Kendi Saatimi Yapma Çalışmalarım

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kendi Saatimi Yapma Çalışmalarım

Mesaj burkay88 » 28 Ara 2018, 19:42

@neperliva @Umutt ikinize de teşekkür ederim. Biraz değişiklik yaptım gece gelişmeleri paylaşmaya çalışacağım
Kullanıcı avatarı
burkay88

Mesaj burkay88 » 28 Ara 2018, 23:13

mlm yazdı:Merhaba. Ben olsam boynuz aralığını biraz daha artırır, boynuzları kısaltır ve aşağı doğru eğim verirdim. Akrep yelkovan ve diğer ibreler de biraz daha uzun olabilir. Saatimiz bir kronograf olduğu için kronograf saniye ibresi eklemek gerekli. Kadran fotoğrafta kasaya biraz yamuk oturmuş, onu da düzeltseniz iyi olur. Ayrıca kadranın etrafına saat ve dakika indisleri şart diye düşünüyorum. Şimdiden başarılar, umarım sonuç gönlünüzce olur :champ:

Hocam indeksleri ekledim. Yelkovan ve saniye göstergesini uzattım boynuzları kısaltıp aralığını 18mm yaptım. Tavsiyeler için teşekkür ederim.

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
burkay88

Mesaj burkay88 » 28 Ara 2018, 23:15

MrLondoner yazdı:
burkay88 yazdı:
MrLondoner yazdı:Uzun zamandir ben de bu konu ile ilgeniyordum, keske resimleri de gorebilseydim.
Umarim istegini gerceklestirirsin, bol sans.

Resimler bende görünüyor gibi isterseniz tekrar yükleyebilirim. Teşekkür ederim.

Yurt disinda hizliresim sitesi acilmiyor, yine de sag olun

Tapatalk ile yükledim şimdi görebiliyor musunuz acaba
ResimResimResimResim

Kullanıcı avatarı
burkay88

Mesaj MrLondoner » 29 Ara 2018, 11:47

Evet su an gorebiliyorum, baska yere yukleme zahmetiniz icin tesekkurler. Umarim kisa zamanda sonuc alirsiniz. :champ:
Kullanıcı avatarı
MrLondoner

Mesaj burkay88 » 29 Ara 2018, 15:51

MrLondoner yazdı:Evet su an gorebiliyorum, baska yere yukleme zahmetiniz icin tesekkurler. Umarim kisa zamanda sonuc alirsiniz. :champ:

Estağfirullah ne zahmeti rica ederim
Kullanıcı avatarı
burkay88

Mesaj mlm » 29 Ara 2018, 17:32

burkay88 yazdı:
mlm yazdı:Merhaba. Ben olsam boynuz aralığını biraz daha artırır, boynuzları kısaltır ve aşağı doğru eğim verirdim. Akrep yelkovan ve diğer ibreler de biraz daha uzun olabilir. Saatimiz bir kronograf olduğu için kronograf saniye ibresi eklemek gerekli. Kadran fotoğrafta kasaya biraz yamuk oturmuş, onu da düzeltseniz iyi olur. Ayrıca kadranın etrafına saat ve dakika indisleri şart diye düşünüyorum. Şimdiden başarılar, umarım sonuç gönlünüzce olur :champ:

Hocam indeksleri ekledim. Yelkovan ve saniye göstergesini uzattım boynuzları kısaltıp aralığını 18mm yaptım. Tavsiyeler için teşekkür ederim.

Resim

Kadran ve kasa değişmiş temelden:lol: Önceki görsel olarak bi tık daha tatmin edici idi sanki.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj raven » 29 Ara 2018, 19:02

Boynuzlar hala (kasaya oransal olarak bakıldığında) uzun görünüyor ve mlm'nin dediği gibi aşağı eğilmeli :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj Cruciatus » 29 Ara 2018, 19:07

burkay88 yazdı:

Resim

Bu haliyle fazlasıyla Mondaine’ye benzemiş..

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 290 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners