Saat ve Saat Sitesinden Al─▒┼čveri┼č Tecr├╝besi.!!

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Saat ve Saat Sitesinden Al─▒┼čveri┼č Tecr├╝besi.!!

Mesaj Ksk74 » 03 Ara 2018, 18:28

Yakla┼č─▒k 2 hafta ├Ânce kafamda olan bir swiss otomatik saati baya bir indirimle g├Âr├╝nce (jomahop'dan bile biraz ucuz fiyata) sipari┼č ettim.
Stokta 2 adet g├Âr├╝nen saat 1-2 g├╝n i├žinde kargo edilir diye beklerken 4-5 g├╝n ge├žip gelmeyince firma ile g├Âr├╝┼čt├╝m.
"Tedarik s├╝recinde gelince kontrol├╝ yap─▒l─▒p kargo edilecek" dendi akabinde biraz s─▒k┼čt─▒rmamla beraber ertesi g├╝n "elimize ge├žti, kontrol edilip sorun yoksa kargo edece─čiz" denildi bikra├ž g├╝nd├╝r kargo edilmeyen saat tekrar firma ile irtibata ge├žince "mekanik ar─▒zas─▒ varm─▒┼č,yeni tedarik edilecek" dendi. "Sat─▒┼č─▒ iptal edelim y.d─▒┼č─▒na ├ž─▒kaca─č─▒m" dememe ra─čmen "1-2 g├╝ne temin edilir vb sat─▒┼č iptali olmuyor" falan denilerek oyalama moduna ge├žtiler.
─░lk ba┼čta yapmam gerekeni sonra yapt─▒m malesef. Ek┼či s├Âzl├╝kde,donan─▒m haber forumda, ┼čikayet var da vb y├╝zler├že ┼čikayet. ┼×ikayetvar daki sikayetlere tenezz├╝l edip kimseye bir cevap bile vermemi┼čler ve g├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒yla ├žok say─▒da insan ma─čdur edilmi┼č. Benim ya┼čad─▒─č─▒m─▒ birebir ya┼čayan ├žok say─▒da ┼čikayet, birka├ž ayl─▒k satlerin kordonlar─▒n─▒n kopmas─▒ ve bunun i├žin istenen astronomik ├╝cretler,bozulmalar,renk/cila atmalar─▒,birka├ž ayl─▒k saatlerin pillerinin bitmesi vb say─▒s─▒z k├Ât├╝ vaka/┼čikayet var.

─░nsan─▒n akl─▒na do─čal olarak ├žok say─▒da k├Ât├╝ olas─▒l─▒k geliyor. ELlerinde bu saatin asl─▒nda hi├ž olmad─▒─č─▒ ama varm─▒┼č gibi g├Âsterip al─▒c─▒y─▒ oyalay─▒p sonrada "kusura bakmay─▒n, size para iadesi yapam─▒yaca─č─▒z ancak ├Âdedi─činiz bedel kadar size kredi a├žal─▒m ba┼čka bir saat al─▒n" diyeceklerine neredeyse inanc─▒m tam. Sipari┼či iptal etmek i├žin zorlad─▒─č─▒n─▒zda da "t├╝ketici mahkemesine gidin" diyecekler ki zaten 100 ler├že ┼čikayet de bu y├Ânde.
Bildi─čim kadar─▒ ile "mesafeli sat─▒┼č s├Âzle┼čmesinde" 30 g├╝n s├╝re var teslimat i├žin.BU s├╝rede sipari┼činiz gelmezse al─▒c─▒n─▒n hakl─▒ fesih hakk─▒ do─čuyor ve firma 2 hafta i├žinde paran─▒z─▒ iade etmek zorunda ama g├Âr├╝nen o ki iade etmeyip m├╝┼čterileri t├╝ketici mahkemesine zroluyorlar. F─░rma sitesinde her ne kadar ortalama sipari┼č teslim s├╝resi 5 g├╝nd├╝r desede ellerinde olmayan bir mal─▒ satt─▒klar─▒ a┼čikar. "s─▒f─▒r bir swiss oto.saatin ne kalite kontrol├╝ olur ki, nas─▒l bir mekanik ar─▒za buldular da kargoya vermediler? T├╝m bu ya┼čananlar ve yap─▒lan y├╝zlerce benzer ┼čikayet ak─▒llara "refurbished ve/veya defolu hatta ├žakma saatler" mi sat─▒yorlar sorusunu da getiriyor do─čal olarak. Bir di─čer olas─▒l─▒k da kampanya ad─▒ alt─▒nda piyasadan binlerce saat sipari┼č toplay─▒p bu sipari┼člerin hat─▒r─▒ say─▒l─▒r bir k─▒sm─▒n─▒n bedellerini (milyonlarca TL muhtemelen) kredi kartlar─▒ndan tahsil edip bu saatleri "yok tedarikte, yok ar─▒zal─▒ ├ž─▒kt─▒,yok size ba┼čka saat verelim vb oyalamalarla m├╝┼čterileri ma─čdur edip tahsil edilen paralar─▒ da %25 faizle vb bankada de─čerlendirerek haks─▒z kazan├ž elde etme y├Ântemi de olabilir. Bu sistemi ge├žim kayna─č─▒ yapm─▒┼č olan ├žok firma var bu ├╝lkede malesef.
Yurti├ži muhtelif sitelerden hatta y.d─▒┼č─▒ amazondan bile alm─▒┼č oldu─čum hi├žbir saatte b├Âyle bir sa├žmal─▒k/rezillik ya┼čamad─▒m. . ┼×imdi saati g├Ânderseler bile i├žime kurt d├╝┼čt├╝ art─▒k, iyice bak─▒p incelemeden teslim almak istemiyorum hatta buradan bedava saat verseler dahi almak istemiyorum. Bakal─▒m s├╝re├ž nas─▒l son bulacak merak ediyorum...
KOnuyla ilgili ├Ânerisi olan varsa ve payla┼č─▒rsa sevinirim. T┼čkler..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ksk74

Kay─▒t: 08 Haz 2018, 00:53

Re: Saat ve Saat Sitesinden Al─▒┼čveri┼č Tecr├╝besi.!!

Mesaj ozgtegin » 03 Ara 2018, 18:48

S─▒k─▒┼čt─▒rmaya devam. Sonu├žta 5 g├╝n teslim s├╝resi ge├žmi┼č ve ortada bir ihmal veya vurdumduymazl─▒k da var. Ayrica talebine olumsuz yan─▒t da alm─▒┼čs─▒n. Sahte veya ├žakma saat gondereceklerini sanm─▒yorum. Umar─▒m k─▒sa s├╝rede hallolur birader.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozgtegin

Kay─▒t: 01 A─ču 2018, 11:27

Mesaj khef » 03 Ara 2018, 20:02

Hi├žbir gerek├že g├Âstermeksizin ve cezai ┼čart ├Âdemeksizin, 14 g├╝n i├žinde, mesafeli sat─▒┼č s├Âzle┼čmesinden cayma hakk─▒na sahipsiniz. Tek yapman─▒z gereken, bu s├╝re i├žinde sat─▒c─▒ya s├Âzle┼čmeden cayma hakk─▒n─▒z─▒ kulland─▒─č─▒n─▒z─▒ bildirmek. :thumbup:

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
khef

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 07 Mar 2014, 13:02

Mesaj Mkaraturk » 03 Ara 2018, 20:55

Evet arkada┼člar bu dedi─činiz olay nedense hemen hemen herg├╝n ba┼č─▒m─▒za geliyor b─▒rak─▒n saat sat─▒nalma sitelerini basit ┼čekilde g├Ârd├╝─č├╝m├╝z moda giyim siteleri boyner olsun morhipo trendyol ayn─▒ s─▒k─▒nt─▒ onlarda da olabiliyor kimi zaman bir keresinde nik├╝fer turizm 2 adet ankara-ist d├Ân├╝┼č bilet iptalini 73 g├╝n sonra karta iade etti :lol: evet ┼čaka gibi ama olabiliyor oztegin arkada┼č─▒m─▒z─▒nda dedi─či gibi ├žakma saat g├Ândermeleri hem m├╝mk├╝n de─čil hemde kendi ticaret hayat─▒n─▒ bitirecektir bu konuda kendisiyle arkada┼č olurcas─▒na samimi oldu─čum kosoval─▒ saat al─▒┼čveri┼č sitesinin sahibi Eren bey bu konuda ├žok ilgili ve alakadar bir telefon a├ž─▒p stok sorman─▒nz bile yeterli olabiliyor biraz reklam oldu gibi ama :) b├Âyle d├╝zg├╝n i┼čini yapanlar─▒ herzaman tebrik etmek gerekli diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Umar─▒m k─▒sa zamanda ma─čduriyetiniz lehinize sonu├žlan─▒r ve hayalini kurudu─čunuz saate kavu┼čursunuz
Olmad─▒ diye ├╝z├╝ld├╝─č├╝n dua'ya, g├╝n gelir sevinirsin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Mkaraturk

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 16 A─ču 2017, 20:57

Mesaj Ankthas » 03 Ara 2018, 22:23

Bu ┼čirket resmen "Yeni" T├╝rkiye'nin ┼čirketi; hem su├žlu, hem g├╝├žl├╝. Yavuz h─▒rs─▒z misali:

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=12&t=28180&hilit=saat+ve+saat+sahte#axzz5YeOV4Q8Q

https://eksisozluk.com/saat-ve-saat-firmasi-rezaleti--5617856

Bu ┼čarlatanlara kar┼č─▒ yap─▒labilecek en iyi ┼čey hi├žbir zaman bunlardan al─▒┼čveri┼č yapmamak, ├ževremize de yapt─▒rmamakt─▒r.
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj amusaoglu » 04 Ara 2018, 00:15

Bende saat saatten maurice lacroix saat almistim ve saatin ici acilmis, camida sonradan yapistirilmis,tokasi pas tutmus bi sekilde geldi ben iade edip parami aldim ama tabiki bir daha asla bu siteden saat almam ve kesinlikle tavsiyede etmem
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
amusaoglu

Kay─▒t: 28 May 2018, 12:55

Mesaj argn » 04 Ara 2018, 00:35

Kosovali saat ten benimde 3 tane al─▒┼čveri┼č im oldu eren bey in ilgisinden bende ├žok memnun oldum fiyatlarda di─čer pek ├žok siteden daha makul.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
argn

Ya┼č: 51
Kay─▒t: 05 Tem 2014, 02:42

Mesaj Wwtr » 04 Ara 2018, 18:33

├ľdemenizi kredi kart─▒ ile yapt─▒ iseniz s├Âzle┼čmede yazan tedarik s├╝resinin bitimini bekleyin. Sonra da bankan─▒zdan ters ibraz(chargeback) i┼člemi hakk─▒nda bilgi alarak ba┼čvuruda bulunun.

Ge├žmi┼č olsun.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Wwtr

Kay─▒t: 20 Mar 2010, 14:02

Mesaj Ksk74 » 06 Ara 2018, 15:50

Yap─▒n yorumlar ve ├Âneriler i├žin te┼č┼ček├╝r ederim ├Âncelikle.
D├╝n firmaya sipari┼či iptal etti─čimi bildirerek bedelin iadesini talep ettim. Birka├ž saat sonra aray─▒p ├Âz├╝r dileyerek saatin ellerine ula┼čt─▒─č─▒n─▒ ve kargoya haz─▒r oldu─čunu s├Âylediler. Son bir ┼čans daha verip (risk al─▒p) tamam saati g├Ânderin ama en ufak bir kusur olursa iade ederim diyerek kabul ettim.
Kargo geldi ve kargoyu kabul etmeden ├Ânce hemen a├ž─▒p h─▒zl─▒ bir ┼čekilde in├želeyip saati teslim ald─▒m. Saat (en az─▒ndan ┼čimdilik) kusursuz bir g├Âr├╝n├╝m ve kondisyondayd─▒, orjinal kutu ve evraklar─▒ ile gelmi┼čti.
A├ž─▒kcas─▒ s├╝priz oldu bu durum ancak bundan sonra saat sipari┼člerimde ya N11'in ├Âdeme koruma sistemi ├╝zerinden yada y.i├ži iyi bildi─čim birka├ž saat firmas─▒ ├╝zerinden al─▒┼čveri┼č yapmaya karar verdim.
Malesef bazen "ger├žek olamayacak kadar iyi" tarz─▒ fiyatlar denk gelip al─▒┼č─▒k olmad─▒─č─▒n─▒z sitelerden al─▒┼čveri┼č yap─▒yorsunuz ve benzer sorunlar, ┼č├╝phelendiren durumlar kar┼č─▒n─▒za ├ž─▒k─▒yor. Her zaman at─▒lan ta┼č ku┼ču vurumuyor malesef. Bende bu seferlik vurmas─▒ gelecek i├žin pozitif bir referans olu┼čturmayacak bu siteden al─▒┼čveri┼č i├žin.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ksk74

Mesaj burkay88 » 06 Ara 2018, 16:03

Yanl─▒┼č hat─▒rl─▒yorsam affola uzun zamand─▒r saat ve saat al─▒┼čveri┼či yapmad─▒m. Hat─▒rlad─▒─č─▒m kadar─▒ ile ma─čazaya sipari┼č gibi bir imkan─▒n─▒z var, size yak─▒n bir ma─čazaya gidip istedi─činiz saati oraya getirtebiliyorsunuz. Hem muhatap olacak bir ├žal─▒┼čan bulabilirsiniz hem de bir ar─▒za problem varsa an─▒nda iade edebilirsiniz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
burkay88

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 05 Ara 2018, 23:54

Mesaj Ksk74 » 06 Ara 2018, 17:44

Benim sipari┼č "black friday" d├Ânemiydi dolay─▒s─▒yla tamamen internet sipari┼či olarak i┼člem g├Ârd├╝. Bahsetti─činiz ┼čekilde ma─čazaya sipari┼č gibi bir opsiyon olmad─▒ hatta bu y├Ânde hi├žbir ┼čey de g├Ârmedim.
Sorunlar ├Âzetle:
1) Stokta var diye sat─▒┼č yap─▒l─▒p stokta sipari┼č edilen saatin olmamas─▒.
2) Stokta yokmu┼č tedarik edece─čiz gelince kontrol edip saatte "sorun"yoksa kargo edece─čiz denmesi.!
3) Buna ra─čmen ellerinde olmayan bir saat i├žin kredi kart─▒mdan tahsilat yap─▒lmas─▒ ( ├Ân sipari┼č vermedim neticede)
4) Saat geldi sorun yoksa bug├╝n kargoda denilip 2 g├╝n sonra gelen saatin benim israrl─▒ takibimle bozuk oldu─čunun bildirilmesi ve kargo edilmemesi ama sistemde kargo edilmi┼č gibi g├Âr├╝nmesi.
5) Sipari┼či iptal ediyorum dememle birlikte saatin birka├ž saat i├žinde tedarik edildi─činin bildirilerek kargo edilmesi.

Hers safhas─▒nda operasyonel ve bilgisel hatalarla dolu olan bir s├╝re├ž oldu. Olumlu sonu├žlanmas─▒ (┼čimdilik) gelecek i┼člemler i├žin malesef olumlu bir referans olu┼čturmad─▒ benim a├ž─▒mdan. En ├žokta "tedarik edip usta kontol├╝nden sonra kargo edece─čiz" denmesine (2 kez ├╝st ├╝ste); tak─▒ld─▒m ki olduk├ža ┼č├╝phe do─čurabilecek bir s├Âylemdir malumunuz..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ksk74

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: cengawer42, Google [Bot] ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners