SIHH ve Cenevre'de saat ziyaretleri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

SIHH ve Cenevre'de saat ziyaretleri

Mesaj afl » 22 Oca 2019, 20:14

Bu sefer de MertYe'yi Çukurambar dolmuşuna attığımız gibi Cenevre'ye gittik. Aslında SIHH bahanesiyle gitmiş olsak da, fazladan gördüklerimiz SIHH i ezdi geçti. Mert hangi saatleri denediğiniz başlığına bayağı bir yığdı ama ufak bir tekrar ve üstüne azıcık independent sos fena olmaz diye düşündüm.

İlk durağımız Patek Salon oldu. Müşteriye gösterilen alaka konusunda dünyanın en iyi yeri olabilir. Netekim bizim de hiçbir isteğimizi kırmadılar. Türkiye'deki bırakın Patek butiği, sıradan saatçilerdeki muameleleri hatırlayınca hafif bir gülümsedik.

Patek Philippe 5740 Nautilus, beyaz altın kasası ve perpetual komplikasyonu ile beklenenden güzel çıktı. Özellikle 8.4mm kalınlığa perpetual sığdırmak özel olmuş. Son yıllarda patlayan mavi kadran akımıyla kanlı bıçaklı olsam da, itiraf ediyorum ki bunun mavisi beni en az rahatsız eden oldu. Perpetual Nautilusun doğasına aykırı gibi düşüncelerim sabit kalsa da saat güzel 8-)

Resim

İkinci alakamız Patek 5531 Worldtimer minute repeater oldu. Özel enamel kadranı, en sevdiğim komplikasyon olan minute repeater olması ve tabi bir Patek klasiği worldtimer olması saati çok özel yapıyor. Çok şık çok seçkin, harika.

Resim

Sonuncusu ise, hayallerde bile yer alamayan Patek 6300. Şu anda Patek Philipp'in en komplike ve en pahalı saati. Liste fiyatı pek söylenmese de 3,2 - 3,5 milyon USD civarında olduğu biliniyor. Ölmeden denemiş olduk :lol:
47mm kasaya rağmen bilekte oldukça iyi duruyor. Bilmemkaçyüz komplikasyon olduğu için detaya girmeden fotolara geçiyorum.

Resim
Resim
Resim

arka yüzü
Resim

Patek gazını alınca geçtik SIHH e. Mert zaten bayağı bir paylaşım yaptığı için iki Lange ile konuyu geçiştiriyorum.
Lange booth da gezinirken Zeitwerk bölümü başkanı dostumuz master watchmaker Robert'e rastladık. Normalde randevusuz bir şey göremeyecekken, tüm koleksiyon hem de master watchmaker tarafından anlatıldı, bu da bizim şansımız oldu.
İşte tarih göstergeli Zeitwerk
Resim

ve Datograph Perpetual Tourbillon Pink gold dial
Bu saatle ömrümü geçiririm diyerek derin bir soluk alıyorum :super:

Resim
Resim

Dediğim gibi SIHH detaylar için hangi saatleri denediniz başlığı Mert'in fotolarıyla dolu.

Cenevre'deki bir başka sürpriz de bu yıl GPHG en iyi erkek saati ödülünü alan bağımsız üretici Rexhep Rexhepi'yi ziyaret etmek oldu. Forumu takip edenler yıllar içinde bir kaç marka hariç, ana akım markalara ilgimin oldukça azalıp artık tamamen bağımsız üretici bağımlısı olduğumu bilirler. Rexhep de bunlardan biri. Akrivia markasını kurup bununla giriş yapan ve sonra kendi adını verdiği markasıyla da GPHG kazanan Rexhep Aralık ayında Türkiye'ye gelmiş ve güzel vakit geçirip saatlerini inceleme fırsatı bulmuştuk. Mert onu çok güzel ağırlayınca kozlar bizdeydi zaten :D Bu sefer de biz ona konuk olduk. Atölyesinde bizi ağırlarken çok da eğlendik. Bu genç dahi geleceğin en büyük saat ustası olarak anılmaya başladı bile.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kendi saatini de kolundan alıp bir denedim tabi.
Resim

Benim favorim bu oldu
Resim

Ve ödül kazanan saat
Resim
Resim

Verdik kendimizi burgere. Bilekler bir Akrivia (Rexhep'in kız arkadaşı), bir Rexhep Rexhepi, bir dato ve bir seramik daytona
Resim

Ve Cenevre'nin ağır topu, bana göre artık dünyanın en büyük saat ustası Kari Voutilainen. Kendisini İstanbul'da ağırlarken bir başlık açmış ve bilgiler vermiştim. Bu kez onun davetlisi olarak Cenevre'deydim. Son dakikada Mert de dahil olunca, herzamanki nezaketiyle ikimizi beraber ağırladı. Eşi ile birlikte hem evlerinde hem de atölyede bize büyük konukseverlik gösterdiler. Bunun ile ilgili vakti geldiğinde ;) geniş bir başlık açacağımı belirterek hatıra resmimizle konuyu bitirelim.

Resim
Kullanıcı avatarı
afl

Re: SIHH ve Cenevre'de saat ziyaretleri

Mesaj Eskimemur » 22 Oca 2019, 20:22

Bana uzak gozuksede saatler muhteşem :super: :super:
Kullanıcı avatarı
Eskimemur

Mesaj argn » 22 Oca 2019, 20:34

:super:
Kullanıcı avatarı
argn

Mesaj gkhnbaggio » 22 Oca 2019, 20:36

Kerem Abi, Mert paylaşımlar için teşekkürler, harika bir tur olmuş [emoji1360] :champ:
Kullanıcı avatarı
gkhnbaggio

Mesaj MehmetKaratürk » 22 Oca 2019, 20:41

Kim bilir belki bir gün diyelim, paylaşımlar için teşekkürler :super:
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Mesaj eyimen » 22 Oca 2019, 21:17

Harika bir gezi olmuş, paylaştığınız için teşekkürler :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj darksider » 22 Oca 2019, 21:30

Kerem Abi,
Mert,

Çok güzel bir gezi olmuş, aynı güzellikle paylaştığınız için çok teşekkürler.

Selamlar :champ:

YS
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj kiwi21 » 22 Oca 2019, 21:44

Kerem abi, Mert tam kahvemi alıp tsf başına geçmişken harika oldu. Hem görsel şölen hem de bilgiler. İkinize de çok teşekkürler.

Ben çok tehlikeli bir şey yakaladım yazıda. Umarım düşündüğüm gibidir :twisted:

afl yazdı:Son dakikada Mert de dahil olunca, herzamanki nezaketiyle ikimizi beraber ağırladı. Eşi ile birlikte hem evlerinde hem de atölyede bize büyük konukseverlik gösterdiler. Bunun ile ilgili vakti geldiğinde ;) geniş bir başlık açacağımı belirterek hatıra resmimizle konuyu bitirelim.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners