Dijital saatlerde ekran seçimi (Siyah/Beyaz)

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Dijital saatlerde ekran seçimi (Siyah/Beyaz)

Mesaj MrJingles » 18 Şub 2019, 15:33

Halihazırda Orient otomatik saatim var fakat dijital bir saat de almak istiyorum. Alacağım modelin iki versiyonu mevcut. Siyah ve beyaz ekran versiyonu var. Siyah ekran estetik olarak daha hoş görünüyor ama güneş altında ve gündüz ışığın bol olduğu durumlarda okunabilirlik noktasında bir sorun çıkarır mı?

Resim
Resim
Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Re: Dijital saatlerde ekran seçimi (Siyah/Beyaz)

Mesaj Ankthas » 18 Şub 2019, 16:02

Hocam cinsiyet rollerine pek girmek istemiyorum bu aralar herkes hassas ama ikinci saat çok feminen gözüküyor.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Mandos » 18 Şub 2019, 16:09

Siyah ekran saatleri daha çok seviyorum bu modellerde. Ayrıca yoruma da katılıyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj eraslani » 18 Şub 2019, 16:29

Siyah-beyaz ekran dedigimiz aslinda aynı ekran sanirsam.Rakamlar hariç ekran kararınca siyah,sadece rakamlar kararınca beyaz oluyor.
Siyah olunca daha hoş görünmesinin sebebi ,daha teknolojik görünmesi .Daha fazla teknoloji istiyorsak neden akıllı saatlere doğru ufaktan yol almayalım? Sadece saat olarak kullanıldığında çok uzun süre pil süresi olan modeller var artık.Ortalama bir akilli saatin vaad ettikleri yanında siyah mı yoksa beyaz mı ekran biraz basit kalmıyor mu?
Bir g-shock almamışsam hep bu düşünceler yüzünden elim gitmedigindendir.Siz ne düşünürsünüz?

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj debra » 18 Şub 2019, 17:30

Rakipsiz ekranResim

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj kiwi21 » 18 Şub 2019, 17:45

Okuma zorluğu aldığım günden beri yaşamadım. Tavsiye edebilirim :champ:

Resim
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj MehmetKaratürk » 18 Şub 2019, 19:11

eraslani yazdı:Siyah-beyaz ekran dedigimiz aslinda aynı ekran sanirsam.Rakamlar hariç ekran kararınca siyah,sadece rakamlar kararınca beyaz oluyor.
Siyah olunca daha hoş görünmesinin sebebi ,daha teknolojik görünmesi .Daha fazla teknoloji istiyorsak neden akıllı saatlere doğru ufaktan yol almayalım? Sadece saat olarak kullanıldığında çok uzun süre pil süresi olan modeller var artık.Ortalama bir akilli saatin vaad ettikleri yanında siyah mı yoksa beyaz mı ekran biraz basit kalmıyor mu?
Bir g-shock almamışsam hep bu düşünceler yüzünden elim gitmedigindendir.Siz ne düşünürsünüz?

İsmail abim dediklerinde çok haklısın bende uzun zamandır digital olsun teknolojik olsun arayış içerisindeydim gelgelelim akıllı saatlerin telefonlar ile sürekli sekronize olması ile açık kalan bluetoth olsun wifi olsun veri alışverişi olsun şarjının kısa zamanda bitmesi ve az biraz karmaşık yapısıyla sürekli olarak kendilerini almamamda büyük rol oynuyorlardı
Hatta geçenlerde eniştemin teyzeme hediye aldığı apple watch akıllı saatini 2 hafta kullanmamla alakalı tecrübe edişimi ve arkadaşımdaki samsung gear modelleri başı çekiyorlar ve endişelerimde haksız olmadığımın kanaatine varmış oldum
Kıvanç ve Deniz arkadaşlarımızın özellikle siyah ekran saatleri çok şık ikisininde modeli efsane olan 5600 serisi uzun zamandır aklımı çeliyordu
Çocukluk yıllarında kullanılan ve askerde devam eden f91w ile nostaljiyi tekrar yaşamak adına......
Veeee daha fazla dayanamadım geçenlerde amazondan sipariş ediverdim :D
İsmail abi gel bir tane de sana sipariş verelim eminimki spor kıyafetler ile bilekte özellikle hafta sonları olsun koşu yürüyüş veya bisiklet üzerinde çok kullanışlı olacaktır diye düşünüyorum
Saatin açılışı böylelikle hayal oldu ama olsun :D
Modeli Casio G-Shock dw-5600e-1v
Resim
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Mesaj MrJingles » 18 Şub 2019, 21:51

Ankthas yazdı:Hocam cinsiyet rollerine pek girmek istemiyorum bu aralar herkes hassas ama ikinci saat çok feminen gözüküyor.

Hocam resimlerden dolayı yazılar aşırı pembemsi görünmüş ama videolarda esasında o şekilde görünmüyor. Sanırım o yazılar yüzünden öyle düşündün. :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ygwVBMS2Yrs[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ibs7PAn5pZA[/youtube]
Nedense YouTube videoları görünmüyor. Linki kopyaladım ama video olarak değil link olarak görünüyor.

eraslani yazdı:Siyah-beyaz ekran dedigimiz aslinda aynı ekran sanirsam.Rakamlar hariç ekran kararınca siyah,sadece rakamlar kararınca beyaz oluyor.

Teknolojik görünmesi değil tamamen göze hoş gelmesi. Şu an elimde AE-1200WHD ve AE-2000W modelleri var. İkisinin de 10 yıl pil ömrü var. Bunları satıp G-SHOCK alayım dedim. Ama bunun pil ömrü 2 yıl. Diğer iki modelin yanında çok düşük kalıyor. Çeyreğinden bile daha az. Akıllı saatlerin henüz yeterli olgunluğa ulaşmadığını düşünüyorum. Zaten halihazırda iPhone kullandığım için kesinlikle Android tabanlı bir saat almam. Dolayısıyla Apple Watch'tan başka seçeneğim yok. Onun da güncel modeli 4000 küsür bir şey. Yani almam imkânsız. Bir de 3-4 günde bir şarj etmek gerekiyor ki bu benim kesinlikle kabul edemeyeceğim bir şey. Akıllı saatler için pil teknolojisi çok çok geride. Emekleme aşamasında bile değil. En az 2 yıl giden bir seviyeye gelmeli. Ona da uzunca bir yol var. Telefonu bile her gün şarj ederken bir de saatle uğraşmak istemiyorum. Dışarıda iken şarjı bitse kolumda kapanmış bir saatle dolaşmak beni sinirlendirir açıkçası. Telefonları cepteyken powerbank ile şarj etmek mümkün ama saati kolumuzda iken şarj da edemiyoruz. Mecburen kolumuzdan çıkarmamız lazım. Bu gibi handikapları ile akıllı saat kesinlikle almam.

Elimde bahsettiğim saatler bunlar. Makineleri ve fonksiyonları tamamen aynı. Alttaki model esasında yapı olarak G-SHOCK'un bir tık altı sayılır. Ama makine olarak G-SHOCK'tan sanrım daha gelişmiş. Mesela gün isimleri G-SHOCK'ta iki harfli iken bu modelde üç harfli. Otomatik takvim G-SHOCK'ta 2039'a kadarken bu modelde 2099'a kadar. G-SHOCK'ta sanırım tek alarm var fakat bu modelde 5 adet alarm var. Ekstra olarak 48 şehir destekli dünya saatleri var fakat G-SHOCK'ta bu özellik yok. Pil ömrü olarak da 10 yıl ama G-SHOCK 2yıl. Makine olarak sanırım bu G-SHOCK modeli F-91W'nin bir tık üzeri gibi. AE-2000W-1AV/AE-1200WHD-1AV makine olarak bu G-SHOCK'tan daha gelişmiş görünüyor. Ama işte G-SHOCK ismi olduğu için bu ikisini satıp alayım dedim.

AE-1200WHD-1AV
Resim

AE-2000W-1AV
Resim
Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 129 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners