Forumun En Y羹ksek WR Seviyesine Dayan覺kl覺 Saati Hangisi?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Forumun En Y羹ksek WR Seviyesine Dayan覺kl覺 Saati Hangisi?

Mesaj 2fast4u » 07 Haz 2010, 14:35

biz millet olarak az camuru gordukmu 10cm kari bulduk mu veya bir cukura girdik mi jeep veya suv bir arac sahip olmamiz gerektigi kanisina varan heyecanli bir toplumuz.Oldumu babasi olsun isteriz .Dolayisi ile yuzmeye mi gidecez deep sea den veya carlos coste den asagisi yoksa girmem arkadas deriz.Mesela ben askere giderken casio f91 yerien casio pathfinder prg40 modelini satin aldim .Neden pusula termo 5 ayri alarm ile tam bir comando saatiydi ve isime cok yaradi(komutanlarin gozunde direkt sivrildim yon tayini derslerinde cat diye soyledim daha da sivrildim kisa donemdim allahtan:))
isin sakasi bir yana gozunu cikartmadan rahat etmeyiz yine bir ornek veriyim dun oris bayisinde ilk defa prodiver moidelini denedim gercekten esasli bir toolwatch bir oris sever olarak o saatin gercek dalgic saati olarak veya sov amacli uretildigini dusundugumu belirttim yanit olatak benden daha ince bilekli birinin aldigini ogrendim.Oris ulkemizde cok bilinmeyen bir markanin 52mm bezel saati satiliyorsa bu iste bir tuhaflik var hakikaten.2.ci olarak teyfik aydin in vitrininde devasa bir omega gene bir toolwatch merak ediyorum onu kim takacak yani bu liste uzayip gider.Ancak bence bundan once hicbir halta yaramayan amacsiz 50mm lik bronz kaplamali devasa ayar dugmeleri olan saatleri takanlara ne demeli essek kadar saati bilekte dolastiran popcu kilikli herifler dolaniyor bu daha da enteresan.Oburu hic olmasa bir amaca hizmet ediyor dalar veya dalmaz meraki su altidir ya digerleri.... bence daha komik .Kozmetik kaygilar var gercekten cunku son zamanlarda 1000wr 2000wr kolay telaffuz edilir hale geldi .Eskiler daha iyi bilir mekanik dalgic saatleri populerken bu metreler ortada yoktu ihtiyacta yoktu herhalde.jules verne e ozendik
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan覺c覺 avatar覺
2fast4u

Kay覺t: 11 Ara 2009, 11:50

Mesaj Clk » 07 Haz 2010, 14:42

yine bir kavram kargasasi. Su y羹zezinde ki basinc zaten hali hazirda 1 ATM her 10 metrede basinc 1 atm artar ise bir saat ile 30 metreye dalabilmek icin gerekli en d羹s羹k deger (b羹t羹n diger fakt繹rleri yok sayarak) 4 atm dir :)

sonucta 3 atm ile max. 20 metreye dal覺nabilir ama Bond;un bahsettigi fakt繹relerde isin icerisine girince yaklas覺k 10 metrelik bir fark daha olusuyor ki bu da dal覺nabilecek derinligi 10 metreye indirgiyor.

Su ile oynarken yada saatinizi y覺karken v.s. kasaya uygulam覺s oldugunuz bas覺nc覺n daha y羹ksek olabilecegini biliyormusunuz?
TRK'羹m!!! lkem TRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Clk

Kay覺t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj sedir » 07 Haz 2010, 15:38

clk yazd覺:iyide bu tartismanin gidecegi hicbir nokta yok ki!!! ...

@sedir
3 atm k覺sa s羹reli su temasina isaret eder. Saati sudan korumak en mantikli c繹z羹md羹r...

Gider, gider, iyi bir yere gider. Herkes WR'lerin ger癟ek anlamlar覺n覺 daha iyi bilir. Saatini daha iyi kullan覺r ve korur. Zaten biliyor ise belki bir katk覺s覺 olmaz ama mutlaka ie yarayaca覺 kiiler olacakt覺r.

Yaln覺z ikinci k覺s覺mdaki al覺nt覺da k覺rm覺z覺 ile 癟izdiim noktay覺 nas覺l belirlemeliyiz? K覺sa s羹re nedir? Saatiniz g羹nde 3-4 kez, her defas覺nda 15-20 saniye musluk suyunun alt覺na giriyorsa bu k覺sa s羹re midir? Uzun s羹re midir?
WR bir saati neden sudan koruyoruz ki? O zaman WS yazs覺nlar.
Haks覺z m覺y覺m?
Vakit nakittir.
Kullan覺c覺 avatar覺
sedir

Ya: 61
Kay覺t: 07 Nis 2010, 21:03

Mesaj Bond » 07 Haz 2010, 15:55

Evet hakl覺s覺n覺z bu ite bir sa癟mal覺k ve ciddiyetsizlik var ben ahsen memnun deilim :lol: Ka癟 metre ise ona g繹re yazs覺nlar. El y覺kamak i癟in 30m WR saat diye sat覺lmamal覺 veya tramplenden atlayaca覺z bas覺n癟 oluacak yada 15-20 metreye dalaca覺z diye 300-500m WR saat almak zorunda deiliz. Eskiden water proof ve water resistant diye iki ayr覺 kavram vard覺 ama san覺r覺m sonradan deiti hepsi WR oldu. Belki bu durum gene zamanla deiir.
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj 2fast4u » 07 Haz 2010, 16:11

"Herkesin bir g羹n bir diver saati olacak" 2fast4u, D羹羹n羹r, 1889.
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan覺c覺 avatar覺
2fast4u

Mesaj 2fast4u » 07 Haz 2010, 16:13

iste her sey o cumleyi kurmasiyla basladi ve 15 sene sonra Ribigasse yakinlarinda o kucuk at繹lyeyi alarak.......................... :)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan覺c覺 avatar覺
2fast4u

Mesaj Bond » 07 Haz 2010, 16:23

300mt Oris Diver ile rekor sende tabi 2Fast, keyiflisin :D
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj 2fast4u » 07 Haz 2010, 16:34

daha iyileri sizilerin olsun arkadaslar ....:)gozumuz yok
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan覺c覺 avatar覺
2fast4u

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 206 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners