Nijeryalı Sahtekarlara Dikkat!

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Nijeryalı Sahtekarlara Dikkat!

Mesaj gozdentunay » 10 Eki 2018, 20:09

Değerli forumdaşlar slm:) özellikle "sahibinden" isimli sitedeki ilanlara nijeryalı dolandırıcılar dadanmış durumda. Size whatsapp üzerinden ulaşarak iletişime geçiyorlar ve cok samimi şekilde konuşarak anlasiyorlar. Bank of America üzerinden mail yollayıp PTT kargo ile saati gönderdiğinize dair makbuzu size gelen maile cevap olarak yolladiginizda paranın hesaba geçeceğini söylüyorlar.Siz kargoyu veriyorsunuz ama para size gelmiyor.Banada yapmaya çalıştılar aşağıda birtanesinin foto ve yazışmasını paylaşıyorum tipine bakıp hafızanıza kazınsın diye :) Özellikle bu bıyıklı WhatsApp profiliyle çok iş yapıyorlar :) Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Re: NİJERYALI SAHTEKARLARA DİKKAT!

Mesaj sieger » 10 Eki 2018, 20:17

Bir de buna benzer mesaj atan bir asker var ^^ zaten para gercekten hesaba gecmeden neden kargolanir ki? bosverin yazsinlar, canimiz sikilirsa iki eglenir, gonderdim deriz, sonra where is my money diye trip atariz. :geek:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj braveagle72 » 10 Eki 2018, 21:46

Bunlarla ve benzeri canınızı sıkacak kişilerle muhattap olmamak yada daha az muhattap olabilmek için tel nosunu gizlemek de bir çözüm olabilir. Bir kaç 2.el sitesinde olan bazı ilanlarım için o kadar abuk sabuk mesajlar atıyorlar ki insanın canı sıkılıyor. Hepsini engelliyorum.Herkes kendini çakal zannediyor. Mesaj atanlar anlaşmış gibi hep "pazarlıksız son fiyat" yazmama rağmen hep 100 TL eksiğine fiyat veriyorlar ki; koyduğım fiyatlar da muadillerine göre zaten uygun. Bir de ingilizce "ilgileniyorum" yazan arap ismine benzeyen kişiler türemiş. Örneğim sayyid hasan" veya arapça ismi yazanlar. Bunlarda direk fiyat kırıyorlar.
Kullanıcı avatarı
braveagle72

Mesaj braveagle72 » 10 Eki 2018, 22:20

Aklıma gelmişken; forumdaşlarımızın dikkatli olması gereken başka bir olayda bir çiftçi 114,000 TL dolandırılmıştı. Tv'de izlediğim olayın haber linkini de en sona ekliyorum. Alıcı çiftçiye WhatsAPP üzerinden ürün bedeli olan 114.000 TL parayı banka hesabına yatırdığına dair Banka onay çıktısını telefonda gönderilmiş.Çiftçi de bu onay mesajı üzerine eşiyle birlikte ürünü yükleyip göndermiş. http://www.akhisarhaber.com/akhisarli-c ... 38523h.htm
Kullanıcı avatarı
braveagle72

Mesaj Pardayan » 11 Eki 2018, 11:02

gozdentunay yazdı:Değerli forumdaşlar slm:) özellikle "sahibinden" isimli sitedeki ilanlara nijeryalı dolandırıcılar dadanmış durumda. Size whatsapp üzerinden ulaşarak iletişime geçiyorlar ve cok samimi şekilde konuşarak anlasiyorlar. Bank of America üzerinden mail yollayıp PTT kargo ile saati gönderdiğinize dair makbuzu size gelen maile cevap olarak yolladiginizda paranın hesaba geçeceğini söylüyorlar.Siz kargoyu veriyorsunuz ama para size gelmiyor.Banada yapmaya çalıştılar aşağıda birtanesinin foto ve yazışmasını paylaşıyorum tipine bakıp hafızanıza kazınsın diye :) Özellikle bu bıyıklı WhatsApp profiliyle çok iş yapıyorlar :) Resim

Dün yazınızı okudum bugün birde ne göreyim bu herif bana da whatsapp dan mesaj atmış. Hemen blockladım. Forumu bilyor mudur nedir özellikle forum üyelerini mi arıyor acaba.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj evsen81 » 11 Eki 2018, 11:14

Dikkatli olmak lazım ortalık dolandırıcıdan geçilmiyor.
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj alihoca » 11 Eki 2018, 20:10

gozdentunay yazdı:Değerli forumdaşlar slm:) özellikle "sahibinden" isimli sitedeki ilanlara nijeryalı dolandırıcılar dadanmış durumda. Size whatsapp üzerinden ulaşarak iletişime geçiyorlar ve cok samimi şekilde konuşarak anlasiyorlar. Bank of America üzerinden mail yollayıp PTT kargo ile saati gönderdiğinize dair makbuzu size gelen maile cevap olarak yolladiginizda paranın hesaba geçeceğini söylüyorlar.Siz kargoyu veriyorsunuz ama para size gelmiyor.Banada yapmaya çalıştılar aşağıda birtanesinin foto ve yazışmasını paylaşıyorum tipine bakıp hafızanıza kazınsın diye :) Özellikle bu bıyıklı WhatsApp profiliyle çok iş yapıyorlar :) Resim

İyi de bu bıyıklı Nijeryalıya benzemiyor ki :D
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj danGerfuLL » 12 Eki 2018, 00:49

WhatsApp kullanmiyorum kafam rahat. :) Evet evet 2018 yilinda kullanmiyorum hatta 8 yildir kullanmiyorum 2010'da kapatmistim. :)

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners