襤lk mekanik saat se癟imimi nas覺l yapmal覺y覺m ?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

襤lk mekanik saat se癟imimi nas覺l yapmal覺y覺m ?

Mesaj yagizbasoglu » 11 Oca 2019, 22:27

Merhabalar,18 ya覺nday覺m.Bu zamana kadar hep saat kulland覺m ama kulland覺覺n saatler dijital,spor saatlerdi(suunto,casio gibi).Birka癟 ayd覺r mekanik saatler ile ilgili arat覺rma yap覺yorum ve ilerde g羹zel bi koleksiyona sahip olma gibi hayallerim olmaya balad覺.襤lk saatimi, herg羹n takabileceim bir everyday watch olarak almak istiyorum.Aqua terra 38 癟ok houma gidiyor fakat malesef uan elimde 繹yle bir param yok.Skx013 almay覺 d羹羹n羹yorum.Ne kadar sayg覺 g繹ren bir marka olsada,swiss made olmad覺klar覺 i癟in y羹z羹m ekiyor.Sizce vintage bir omega seamaster a 癟elik bracelet takarak, herg羹n kullanabileceim,bir nevi spor bir saate d繹n羹t羹rebilir miyim ?
Kullan覺c覺 avatar覺
yagizbasoglu

Kay覺t: 08 Oca 2019, 21:49

Re: 襤lk mekanik saat se癟imimi nas覺l yapmal覺y覺m ?

Mesaj Okanito » 11 Oca 2019, 23:38

Horolojiyle ilgilenmenize ahsen sevindim, g羹zel bir ser羹vene balad覺n覺z :)

襤lk mekanik saat olarak vintage bir modelle balamak bence doru bir tercih deil. G羹venilir bir sat覺c覺 olmad覺覺 m羹ddet癟e temiz, g羹venilir bulmak zor ki s羹rekli kullanmak saate olan g羹venilirlii tekrar g羹ndeme getirir. Vintage bu hobide sonraki aamalardan biri bana kal覺rsa.

襤lk olarak benimseyebileceiniz, size kendi an覺n覺z覺 sadece sizin sahip olaca覺n覺z bir hikayeye sahip saatle balaman覺z yani 0 bir saatle balaman覺z g羹zel olur. SKX serisi g羹zel ve pop羹lerdir. G羹zel bir balang覺癟 olur, se癟iminiz g羹zel ve 癟ou tarza uyum salar. Farkl覺 kordon tarzlar覺na da m羹saittir. imdiden hay覺rl覺 olsun, kutu a癟覺l覺覺n覺z覺 bekliyoruz :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Okanito

Kay覺t: 10 May 2012, 13:49

Mesaj nyzozan » 12 Oca 2019, 10:32

Merhaba,
Bu b羹y羹l羹 d羹nyaya hogeldiniz. Benim tavsiyem yeni nesil elle kurulabilen ve saniye durdurma 繹zellii bar覺nd覺ran Orient modellerine bakman覺zd覺r. Skx serilerinde 7s26 mekanizma olduu i癟in tavsiye etmiyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
nyzozan

Kay覺t: 31 Ara 2011, 09:54

Mesaj sieger » 12 Oca 2019, 10:57

Hocam selam! :)
Vintage tavsiye etmem zira onlar cok daha nazik saatler, bi dusurup bozabilirsiniz, manyetik alanlardan daha cok etkilenirler, daha cok sapma lari olur falan filan,

Bence guzel bir skx alabilirseniz (2. falan denk getirirseniz guzel de olur) hem kurcalarsiniz, icini falan acarsiniz, oynarsiniz, gunluk kullanima da guzel gider, daha sonra hem alistikca, hem bilgilendikce ve zaman icerisinde para da biriktirdikce begendiginiz bir saati alirsiniz.

Cok saygilar
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj burkay88 » 12 Oca 2019, 15:16

Merhabalar, ilk otomatik saatiniz olacaksa bence b羹t癟eyi biraz daha aa覺da tutman覺z daha doru bir karar olacakt覺r. Daha sonras覺nda ald覺覺n覺z saati sat覺p veya yeni bir b羹t癟e i癟in daha pahal覺 bir otomatik saate ge癟ebilirsiniz. Seiko 5 SNK modelleri bence balang覺癟 i癟in daha iyi olabilir.

https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/se ... P301610543
https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/se ... P306219498
https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/se ... P301609912
Kullan覺c覺 avatar覺
burkay88

Ya: 25
Kay覺t: 05 Ara 2018, 23:54

Mesaj Ufkynl » 12 Oca 2019, 17:08

ahsi fikrim vintage bir saatin 18 ya覺nda bir gencin kolunda uyumlu olmayaca覺 y繹n羹nde. Eer japon da istemiyorsan覺z hamilton un asker tipi saatlerini 繹neririrm.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj F覺ratYldrm » 13 Oca 2019, 00:03

Fakl覺 kordon tipleri (zulu, nato, s羹et, mesh vs.) arat覺r覺p, hangi saati al覺rsan覺z al覺n, birka癟 farkl覺 kordon ile saatinizi 繹zelletirmenizi 繹neririm. Bu sayede hem saatinize kendinizden bir ey kat覺p sadece kullan覺c覺 olmaktan 癟覺kacaks覺n覺z, hem de her kordon deiiminde saatiniz g繹z羹n羹ze yeni ve taze gelecektir. Bunun d覺覺nda boyut se癟imine 繹nem g繹sterin. rnein ben 36-38 mm aras覺 saatleri tercih ediyorum. Tasar覺m覺 ve mekanizmas覺 istedii kadar g羹zel olsun, 40 mm 羹zerine 癟覺kt覺k癟a itah覺m ka癟覺yor.
Kullan覺c覺 avatar覺
F覺ratYldrm

Kay覺t: 08 Oca 2019, 12:36

Mesaj evsen81 » 13 Oca 2019, 08:22

B羹t癟eyi zorlay覺p Steinhart OVM39 bakabilirsiniz.G羹zel bir tercih olur safir cam eta mekanizma kaliteli bilezik :thumbup:
Ya olduun gibi g繹r羹n ya da g繹r羹nd羹羹n gibi ol.
Kullan覺c覺 avatar覺
evsen81

Ya: 42
Kay覺t: 25 Nis 2014, 19:29

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 193 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners