Montblanc Limit Karmaşası

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Montblanc Limit Karmaşası

Mesaj Cruciatus » 08 Ara 2018, 00:27

KorayYil yazdı:Yani saat mağazalarında bu işten biraz anlayan insanları koysalar yada biraz eğitim vs bişey verseler gerçekten daha başarılı satışlar yapılabilir. Ben istanbul içinde bir mağazada aybı kalibre olduğunu bildiğim seamaster ve speedmaster rs modellerinin farkını ve benzerliklerini sordum. Tabi amaç kendini Omega'nın mal sahibi sanan mağaza çalışanını denemek :D
Aldığım cevabı değiştirmeden yazıyorum : BENZER YÖNLERİ: İKİSİDE OTOMATİK, İKİSİNDE DE TAKVİM VE KRONOMETRE VAR :D FARKLI YÖNLERİ : TEKİ SEAMASTER TEKİ SPEEDMASTER :D

Bu bilgilerle yola çıktığınızda aslında her şey gayet basit :D

Cruciatus yazdı:Allah Allah çok enteresan. Dedikleriniz bana mantıklı geldi ama keşke Rotap da benzer bir bilgiyi sağladaydı da saati sebepsiz yere kaçırmasaydım.

Teşekkürler bilgiler için..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslında Rotap Ankara’nın Omega mağazası çalışanları çok ilgili ve bilgili. Saatin mekanizmasından yıllar içindeki teknolojik gelişimine kadar bilgi verebiliyorlar. Bu bilgileri de gittikleri eğitimlerden aldıklarını vurguluyorlar. Ayrıca kendileri de saate oldukça ilgililer.

Montblanc kısmı ile yıldızımız pek barışmadı. Gerçi kendileri ile kalem konusunda çatışmamız oldu saat açısından birşey diyemeyeceğim.

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj eyimen » 08 Ara 2018, 02:07

Figur koleksiyonu yapan biri olarak "1 of" olayının yalan dolan olduğunu söyleyebilirim. 1 of diye üretilen figürler limitsiz gibi bir şeydir. Toplam sayıyı üretenden başka kimse bilemez. İyi satarsa, aklına eser tekrar basar. Art niyetli firma kendi eliyle karaborsada bile satar. Limitli bir ürünün üzerinde mutlaka kaçıncı ürün olduğu yazmalıdır.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Cruciatus » 08 Ara 2018, 11:47

eyimen yazdı:Figur koleksiyonu yapan biri olarak "1 of" olayının yalan dolan olduğunu söyleyebilirim. 1 of diye üretilen figürler limitsiz gibi bir şeydir. Toplam sayıyı üretenden başka kimse bilemez. İyi satarsa, aklına eser tekrar basar. Art niyetli firma kendi eliyle karaborsada bile satar. Limitli bir ürünün üzerinde mutlaka kaçıncı ürün olduğu yazmalıdır.

Aynı düşüncedeyim.
Hatta düşüncenizi destekleyecek birşey anlatayım. Normalde benim siparş ettiğim saat bu ay içerisinde gelecekti. Fakat son gelen haber saate yoğun talep olduğu ve Montblanc’ın üretiminin gecikeceği yönünde. Şimdi böyle olunca akla dediğiniz şey geliyor.

Benim için bu saatin limitli olmasının zerre önemi yok aslında. Ben sadece bronz olanı istiyorum ancak maalesef o da limitli olan. Ama tabi limitli diye fiyatı pahalı. O da ayrı bir konu.

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj kiwi21 » 08 Ara 2018, 22:28

Cruciatus yazdı:
KorayYil yazdı:Yani saat mağazalarında bu işten biraz anlayan insanları koysalar yada biraz eğitim vs bişey verseler gerçekten daha başarılı satışlar yapılabilir. Ben istanbul içinde bir mağazada aybı kalibre olduğunu bildiğim seamaster ve speedmaster rs modellerinin farkını ve benzerliklerini sordum. Tabi amaç kendini Omega'nın mal sahibi sanan mağaza çalışanını denemek :D
Aldığım cevabı değiştirmeden yazıyorum : BENZER YÖNLERİ: İKİSİDE OTOMATİK, İKİSİNDE DE TAKVİM VE KRONOMETRE VAR :D FARKLI YÖNLERİ : TEKİ SEAMASTER TEKİ SPEEDMASTER :D

Cruciatus yazdı:Allah Allah çok enteresan. Dedikleriniz bana mantıklı geldi ama keşke Rotap da benzer bir bilgiyi sağladaydı da saati sebepsiz yere kaçırmasaydım.

Aslında Rotap Ankara’nın Omega mağazası çalışanları çok ilgili ve bilgili. Saatin mekanizmasından yıllar içindeki teknolojik gelişimine kadar bilgi verebiliyorlar. Bu bilgileri de gittikleri eğitimlerden aldıklarını vurguluyorlar. Ayrıca kendileri de saate oldukça ilgililer.

Montblanc kısmı ile yıldızımız pek barışmadı. Gerçi kendileri ile kalem konusunda çatışmamız oldu saat açısından birşey diyemeyeceğim.

Cruciatus, öncelikle çok şık bi modelmiş. Elden kaçmış olması üzücü. Yine kalıpların dışına çıkan bi model tercih etmişsiniz ancak ne yazık ki direkten dönmüş :champ:

Rotap ile ilgili görünce yazmadan geçemedim. Keşke Ankara'daki memnuniyet verici çalışanlardan birkaç tane de İzmir'deki şubelerine serpiştirseler :roll:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj Cruciatus » 08 Ara 2018, 22:49

kiwi21 yazdı:
Cruciatus yazdı:

Cruciatus, öncelikle çok şık bi modelmiş. Elden kaçmış olması üzücü. Yine kalıpların dışına çıkan bi model tercih etmişsiniz ancak ne yazık ki direkten dönmüş :champ:

Rotap ile ilgili görünce yazmadan geçemedim. Keşke Ankara'daki memnuniyet verici çalışanlardan birkaç tane de İzmir'deki şubelerine serpiştirseler :roll:

Henüz elden kaçmış değil. Sipariş ettiler sadece beklemek biraz uzun sürecek gibi..

Rotap ile çok talihsiz deneyimlerim olsa da Ankara Omega mağazasını hep ayrı tutuyorum..

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 277 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners