baselworld 2019. tudor, rolex

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

baselworld 2019. tudor, rolex

Mesaj sieger » 29 Oca 2019, 11:17

https://www.instagram.com/p/Bs3IfaVDjTz/ gecen gun instagramda sunu fark ettim, blackbay 58 ile 38mm getiren tudor acaba yine mat dial ve ufak boyutla vintage sevenler icin mi geliyor acaba?

Aslinda aynini rolex de yapsa tadindan yenmez, explorer 2 ve sub icin 40mmye inip, mat dial ve lug lari da champferlasa ne guzel olurdu, ilk gunden gidip ADye adimi yazdirirdim.
karsilastirma icin bir de imaj koyayim :)
Resim
bezelin kenarlari, luglarin kalinligi falan cidden mukemmelmis, sirf bu oranlar yuzunden 39mm explorera bir isinamamistim, yine 36 kullaniyorum. Neden bozdular bu oranlari hic anlayamamistim zaten. Sizi bilmem ama, tudorun bu basit imaji simdiden beni asiri heyecanlandirdi, olmadi heyecanimizi tudorla dindiririz, ona da sukur.

Tabi bir de asil efsane buyuk crown kullanilmasi, of zaten o zaman eskinin aynisi olacak ama, keske olsa :champ:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Re: baselworld 2019. tudor, rolex

Mesaj Ankthas » 29 Oca 2019, 12:23

Tudor geçen seneki fuarın yıldızlarındandı BB GMT, Rolex Pepsi'nin bile önüne geçmişti. Bu sene tekrar eski modelleri olan Tudor - Submariner'ı çıkaracağı söyleniyor. Ben Pelagos'u da Black Bay'i de çok beğeniyorum, gayet özgün modeller tekrar Rolex'leşmesine hiç gerek yok diye düşünüyorum. Ama dediğiniz gibi eğer Rolex sub modellerinde şu anki kendi çizgisinde ilerleyip, vintage modellerini de Rolex markasıyla değil Tudor markası adı altında çıkartmayı düşünüyorsa mantıklı olabilir. Bu arada eski modellerdeki luglar gerçekten çok daha güzel gözüküyor.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj sieger » 29 Oca 2019, 13:13

zaten tudor da inhouse movementlara geçti-geçiyor. O yüzden açıkçası hangisinden çıkacağı pek de umrumda değil sanırım. Ama gerçekten tasarım böyleyken neden bozdular hiç bilemiyorum, ozellikle dedigin gibi lug genislikleri cok garip. Zaten anti reflekte koymuyorlar, bari dial mat olsun(en azindan oyleydi eskiden). Ne bileyim su an hakkaten ikisine baktigimda, yenisinde eskisine oranla begendigim hicbir sey yok.

Benzer bir seyi https://www.instagram.com/p/BtMZrJynEsF/ da koymus. Bu adamin her dedigi bi sekilde cikiyor. kim bilir.. :super:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj Ankthas » 29 Oca 2019, 16:21

sieger yazdı:zaten tudor da inhouse movementlara geçti-geçiyor. O yüzden açıkçası hangisinden çıkacağı pek de umrumda değil sanırım. Ama gerçekten tasarım böyleyken neden bozdular hiç bilemiyorum, ozellikle dedigin gibi lug genislikleri cok garip. Zaten anti reflekte koymuyorlar, bari dial mat olsun(en azindan oyleydi eskiden). Ne bileyim su an hakkaten ikisine baktigimda, yenisinde eskisine oranla begendigim hicbir sey yok.

Benzer bir seyi https://www.instagram.com/p/BtMZrJynEsF/ da koymus. Bu adamin her dedigi bi sekilde cikiyor. kim bilir.. :super:

Ben seramik bezelleri de beğenmiyorum, hem yansıma yapıyor hem de parlak grimsi bir görüntüsü var. Tudor modellerini sevmemin nedenlerinden biri de mat alüminyum bezel. Sanırım yenide eskiye oranla beğendiğim tek nokta aplike indeksler.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj abice » 30 Oca 2019, 14:39

Tudor hesabından paylaşılan fotoğraf herkeste baya heyecan yarattı.
Resim
Genel düşünce yanlış hatırlamıyorsam 99 yılında bitirilen Tudor Submariner’ın 20. Yılında tekrar üretileceği. Ancak çok fazla da tartışma var: kimisi halihazırda 2 diver (Black Bay ve Pelagos) barındıran koleksiyona 3.sünü eklemeyeceğini söylüyor, kimisi kesin geliyor deyip kollar snowflake mi mercedes mi seçeneklerine odaklanmış [emoji1]
ResimResim
Yıllarca aslında alt markası olması dışında “Rolex’in kopyası” algısından kurtulan Tudor, direk submariner olarak bir model çıkarır mı çıkarmaz mı emin değilim. Tudor bu, şaşırtmayı seviyor: geçen sene gördük [emoji1]
Bununla birlikte geçen sene çıkardığı yeni BB58 çok çok beğenildi. Daha küçük inhouse mekanizma ile ufak çap ince kasayla black bay oranlarını çok sevmeyenler için işte bu dedirten model oldu. İnsanlar şu an hazır eskiye dönülmüşlen bu oranlarda mat dial şiir gibi olur peşindeler. Hatta abartıp Rolex’ten bile submariner’da eski daha kibar hatlı modele dönüş bekliyorlar. Bakalım bu sene ne gösterecek, martta neler göreceğiz. Son 2-3 senede olduğu gibi yine herkesi en çok heyecanlandıran markaların başında Tudor olacak gibi görünüyor. :champ:
Kullanıcı avatarı
abice

Mesaj sieger » 30 Oca 2019, 15:10

Abi dediklerinin tamamini ben de bekliyorum kisisel olarak! :D Direk rolex sub in eski modellerine baktim 2 gun, yad ettim onlarin guzelliklerini. Simdi ne ciksa kabulum, bb58 mukemmel bir saat, ama yine eskisi gibi mercedes olsa falan cok hos olacak, zaten gecen konusuyorduk da herkesin sikayeti kut akrep sekli, herkes mercedes bekliyor, 38-40mm araliginda bi sub gelse, boyle luglar eskisi gibi champferli falan.
Ama bir konuda katilamadim, zira artik diver denen tabir biraz farkli isliyor, olay 200-300 metre su gecirmemekse, zaten base modeller 100 metre gecirmiyor ve rolexin ilk sublar da 100 metre su gecirmiyordu. Ondan bu zatne soz konusu degil, ve tudorun modelleri sub gibi de degiller, o yuzden olay sekilse, bu hale getirebilirler yine, eski sublari gibi.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj eyimen » 30 Oca 2019, 16:58

Ankthas yazdı:
sieger yazdı:zaten tudor da inhouse movementlara geçti-geçiyor. O yüzden açıkçası hangisinden çıkacağı pek de umrumda değil sanırım. Ama gerçekten tasarım böyleyken neden bozdular hiç bilemiyorum, ozellikle dedigin gibi lug genislikleri cok garip. Zaten anti reflekte koymuyorlar, bari dial mat olsun(en azindan oyleydi eskiden). Ne bileyim su an hakkaten ikisine baktigimda, yenisinde eskisine oranla begendigim hicbir sey yok.

Ben seramik bezelleri de beğenmiyorum, hem yansıma yapıyor hem de parlak grimsi bir görüntüsü var. Tudor modellerini sevmemin nedenlerinden biri de mat alüminyum bezel. Sanırım yenide eskiye oranla beğendiğim tek nokta aplike indeksler.

Ben seramik bezelleri beğeniyorum genelde, ama lug'lar da kesinlikle eski ince lug'lar tercihim olur. Zaten bezel seramik, dial mat olursa absürt bir görüntü oluşacağından dial da güncel versiyondaki gibi kalmalı kanımca.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Caner1983 » 04 Şub 2019, 19:45

Az önce instagram da rolex paylaşmış bu sene milgauss yenileniyor mu yoksa
Resim
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 172 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners