Seiko Yeni Modelleri Görüşleriniz

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko Yeni Modelleri Görüşleriniz

Mesaj Ankthas » 18 Kas 2018, 17:33

Bir müddet Samuray kullandım, ama Turtle hiç kullanmadım bu sebepten sadece Samuray bileziği hakkında yorum yapacağım. Gayet tok ve kaliteli duran konforlu bir bilezikti ve boynuzların eğik duruşuna da çok yakışıyordu, ayrıca arada boşluk kalmıyordu. Yani saati tamamlıyordu. Hem end-linkleri hem de diğer linkleri solid(yani içi dolu) ayrıca diver's extention'ı da var ki muadili giriş seviyesi İsviçre ve diğer Japon saatlerinin bileziklerinde bunu bulamazsınız. Dediğim gibi bileziğin bütün halkalarının içi doludur, saati satmamın en önemli nedenlerinden biri de bu doluluğun getirdiği ağırlıktı zaten, sanırım saat 250 grama yakındı bilezikle birlikte. Samuray'ın bileziğini beğenmeyenler acaba Seiko 5'lerle karıştırıyor olabilir mi, çünkü cidden şaşırdım yazılanları okuyunca?
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj debra » 18 Kas 2018, 20:53

Ankthas yazdı:Bir müddet Samuray kullandım, ama Turtle hiç kullanmadım bu sebepten sadece Samuray bileziği hakkında yorum yapacağım. Gayet tok ve kaliteli duran konforlu bir bilezikti ve boynuzların eğik duruşuna da çok yakışıyordu, ayrıca arada boşluk kalmıyordu. Yani saati tamamlıyordu. Hem end-linkleri hem de diğer linkleri solid(yani içi dolu) ayrıca diver's extention'ı da var ki muadili giriş seviyesi İsviçre ve diğer Japon saatlerinin bileziklerinde bunu bulamazsınız. Dediğim gibi bileziğin bütün halkalarının içi doludur, saati satmamın en önemli nedenlerinden biri de bu doluluğun getirdiği ağırlıktı zaten, sanırım saat 250 grama yakındı bilezikle birlikte. Samuray'ın bileziğini beğenmeyenler acaba Seiko 5'lerle karıştırıyor olabilir mi, çünkü cidden şaşırdım yazılanları okuyunca?
seiko 5’in bileziği de oldukça toktur....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj evsen81 » 18 Kas 2018, 23:33

Ankthas yazdı:Bir müddet Samuray kullandım, ama Turtle hiç kullanmadım bu sebepten sadece Samuray bileziği hakkında yorum yapacağım. Gayet tok ve kaliteli duran konforlu bir bilezikti ve boynuzların eğik duruşuna da çok yakışıyordu, ayrıca arada boşluk kalmıyordu. Yani saati tamamlıyordu. Hem end-linkleri hem de diğer linkleri solid(yani içi dolu) ayrıca diver's extention'ı da var ki muadili giriş seviyesi İsviçre ve diğer Japon saatlerinin bileziklerinde bunu bulamazsınız. Dediğim gibi bileziğin bütün halkalarının içi doludur, saati satmamın en önemli nedenlerinden biri de bu doluluğun getirdiği ağırlıktı zaten, sanırım saat 250 grama yakındı bilezikle birlikte. Samuray'ın bileziğini beğenmeyenler acaba Seiko 5'lerle karıştırıyor olabilir mi, çünkü cidden şaşırdım yazılanları okuyunca?

Bazı modeller de endlinklerin altı boş oluyor Turtle da dolu evet beni endlinklerin yerinden oynaması rahatsız etmişti hatta miltat kordonum vardı aynı turtle da o saate çok daha güzel oturuyordu hiç boşluk oynama vs yoktu.
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj sobek » 20 Kas 2018, 00:38

Dawngrey samurai 3000 bandında çıkış yapacakmış. Abt saat Turan Bey'den bilgi alındı.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
sobek

Mesaj evsen81 » 20 Kas 2018, 08:59

sobek yazdı:Dawngrey samurai 3000 bandında çıkış yapacakmış. Abt saat Turan Bey'den bilgi alındı.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3000 yüksek geldi bana mutlaka indirim yaparlar bu saatin değeri 2000-2500 bandında olmalı.
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj görkemk » 20 Kas 2018, 10:29

fiyatına göre kaliteli metal bilezik sunan tek seiko modeli seiko monster 1. ve 2. jenerasyondur. 3. jenerasyonun fiyatı yüksek olduğu için bu özelliği kayboldu.

grand seiko'dan , marine master serisine ta ordan seiko 5 e kadar geri kalan tüm modellerde ya bu paraya anca bu dersin yada bu paraya daha iyi olması lazımdı dersin.

seikonun tüm dünyada eleştirildiği 2 konu grand seiko seviyesine gelene kadar makinelerini adjust etmemesi ( daş düşebülür ayı çıkabilir tabelası asması) ve metal kordonların kalitesidir.

geri kalan tüm konularda ( kasa ve kadran işçiliği, dayanıklılık vs.. ) aynı fiyat aralığındaki rakiplerini fiyat performans açısından tokatlar geçer.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Ankthas » 21 Kas 2018, 22:03

görkemk yazdı:fiyatına göre kaliteli metal bilezik sunan tek seiko modeli seiko monster 1. ve 2. jenerasyondur. 3. jenerasyonun fiyatı yüksek olduğu için bu özelliği kayboldu.

grand seiko'dan , marine master serisine ta ordan seiko 5 e kadar geri kalan tüm modellerde ya bu paraya anca bu dersin yada bu paraya daha iyi olması lazımdı dersin.

seikonun tüm dünyada eleştirildiği 2 konu grand seiko seviyesine gelene kadar makinelerini adjust etmemesi ( daş düşebülür ayı çıkabilir tabelası asması) ve metal kordonların kalitesidir.

geri kalan tüm konularda ( kasa ve kadran işçiliği, dayanıklılık vs.. ) aynı fiyat aralığındaki rakiplerini fiyat performans açısından tokatlar geçer.

Resim
Resim

3. Konu da saat kutuları :lol: Bir de diverlarında chapter ring'i align edememe sorunsalı var tabi kronik, dakika çizgileri indekslerle aynı hizada olmuyor, QC sorunu. Bu arada ben hala Samuray'ın bileziğini savunuyorum, mesela kalite olarak monster denemedim bilemem ama görüntü olarak monsterın bileziğine 10 basar bence :roll:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj danGerfuLL » 22 Kas 2018, 01:19

Ankthas yazdı:
görkemk yazdı:fiyatına göre kaliteli metal bilezik sunan tek seiko modeli seiko monster 1. ve 2. jenerasyondur. 3. jenerasyonun fiyatı yüksek olduğu için bu özelliği kayboldu.

Resim
Resim

3. Konu da saat kutuları [emoji38] Bir de diverlarında chapter ring'i align edememe sorunsalı var tabi kronik, dakika çizgileri indekslerle aynı hizada olmuyor, QC sorunu. Bu arada ben hala Samuray'ın bileziğini savunuyorum, mesela kalite olarak monster denemedim bilemem ama görüntü olarak monsterın bileziğine 10 basar bence :roll:
Samurai Padi'nin celik bilezigi Monster'in celik bilezigini 3 kere tokatlar, suya goturur susuz getirir vb. :)

Monster bilezigi cok matah degil Samurai'in bilezigi yaninda. Monster'daki bilezik end link de degil ayrica. Pinler kasa altinda kaldigi icin end link imis gibi bir gorunum sergiliyor.

Haa 2. nesil Monster'i her zaman bir Samurai'a tercih ederim, o ayri mesele.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 62 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners