Oris Aquis Kordon Aparatı Projesi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Oris Aquis Kordon Aparatı Projesi

Mesaj sinandinc » 12 Şub 2019, 19:12

büyük emek, elinize sağlık :champ: zevkli kısmı bu uğraşma süreci zaten sanırım :geek:
Kullanıcı avatarı
sinandinc

Mesaj rtalhaustun » 12 Şub 2019, 19:23

sentez42 yazdı:
Umutt yazdı:Vallahi elinize sağlık, mümkünse eğer ben müşteri olurum buna

Teşekkür ederim hocam şuan sadece 3d baskı imkanı var. Bi yaptırıp kargolatacağım. Forumdan kolu uzun bi hocamız ben size metal bastırırım derse çok daha güzel olur. Satış konusu ise ürünü denedikten sonra firma fatura kesmeyi kabul ederse forumda buna uygun bir organizasyon yaparız. Şuan firma iki aparat için 15 TL+kargo istedi benden çizime para almadılar.
Ben metal printer uzmanıyım ancak TR'de şuan az adetli üretim yapabilecek bir metal yazıcı yok. Karbon fiber destekli üretiminde yardımcı olabilirim ama.
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj sentez42 » 12 Şub 2019, 21:12

rtalhaustun yazdı:
sentez42 yazdı:
Umutt yazdı:Vallahi elinize sağlık, mümkünse eğer ben müşteri olurum buna

Teşekkür ederim hocam şuan sadece 3d baskı imkanı var. Bi yaptırıp kargolatacağım. Forumdan kolu uzun bi hocamız ben size metal bastırırım derse çok daha güzel olur. Satış konusu ise ürünü denedikten sonra firma fatura kesmeyi kabul ederse forumda buna uygun bir organizasyon yaparız. Şuan firma iki aparat için 15 TL+kargo istedi benden çizime para almadılar.
Ben metal printer uzmanıyım ancak TR'de şuan az adetli üretim yapabilecek bir metal yazıcı yok. Karbon fiber destekli üretiminde yardımcı olabilirim ama.

Dönüş sağladım özelden hocam.

@sinandinc evet hocam maksat hobi işte zaman geçirmek :champ:
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj sentez42 » 13 Şub 2019, 10:57

Lug girişi kısaltıldı. Aparatın son hali bu şekilde. ResimResim

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj tt59 » 13 Şub 2019, 13:01

Emeğinize sağlık,üretimden sonraki halini merakla bekliyoruz :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj moy » 13 Şub 2019, 13:17

merhaba, dudullu osb de çalışıyorum.
3d modelleme olarak artı90.com a bakın bu firma gayet kaliteli işler çıkartıyor.çizimi inceledim,
tel erezyon makinesi olan her firma bu parçayı yapar.
parçayı telde radyüsleri olmadan düz olarak keser. çap 0.75 ve çap 2 delikleri hızlı delik makinesinde elektrot ile delerler.parçayı çizime göre markalayıp radyüsleri yaparlar.
şimdiden hayırlı olsun.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj sentez42 » 13 Şub 2019, 16:22

moy yazdı:merhaba, dudullu osb de çalışıyorum.
3d modelleme olarak artı90.com a bakın bu firma gayet kaliteli işler çıkartıyor.çizimi inceledim,
parçayı telde radyüsleri olmadan düz olarak keser. çap 0.75 ve çap 2 delikleri hızlı delik makinesinde elektrot ile delerler.parçayı çizime göre markalayıp radyüsleri yaparlar.
şimdiden hayırlı olsun.

Hocam öncelikle dediğinizden en ufak şey anlamadım :D Ama dediğiniz firmayla görüşeceğim. Aslında komşuları olarak siz görüşseniz forumda isteyenlere kolaylık sağlarlardı :champ:

@tt59 bir çift parça kargolandı inşallah pazartesi elimde olur hocam.
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj sentez42 » 14 Şub 2019, 16:22

moy yazdı:merhaba, dudullu osb de çalışıyorum.
şimdiden hayırlı olsun.

Komşunuzu kınıyorum 150 Euro+KDV fiyat çıkardılar :lol: Şaka bir yana metal üretim yüksek maliyetli olduğundan ve bir el atan çıkmadığından plastik 3D baskı (ki bir çifti yolda) ve @rtalhaustun hocamın yardımıyla karbonfiber destekli baskı alternatifimiz var. Renkleri doğal olarak siyah ve yakın tonlarda. Pek ilgilenen çıkmadı ama 3d çizim dosyalarını da forumda yayınlayacağım ki kendim ve daha çok forum için yapmaya başladığım bu minik şey kalıcı şekilde forumumuzda yer etsin, dileyenler faydalanabilsin. :champ:
Kullanıcı avatarı
sentez42

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 137 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners