Speedmaster Pro toka problemi ve çözümü

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Speedmaster Pro toka problemi ve çözümü

Mesaj Kakefe » 08 Oca 2019, 21:19

Speedmasterlar cogumuzun kiymetlisidir benimki gibi. Hem bilezike hem kayisa cok uygun bir model olsa da ben bilezigi daha cok yakistiriyorum ama bilezikte sadece 2 adet ayarlama imkani olmasi en buyuk sorunumdu cunku ısı ya gore ciddi sisen bileklerim var.Dis mekandan ic mekana gectigimde bile bunu hissedebiliyorum. Gerci burda kışın dış mekan ile iç mekan ısı farkinin 30 dereceye varmasi buna etken olabilir.
Yeni modellerde toka update edildi nihayet ama benimki gibi daha onceki modellerde asagidaki parcalari (push button clasp ve iki link)yetkili omega bayiinden siparis ederek problem cozulebiliyor.
Push ozelligi disinda farklari yeni tokanin 1 mm kadar daha kalin olmasi fakat eski tokaya gore 2 mm daha kisa olmasi ve push lu toka da sadece omega yazmasi.
1 aydir yeni toka ile kullaniyorum ve rahatligini yasiyorum.
Ayni problemi yasayan veya yasayacak olanlar icin paylasmak istedim.
Maliyetine gelirsek ; acikcasi diger forumlarda iletilen 200$ lik maliyet gözümü korkutmustu ama Moskovadaki omega bayiisinde bana maliyeti 120$ oldu. Ek olarak montaji yaptilar ve camdaki cizikleri giderdiler.
Farki gormek acisindan fotolari da sizlerle paylasiyorum. Siparis edecekler icin parcalarin kodlarini da fotolarda bulabilirsiniz.ResimResimResimResim

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Re: Speedmaster Pro toka problemi ve çözümü

Mesaj sieger » 08 Oca 2019, 21:30

Omeganin en sevdigim modeli, yakinda olmasa bile bir gun kesin denemek almak isterim, simdiden ogrenmek guzel oldu, elinize saglik bilgilendirme icin. :champ:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Re: Speedmaster Pro toka problemi ve çözümü

Mesaj MehmetKaratürk » 08 Oca 2019, 23:21

Bu işlemi paylaştığınız çok faydalı oldu bence teşkkürler, yakın zamanda bir önceki model olan seamaster sahibi olmak için araştırma içersindeyim yeni modelindeki push eklentisi kesinlikle bana görede lazım olan bir özellik benim bileğimdede ciddi anlamda şişlik ve sonrasında düzelme olabiliyor sanırım klips seamaster içinde geçerlidir diye düşünüyorum güle güke kullanın
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners