncn » 08 Mar 2019, 11:02

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Su geçirmezlik hususunda şunu sormak istiyorum, cam ve bezel değişimini iyi bir ustaya yaptırsam standart su geçirmezliğini korur mu? Kastım şu, dalış yapmayacağım ama belli periyotlarda saati en azından temizleme amaçlı musluk altında yıkamak isterim, buna etkisi ne olur sizce?
Kullanıcı avatarı
Mrgncn

Mesaj Ankthas » 08 Mar 2019, 15:05

Rica ederim, en işin ehli usta bile olsa, kasa bir kere açıldıktan sonra tekrar 200 metre su geçirmezlik garantisi veremiyor diye biliyorum. Saatler üretilirken fabrikada vakumlu makinelerde yapılıyor bu işlemler daha sonrasında da test ediliyor ISO sertifikası için. Ama arka kapak ve tepe güzelce kapatılmışsa muslukta yıkarken, havuzda denizde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sadece dalış için uygun olmayabilir.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj evsen81 » 08 Mar 2019, 17:37

Ankthas yazdı:Bu sitelerden alınacak malzemeler saatin kullanım ömrünü azaltacak değil tam tersine uzatacak parçalar olacaktır, örneğin strapcode'dan kaliteli bir bilezik, çizilmeye dayanıklı safir cam, gene dayanıklı seramik bezel darbelere karşı saatinizi koruyacaktır. Kaldı ki orjinalleri de zaten saklarsınız, bir sıkıntı olduğunda tekrar değiştirebilirsiniz istediğiniz zaman.

Bezel, bezel insert ve kayış değişimini çok rahat kendiniz yapabilirsiniz, bunlar için saatçiye gitmeye gerek yok. Camını illaki değiştiricem diyorsanız onu da kendiniz değiştirebilirsiniz ama gerekli ekipmana ihtiyacınız var.

Bu arada cam değiştikten sonra ilk günkü su geçirmezliği garanti edilemez. Tüplü dalış yapmayı düşünüyorsanız yeni cam taktırmayın, hatta mümkünse hiç açtırmayın saati :thumbup:

Su geçirmezlikten dolayı cam değişimine derin çizik vs durumlar dışında ben de pek sıcak bakmıyorum.
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj Mrgncn » 08 Mar 2019, 19:07

Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum. Son olarak şunu merak etmekteyim, salt seramik bezel değişimi yapsak bu sorunun önüne geçmiş olur muyuz, saat yine bir dalış saati olarak kalır mı? (Bahsettiğim orijinal bezelin seramik lume versiyonu)
Kullanıcı avatarı
Mrgncn

Mesaj Ankthas » 08 Mar 2019, 19:22

egnc yazdı:Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum. Son olarak şunu merak etmekteyim, salt seramik bezel değişimi yapsak bu sorunun önüne geçmiş olur muyuz, saat yine bir dalış saati olarak kalır mı? (Bahsettiğim orijinal bezelin seramik lume versiyonu)

Tabi ki, bezel insert tamamen saatin üstüne eklenen bir parça su geçirmezlikle hiç alakası yok. Youtube'da konuyla ilgili pek çok video var, izlemenizi tavsiye ederim. Keza bilezik de öyle. Ben sizin yerinizde olsam seramik bezel ve stapcode bilezik alır kafam rahat şekilde keyfime bakardım :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Mrgncn » 08 Mar 2019, 19:41

Aynı kanaatteyim, çok sağolun :champ:
Kullanıcı avatarı
Mrgncn

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 182 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners