Sotheby'sde satılan Atatürk'ün saati nerede?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Sotheby'sde satılan Atatürk'ün saati nerede?

Mesaj KorayYil » 21 Kas 2018, 22:23

Başlık var biliyorum. Ama bu konu çok önemli olduğu için buraya tekrar başlık açtım.

Şimdi enteresan bir durum var bu saatle alakalı. Konuyu biraz araştırmak için 22.10.2002de sothebys tarafından yapılmış açık arttırmalara baktım.Bunlardan ikisi saatler için yapılmış toplamda da yaklaşık 350 tane saat var.

http://www.sothebys.com/en/auctions/res ... n07862.pdf

http://www.sothebys.com/en/auctions/res ... n07829.pdf

açık arttırmalarda o paralara ya da yaklaşık değerlere biten 1-2 saat var ama Atatürk'ün saati değil hiçbiri. Üşenmedim bütün saatleri tek tek inceledim fiyatta bir yanlışlık varda saati o yüzden bulamıyorum diye. Daha sonra forumda yapılan paylaşımdan yola çıkarak lot numarasının 275 olduğunu gördüm ve bir açık arttırmada zaten 65 saat var ki tüm saatlere baktım onuda eledim ancak diğerinde olabileceğini düşündüm.Evet doğru açık arttırmayı buldum. Fakat orda da 275 lot numaralı saat atlanmış. Sonra farklı bir siteden o açık arttırmadaki 275 lot no lu saati buldum buyrun buda linki.

http://www.artvalue.com/auctionresult-- ... 763000.htm

Tamam saat doğru, tutarda doğru (845 500 usd) buraya kadar problem yok.

Sotheby's pdflerde de görüleceği üzere orada yazılı olmayan lotlarla ilgili satılamamış,geçilmiş ve geri çekilmiştir tarzı bir ibare var. Aradım sothebysi; dedim ben bu açık arttırmanızın bu saatine bakıyordum ama saat satılanlar listesinde yok. Kadına açık arttırma sayısını tarihini lot numarasını verdim baktı evet yok olmamasının sebebide yazıyor satılmamıştır ya da teklif geri çekilmiştir satış iptal olmuştur dedi. E dedim bir başka sitede 845bin dolara açık arttırmanın bittiği yazıyor. Bunun bir ana sebebi bize ödeme yapılmamıştır o sebeple o listeden kaldırılmıştır dedi..Dedim saat nerde o zaman, onunla ilgili bir bilgim yok maalesef dedi. Daha fazla konuşmadım kapattım.Saat bölümünün chairmanine mail attım, sekreteri konuyla alakalı bana haftaya dönüş yapacaklarını söyledi.Bu arada kadına söylemediğim bir şey daha,yukarıda paylaştığım artvalue sitesinde satılmayan lotlar unsold olarak gösteriliyor. Yani şuandaki elimde olan bilgilere göre Atatürk'ün saati açık arttırmada bitmiş ve parası ödenmemiş. Saatin nerede olduğu ise mechul.
KorayYil

Re: Sotheby'sde satılan Atatürk'ün saati nerede?

Mesaj sobek » 22 Kas 2018, 01:09

Çok enteresan [emoji848]

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
sobek

Mesaj cagatay1903 » 22 Kas 2018, 10:56

Araştırma harika :geek:

Merakla takip ediyorum. Devlet olsaydı da alıp getirseydi keşke.
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj Tolgi06 » 22 Kas 2018, 11:12

Öncelikle araştırma azminize hayran kaldım :champ:

Gelişme olursa yazarsanız çok mutlu olurum, baya baya ilgimi çekti.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj sabonis » 22 Kas 2018, 11:50

Kanalların haber masaları görmesin, yeni komplolar, hipotezler :)
Kullanıcı avatarı
sabonis

Mesaj CptOz » 22 Kas 2018, 12:12

Tebrikler araştırma isteğiniz, ilginiz ve çabalarınız için..
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj KorayYil » 22 Kas 2018, 12:41

Öncelikle herkese çok teşekkürler. Bu bence çok ama çok hassas bir konu.O yüzden bu şekilde takip ediyorum. Şimdi asıl merak edilen bence şu olmalı: Raffi Portakal - Portakal'ın Yüzyılı isimli kitapta saati aldıklarını söylüyor, fakat sotheby's satılmadığını. Bu işin altından ne çıkacak bakalım. Bir gelişme olursa burdan aktarıcam.
KorayYil

Mesaj kilimanjaro » 22 Kas 2018, 13:01

KorayYil yazdı:Öncelikle herkese çok teşekkürler. Bu bence çok ama çok hassas bir konu.O yüzden bu şekilde takip ediyorum. Şimdi asıl merak edilen bence şu olmalı: Raffi Portakal - Portakal'ın Yüzyılı isimli kitapta saati aldıklarını söylüyor, fakat sotheby's satılmadığını. Bu işin altından ne çıkacak bakalım. Bir gelişme olursa burdan aktarıcam.

Tebrikler büyük azim.Bence güvenilir bir tv kanalıyla bunu paylaşın , daha güçlü bir araştırma yapılabilinir.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 190 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners