TSF GS - Grand Seiko Club

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TSF GS - Grand Seiko Club

Mesaj Alpera » 02 Ara 2019, 21:30

Tolgi06 yazdı:
Alpera yazdı:Bugun sitede ogrendigim en hos sey Grand Seiko. Daha once hic bilmedigim bir Seiko modeliymis. Klasik quartz modellerini biliyoruz ama bu seviyede saat urettiginden haberim yoktu. Insan bakmaya doyamiyor. [emoji106][emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Forumun ilk yillarinda baya bir onyargi vardi GS'ye karsi. Lakin zamanla gerek Seiko'nun marka imajini iyi yonetmesi, gerekse de urettigi modeller ile sadece forumda degil dunyada da baya populer su an. Tabi fiyatlar da eskisi gibi degil artik :)
Popularite direk olarak fiyatlara da yansidi. Seiko'nun bilhassa son 2-3 yilda kademeli olarak artirdigi fiyatlari GS'ye de yansiyor dogal olarak.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevgili Tolgi06,
Bu yaklasimin sebebi belki saatin isminin baska cagrisimlar yapmasi olabilir - sportif anlamda [emoji1]
Ama gordugum kadariyla Seiko GS $4-5k civarinda fiyatlar ile basliyor ki o zaman Omega ve Rolex ler mertebesinde anladigim.

Bu arada enteresan baska bir konuya da degindiniz, saatin fiyati gitgide artti diyerek.
Ana akim tum saatler icin, bu fiyat artisinin acaba dolar/euro bazinda yillara gore grafigi var midir merak ettim. Ornek Rolex son 50 veya 25 yilda nereden nereye geldi, bu artislari belli donemde tetikleyen nedenler neydi -film, reklam vs gibi.

Kullanıcı avatarı
Alpera

Mesaj Alpera » 02 Ara 2019, 21:31

Tolgi06 yazdı:
Alpera yazdı:Bugun sitede ogrendigim en hos sey Grand Seiko. Daha once hic bilmedigim bir Seiko modeliymis. Klasik quartz modellerini biliyoruz ama bu seviyede saat urettiginden haberim yoktu. Insan bakmaya doyamiyor. [emoji106][emoji106]

Forumun ilk yillarinda baya bir onyargi vardi GS'ye karsi. Lakin zamanla gerek Seiko'nun marka imajini iyi yonetmesi, gerekse de urettigi modeller ile sadece forumda degil dunyada da baya populer su an. Tabi fiyatlar da eskisi gibi degil artik :)
Popularite direk olarak fiyatlara da yansidi. Seiko'nun bilhassa son 2-3 yilda kademeli olarak artirdigi fiyatlari GS'ye de yansiyor dogal olarak.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevgili Tolgi06,
Bu yaklasimin sebebi belki saatin isminin baska cagrisimlar yapmasi olabilir - sportif anlamda [emoji1]
Ama gordugum kadariyla Seiko GS $4-5k civarinda fiyatlar ile basliyor ki o zaman Omega ve Rolex ler mertebesinde anladigim.

Bu arada enteresan baska bir konuya da degindiniz, saatin fiyati gitgide artti diyerek.
Ana akim tum saatler icin, bu fiyat artisinin acaba dolar/euro bazinda yillara gore grafigi var midir merak ettim. Ornek Rolex son 50 veya 25 yilda nereden nereye geldi, bu artislari belli donemde tetikleyen nedenler neydi -film, reklam vs gibi.

Kullanıcı avatarı
Alpera

Mesaj Alpera » 02 Ara 2019, 21:32

Sevgili Tolgi06,

Kullanıcı avatarı
Alpera

Mesaj Ankthas » 03 Ara 2019, 16:30

Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj khef » 03 Ara 2019, 17:23

Ankthas bu adamın çekimlerini beğeniyorum. Sadece biraz fazla konuşuyor ve bilgi seviyesini yükseltmesi gerekiyor. Ben mi kaçırdım bilmiyorum ama zaratsu polishing’den hiç bahsetmedi sanırım.

Saat ise GS ayrı marka olarak konumlandırıldıktan sonra en çok beğendiğim model. Boyutlar(az daha ince olabilirmiş) ve tasarımı ile tam bir dress watch. [emoji108]

Ancak saattin yelkovanındaki leke ve merkez şaft ile saniye bağlantısındaki deformasyon ise kabul edilemeyecek hatalar. Ustasının emeklilik zamanı gelmiş olsa gerek. Diğer yandan Grand Seiko üretim sayısını arttırdıkça kalite kontrol seviyesi düşüyor ise bu hiç hayra alamet değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Ankthas » 03 Ara 2019, 18:06

khef yazdı:

Ankthas bu adamın çekimlerini beğeniyorum. Sadece biraz fazla konuşuyor ve bilgi seviyesini yükseltmesi gerekiyor. Ben mi kaçırdım bilmiyorum ama zaratsu polishing’den hiç bahsetmedi sanırım.

Saat ise GS ayrı marka olarak konumlandırıldıktan sonra en çok beğendiğim model. Boyutlar(az daha ince olabilirmiş) ve tasarımı ile tam bir dress watch. [emoji108]

Ancak saattin yelkovanındaki leke ve merkez şaft ile saniye bağlantısındaki deformasyon ise kabul edilemeyecek hatalar. Ustasının emeklilik zamanı gelmiş olsa gerek. Diğer yandan Grand Seiko üretim sayısını arttırdıkça kalite kontrol seviyesi düşüyor ise bu hiç hayra alamet değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Garip avustralya(ya da yeni zelanda emin değilim) aksanını ve bön bön bakışlarını saymazsak çok başarılı çekimler yapıyor özellikle makro çekimleri harika. Bir de bilek mankeni olarak başka birini kullanmalı hele ki bu tarz dress saatlerde, çünkü -her ne kadar 7.5 inç dese de bence daha da kalın- bileğinde saatler cücük gibi duruyor.

Bilgi birikimi konusunda bir şey diyemeceğim ama zaratsu artık Seiko için biraz ayağa düşmüş olabilir, 1000 dolar altı saatlerinde bile kullanıyor(ör: mm200) bu yüzden belki zikretmemiştir. Makro çekimde belli olan şafttaki deformasyon ve koldaki leke cidden tad kaçırdı ama Seiko için kalite kontrol en başarılı oldukları alan değil malesef(diverlarındaki chapter ring kaymaları, tepe yamuklukları vs.) :lol:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj görkemk » 04 Ara 2019, 09:14

Resim
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj görkemk » 04 Ara 2019, 09:18

Garip avustralya(ya da yeni zelanda emin değilim) aksanını ve bön bön bakışlarını saymazsak çok başarılı çekimler yapıyor özellikle makro çekimleri harika. Bir de bilek mankeni olarak başka birini kullanmalı hele ki bu tarz dress saatlerde, çünkü -her ne kadar 7.5 inç dese de bence daha da kalın- bileğinde saatler cücük gibi duruyor.

Read more: viewtopic.php?f=12&t=29626&p=606725#p606725#ixzz677GkGpTK

yok ya değil adamın bileği dediği kadar bizde insanlar biraz olduğundan kalın söylüyor bileklerini , hani bazı yerlerin boyuda bir iki santim uzun söylenir ya o hesap :D :D

bende izliyorum videolarını ve geniş bilekte bazı saatlerin nasıl durduğu konusunda çok net ve güzel fikir edinebiliyorsun

birde biz ceptelefonu kamerası lensi ile çekiyoruz olduğundan biraz büyük gösteryor adam profosyonel kamera ile çekiyor görüntüleri daha gerçeğe yakın
Kullanıcı avatarı
görkemk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners