Limited edition saatlerdeki limit karmaşası:)

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Limited edition saatlerdeki limit karmaşası:)

Mesaj gozdentunay » 01 Ara 2018, 14:11

Sevgili forumdaşlar slm[emoji4] Son zamanlarda kafamı kurcalayan bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.Seiko vb segmentteki markalarda bu “limit” hadisesinin gerçekten suyu çıkmaya başladı gibi :( benim anladığım limit 10-20-30 bilemedim 50 adettir.5000 limitli bi saat bana garip gelıyor mesela ,bence son yıllarda bu limit meselesini ,limited edition diyerek özel bir anlam yüklemekten ziyade ,tamemen satışa endeksli bir göz boyama olduğu kanaatindeyim,belkide yanılıyorum ,ve sizlerinde düşüncesini merak edıyorum ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Re: Limited edition saatlerdeki limit karmaşası:)

Mesaj Maradona » 01 Ara 2018, 14:45

Tüketicinin ruhuna oynuyorlar... Şanslı azınlıktan olma fikri hepimizin hoşuna gidiyor, adamlar çözmüş bizi... Körler sağırlar birbirini ağırlar... [emoji41]

Elden çıkardığım Presage serisi saatimin arkasında 2910/3500 yazıyordu, en azından toplam sayıyı biliyordum... Yine elden çıkardığım Recraft serisi saatimin arkasında ise sadece Limited Edition yazıyordu... Limit, gidişata göre sonradan belirlenecek yani... [emoji39]

Komik...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj raven » 01 Ara 2018, 14:50

Limitli üretim saatlerde her marka limit sayısını kendi belirler. Örneğin FC healey modelleri sayıyı açıklarken seiko bunu yapmayabilir. 5000 adet de limitli üretim olur dünya nüfusuna bakarsak.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj jstein » 01 Ara 2018, 14:57

8888 limitli Alpina Startimer Pilot ailesi favorim, çok güzel saatler ama limitli olmasalardı kaçar tane üreteceklerdi acaba.
One Timex digital watch, broken.
Kullanıcı avatarı
jstein

Mesaj ozanxos » 01 Ara 2018, 14:59

Maradona yazdı:Tüketicinin ruhuna oynuyorlar... Şanslı azınlıktan olma fikri hepimizin hoşuna gidiyor, adamlar çözmüş bizi... Körler sağırlar birbirini ağırlar... [emoji41]

Elden çıkardığım Presage serisi saatimin arkasında 2910/3500 yazıyordu, en azından toplam sayıyı biliyordum... Yine elden çıkardığım Recraft serisi saatimin arkasında ise sadece Limited Edition yazıyordu... Limit, gidişata göre sonradan belirlenecek yani... [emoji39]

Komik...

Hayatımda gördüğüm en saçma limited seri mantığına sahip markadır seiko..ama şöyle bir durum da ne yazıkki ülkemizde seikonun gerçek limitli(yani limiti belli olan) üretim modelleri satılmıyor bu da bir gerçek ancak bu hala seikonun bu mantığını saçma bulmadığım manasına gelmiyor. Limited dediğin saatin sayısı baştan belli olur ve bir daha aynısı üretilmez arkadaş başka türlüsünü kabul edemem [emoji16](özel hissetme mevzusu)

Kullanıcı avatarı
ozanxos

Mesaj Mandos » 01 Ara 2018, 16:00

Maradona yazdı:Tüketicinin ruhuna oynuyorlar... Şanslı azınlıktan olma fikri hepimizin hoşuna gidiyor, adamlar çözmüş bizi... Körler sağırlar birbirini ağırlar... [emoji41]

Komik...

3500 saatin yarısı bizim ülkede olabilir :) Hayır artık özel kutu da tasarlamıyorlar iyice dalga geçiyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj gozdentunay » 01 Ara 2018, 16:31

raven yazdı:Limitli üretim saatlerde her marka limit sayısını kendi belirler. Örneğin FC healey modelleri sayıyı açıklarken seiko bunu yapmayabilir. 5000 adet de limitli üretim olur dünya nüfusuna bakarsak.

Sevgili Raven Evet 2017 verilerine göre dünya nufusu 7.53 milyar ,bunun yanında 5000 ufak bir rakam kalıyor ama limited edition dan benım anladığım normal standart bir saatten daha fazla para odiyceksem biraz daha bana kendini özel hissettirmeli,şimdi dünya nufusuna bakarsak ,50000 limitlide kesmez [emoji1]

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj gozdentunay » 01 Ara 2018, 16:33

Komik...

[emoji4][emoji106]

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: burkay88 ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners