Montblanc Limit Karmaşası

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Montblanc Limit Karmaşası

Mesaj Cruciatus » 06 Ara 2018, 22:43

Merhabalar.
Bir süredir Montblanc 1858 Geosphere Bronze Limited Edition ile ilgileniyorum. Şuan Türkiye’de yok. Tek satılanı da aklıma takılan bir konu olduğu için almadım, başkası aldı.

Şimdi arkadaşlar saat şu:

Resim

Benim aklımı kurcalayan konu ise; saatin limit sayısı. Montblanc bu saatin 1858 adet üretileceğini söylüyor. Montblanc resmi sitesinde saatin arka kapağı şu şekil:

Resim

Görüleceği üzere sol üstte 0000/1858 yazıyor. Yani 1858’den kaçıncısı sizde belli.

Yalnız benim Rotap’tan almaya imtina ettiğim saatte ise arka kapakta ise “Limited Edition - 1 of 1858” şeklinde bir ibare vardı. Bu 1858 limitin 1 numarası demek değil kesinlikle. Çünkü yabancı arkasında bu ibare olan saate sahip birkaç kişiyi gördüm.

Rotap’a sormama rağmen net bir bilgi alamadım. Montblanc’a mail attım cevap alamadım.

Sizlerin bilgisi veya tahmini nedir? Bu karmaşanın nedeni ne olabilir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Re: Montblanc Limit Karmaşası

Mesaj Ground » 06 Ara 2018, 22:57

Cruciatus yazdı:Merhabalar.
Bir süredir Montblanc 1858 Geosphere Bronze Limited Edition ile ilgileniyorum. Şuan Türkiye’de yok. Tek satılanı da aklıma takılan bir konu olduğu için almadım, başkası aldı.

Şimdi arkadaşlar saat şu:

Resim

Benim aklımı kurcalayan konu ise; saatin limit sayısı. Montblanc bu saatin 1858 adet üretileceğini söylüyor. Montblanc resmi sitesinde saatin arka kapağı şu şekil:

Resim

Görüleceği üzere sol üstte 0000/1858 yazıyor. Yani 1858’den kaçıncısı sizde belli.

Yalnız benim Rotap’tan almaya imtina ettiğim saatte ise arka kapakta ise “Limited Edition - 1 of 1858” şeklinde bir ibare vardı. Bu 1858 limitin 1 numarası demek değil kesinlikle. Çünkü yabancı arkasında bu ibare olan saate sahip birkaç kişiyi gördüm.

Rotap’a sormama rağmen net bir bilgi alamadım. Montblanc’a mail attım cevap alamadım.

Sizlerin bilgisi veya tahmini nedir? Bu karmaşanın nedeni ne olabilir?

Çok enteresan bir konu. Ben de çok şaşırdım.
Gelecek cevapları merakla bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj raven » 07 Ara 2018, 00:44

1 of 3 gibi olmuş :D
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj burkay88 » 07 Ara 2018, 00:55

Youtube de bu saatin tanıtımını yapan bir çok videoya baktım hepsinde dediğiniz ibarenin aynısı yazıyor "1 of 1858". Tamamen kendi düşüncem yanlış olabilir, sadece ilk üretimde belli olması adına 0000 yazılıp sonrasındaki tüm modellere aynı ifade yazılmış olabilir yani aslında kaçıncısı kimde belli değil.
Kullanıcı avatarı
burkay88

Mesaj KorayYil » 07 Ara 2018, 01:03

Ben bu mantığı farklı bir kaç markada daha görmüştüm. Cevabıda öğrenmiştim; bu saat için konuşucak olursak 1 of 1858 yani 1858 saatten bir tanesi. Sebebini de merak ettiğimde şu cevabı aldım yine sizin saat için örnekliyorum; 565 of 1858 sanki 1858 saat içinde 565. olan benimki ve benimkinden 564 tane daha iyi saat var hissi yaşatmamak için bu yola gidilmiş. Yani 2. 3. yoktur her saatimiz 1. dir mantığı
KorayYil

Mesaj Cruciatus » 07 Ara 2018, 10:53

Allah Allah çok enteresan. Dedikleriniz bana mantıklı geldi ama keşke Rotap da benzer bir bilgiyi sağladaydı da saati sebepsiz yere kaçırmasaydım.

Teşekkürler bilgiler için..

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj Shinigami » 07 Ara 2018, 13:06

Çelik versiyonu bir süredir kafamı kurcalıyor. Muhtesem bir tasarım bence.
Kullanıcı avatarı
Shinigami

Mesaj Cruciatus » 07 Ara 2018, 13:21

Shinigami yazdı:Çelik versiyonu bir süredir kafamı kurcalıyor. Muhtesem bir tasarım bence.

Ben de çok sevdim. Hazır ellerindeki saati net bilgi veremedikler için almadım kaçırdım. Şimdi bekle babam bekle.. o zaman bana limit no 1 bu saat demişlerdi. :) Ki kesinlikle inanamazdım zaten.

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 124 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners