Klasik saat hakkında soru

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Klasik saat hakkında soru

Mesaj nesfika » 27 Oca 2019, 15:22

Merhaba,
Forumda yeniyim konuya en uygun yer burası olduğunu düşünerek tavsiye ve sorularıma cevap bulmak amacıyla açıyorum.

Klasik bir saat almak istiyorum. Siyah deri kordonlu, siyah-beyaz veya gri kadran rengine sahip. kronometre vb. ek fonksiyonlara çok ihtiyacım yok olursa da kibar bir şekilde ekstra olur benim için. Ufak bir tarih göstergesi olursa tercih sebebimdir. Biraz araştırma yaptım, makineleri kıymetli olan güzel markaların (saat için çok olmasada benim için fazla) biraz fazla fiyatlı saatleri mevcut. Araştırmalarım sonucunda bulova diye bir markanın saatlerini beğendim. Genelde saatlerin arkasında "japan movement china brand" ibaresi yer alıyor. Muhtemelen japon mekanizması kullanılan bir saat fakat çinde üretiliyor diye düşünüyorum. Bu markanın değeri nedir? Yoksa mekanizması 5-10 dolarlık saatlerden bir farkı yok mudur?

Sizden biraz fikir ve bilgi almak isteyerek bu konuyu açtım. 500-700 tl civarına sıfır veya ikinci el bu markayı tavsiye eder misiniz? Yoksa farklı markalara mı yönelmeliyim.

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
nesfika

Re: Klasik saat hakkında soru

Mesaj burakyigit » 27 Oca 2019, 16:29

Orient bambino serisi olabilir.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
burakyigit

Mesaj mturann » 27 Oca 2019, 21:01

Bulova 5-10 dolarlık çin saatlerinden değildir.
İyi bir markadır.
Tercih edilebilir.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj hlkshnr » 27 Oca 2019, 21:05

Bulovayı citizen satın almıştı en son. Marka güvenilir sorun yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj morningstar » 27 Oca 2019, 21:53

Bulova iyi bir marka ortadaki open heart model baya güzelmis.
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj sentez42 » 27 Oca 2019, 22:12

Ortadaki open heart güzel olmakla birlikte Bulova Moonwatch'ı da aklınızda bulundurun derim.
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj nesfika » 27 Oca 2019, 23:25

İlginiz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim. moonwatch'ı inceledim fakat içi oldukça karışık geldi. Birde fiyatı beni biraz aşıyor.
Resim
Bulova 63B148 modelinde bir saat buldum. Kullanıcı çok az kullanıldığını söyledi. Faturası yok fakat evrakları var dedi muhtemelen garanti süresi bitmiş ama garanti belgesi benzer bir evrakı mevcut. Yalnız bu modelle ilgili bulovanın kendi sitesinde bile bir bilgi yer almıyor. Saatin camı üzerinde swiss made ibaresi var. Otomatik mekanizmaya sahip bir saat. Saatle alakalı pek bilgiye erişemediğim için fiyat bilgiside göremedim. İstenen fiyat bin tl civarı, bu saat için uygun bir fiyat mıdır?
Bir saat satıcı firmanın videosu var saat tanıtımı ile ilgili.
https://www.youtube.com/watch?v=J40_kGzLQwo

Ayrıca kafamı karıştıran diğer bir konu google'da bir resimde saatin arka kısmında cam üzerinde yarı metal bir plaka görünüyor.
Resim

Fakat benim baktığım ilanda ve yukarıdaki tanıtım videosunda saatin arkası komple cam.
Bu saatin orijinal olup olmadığını anlamamın basit bir yolu var mıdır?

Düzenleme: İlgili evraklar.
Resim
Kullanıcı avatarı
nesfika

Mesaj Alkım » 28 Oca 2019, 14:31

Bulova pilli saatler arasında çok iyi saattir. Bulova Moonwatch modelini unutmayalım EFSANEDİR. Arka cam çok şıkmış.
Kullanıcı avatarı
Alkım

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 177 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners