Watch Winder / Saat Kurma Makinas覺 Kullan覺m覺 Bilgi ve Yorum

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Watch Winder / Saat Kurma Makinas覺 Kullan覺m覺 Bilgi ve Yorum

Mesaj gozdentunay » 06 Eki 2018, 17:22

Deerli forumdalar slm :) Watch Winder kullanmak otomatik saat kullananlar i癟in sizce zorunlumudur? Ben kullanm覺yorum ancak al覺p almama konusunda karars覺z覺m ,zira 1 aydan fazla bilekte yer bulmayan saatlerim olabiliyor,Birde tabi genelde piyasada uygun fiatl覺 ,ancak in 羹retimi olup 2-3 ay i癟erisinde bozulabilenler olduunu duydum. Bu konuda deerli fikirlerinizi paylaman覺z覺 bekliyorum.Herkese iyi forumlar :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
gozdentunay

Kay覺t: 24 Kas 2017, 10:58

Re: Watch Winder (saat kurma Makinas覺) kullan覺m覺

Mesaj Fatih28 » 06 Eki 2018, 21:19

Bu t羹r bal覺klar a癟madan 繹nce forumda arama yaparsan覺z, arad覺覺n覺z cevaplar覺 b羹y羹k oranda bulabilirsiniz...

Saat Kurma Kutusu Al覺nmal覺 m覺?
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t

Kullan覺c覺 avatar覺
Fatih28

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2016, 01:39

Mesaj gozdentunay » 06 Eki 2018, 23:04

[quote="Fatih28"]Bu t羹r bal覺klar a癟madan 繹nce forumda arama yaparsan覺z, arad覺覺n覺z cevaplar覺 b羹y羹k oranda bulabilirsiniz...

Sn Fatih28 bey 繹ncelikle bilgi i癟in teekk羹r ederim ben zaten forumda bir arama yapt覺m sizin gondermi oldugunuz linkide zaten okumutum,bu forumada yeni kat覺lmad覺覺m i癟in bir konu hakk覺nda arama yapmadan zaten bal覺k a癟m覺yorum,amac覺m gereksiz bir kalabal覺k yapmak deil!ancak genel yorumlar makinalar覺n 癟al覺ma prensibi ile ilgili ,baz覺 yorumlar ise beni yeteri kadar ayd覺nlatmad覺覺 i癟in ben forumdaki hem yeni kat覺lanlar覺n hemde usta saatsever dostlar覺n ortak bir d羹羹ncesini 繹renmek i癟in bu bal覺覺 a癟t覺m.

Kullan覺c覺 avatar覺
gozdentunay

Kay覺t: 24 Kas 2017, 10:58

Mesaj Fatih28 » 06 Eki 2018, 23:36

[emoji1303]

Kullan覺c覺 avatar覺
Fatih28

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2016, 01:39

Mesaj burakemre » 07 Eki 2018, 02:49

Asl覺na bak覺l覺rsa bir gruba g繹re uzun s羹re kullan覺lmayan saatlerin dengeli yalanmas覺 ve mevcut ya覺n bir b繹lgede kuruma yapmamas覺 i癟in winder gerekli bir ara癟. Bir grubun savunmas覺 da winderlar覺n gereksiz olup zaten saatlerin ortalama 5 y覺lda bir bak覺m g繹rmesi gerektiinden bu ya probleminin yaanmayaca覺 y繹n羹nde. Benim ahsi kanaatim ilk gruptan yanayd覺 ama winder rakamlar覺ndan dolay覺 uzunca bir s羹re temin edip kullanmad覺m. Ama bakt覺m ki saat say覺s覺 15-20-25 gittik癟e art覺yor mecburen edinmek zorunda kald覺m 癟羹nk羹 sabah aceleyle 癟覺karken birde saat ayarlamakla uramay覺 b覺rakm覺t覺m ve haftan覺n 5 g羹n羹 ayn覺 saati takmaya balam覺t覺m :) winder覺n bence en g羹zel taraf覺 bu.. her saat kullan覺ma haz覺r ve birde iin g繹rsel taraf覺 var tabi. Yine burda da bir grubun s繹ylemi 羹enge癟lik etmeyip saatlere vakit ay覺r覺p kurman覺n ve ayarlaman覺n her saat severin yapmas覺 gereken birey olduu y繹n羹nde ki onlara da hak vermemek elde deil :)

Kullan覺c覺 avatar覺
burakemre

Kay覺t: 30 Oca 2014, 18:56

Re: Watch Winder / Saat Kurma Makinas覺 Kullan覺m覺 Bilgi ve Yo

Mesaj Umutt » 07 Eki 2018, 11:42

Bu winder iine ben de ikna olamad覺m bir t羹rl羹. 羹phesiz 癟arklar yalan覺yor, bu iyi bir ey evet ama bir taraftan da s羹rekli 癟al覺覺yor mekanizma, bu da bende; sanki arac覺 s羹rekli r繹lantide bekleteceim hissiyat覺 uyand覺r覺yor.

Dediim gibi ben ikna olamad覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj sieger » 07 Eki 2018, 12:12

Acikcasi winder biraz karisik bir durum.
Oncelikle ufak bir not: ucuz urunlerden almayiniz, Amazonda en cok satilan ucuz winderlardan birisinin yorumlarinda magnetizma sebebi ile saatin hasar gordugu hakkinda bir yorum vardi, ve bir de bir suru bozulan, ses cikartmaya baslayanlarla alakali yorumlar vardi.

- Diger yandan, winderlar bir ihtiyac degildir, tabii ki eger saatiniz senelik takvime falan sahipse, ayarlamak cok vakit aliyorsa evet, cok iyi bir urun.

- Baska bir nokta, alacaksaniz cift tarafli donenlerden almak lazim. Tabii ki hangisinden alacaksaniz kesinlikle internetten yorumlarina bakiniz, bir cok winderda submariner yine de duruyor gibi bir yorum vardi, bazisinin hizi donme sayisi birseyi uyumsuz olabiliyor. Buna da dikkat etmelisiniz.

- Winder kullanilmadigi icin yaglar enteresan yerlerde toplandigindan arizalanan bir saat hic duymadim, zaten saatine gore 5-10 sene araliginda bakim onerilir saat firmalari tarafindan, saat experleri de bir sorun yoksa kesinlikle bakima gerek yok, hatta yaptirmamak daha karlidir derler, o yuzden bu konuda sahsi gorusum, ozel bir saatiniz yoksa, ya da @burakemre kardesimiz gibi bir cok saatiniz var ve takip direk hayatiniza devam etmeyecekseniz oyle elzem birsey degil.

Benim su an yok, ve acikcasi ona 500dolar civari para da veremem, ona verecegime, bir sonraki saatime destek olmasini tercih ederim, ancak birisi hediye etse ucuza bir sekilde denk gelse, evet kullanabilirdim sanirim.
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj khef » 07 Eki 2018, 12:23

襤leyen demir 覺覺ldar misali, d羹zenli 癟al覺an saat kir tutmaz. Nas覺l chronograph mod羹l羹n羹 arada 癟al覺t覺rmam覺z gerekiyorsa, ayn覺 mant覺k ana par癟alar i癟in de ge癟erli. Eer t羹m saatlerinizi d羹zenli olarak elle kuran biri deilseniz, (ki bir 癟oumuzun bunu yapabildiini sanm覺yorum) winder mekanik saat sever i癟in vazge癟ilmez bir 羹r羹n. :thumbup:

-Manyetize olma: Normal kutuda saklamaktan daha y羹ksek bir ihtimal deil. Burada kutunun kendisinden 癟ok, etraf覺ndaki kaynaklar daha b羹y羹k etken. Y覺llard覺r 4l羹 winder kullanan biri olarak hi癟bir saatim manyetize olmad覺.

-S羹rekli 癟al覺ma zarar覺: 襤lk paragrafta fikrimi belirtmitim. Ayr覺ca kaliteli winderlar覺n tamam覺nda birden 癟ok program mevcut ve istediiniz zaman aral覺覺nda ayar yaparak 癟al覺mas覺n覺/durmas覺n覺 salayabilirsiniz. Arada s覺rada dinlendirmek isterseniz 癟覺kar覺p bir ka癟 g羹n kenara koyabilirsiniz.

-Winder覺n g羹r羹lt羹s羹: in mal覺 olanlardan almad覺覺n覺z veya yata覺n覺z覺n baucunda tutmad覺覺n覺z s羹rece rahats覺zl覺k hissetmezsiniz. Evinizdeki elektrikli aletler i癟erisinde en sessiz 癟al覺an覺 olaca覺na bahse girerim.

Kullan覺c覺 avatar覺
khef

Ya: 43
Kay覺t: 07 Mar 2014, 13:02

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 119 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners