Seiko Presage SARX055 Hakkında Görüşleriniz

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Presage SARX055 Hakkında Görüşleriniz

Mesaj Umutt » 05 Eki 2018, 21:37

Arkadaşlar, bu sıralar Grand Seiko’ya fazlasıyla takmış durumdayım ancak şu aşamada bu bütçeyi ayırmak istemiyorum/ayıramıyorum. Sizce Sarx055 en azından bir süre Gs kaşıntısını giderebilir mi ? Bu model, saatseverler tarafından baby Snowflake olarak geçiyor ve sanırım 1.000 usd civarında bir fiyatı var, rica etsem gerek f/p olarak ve gerekse de Gs yi ikame edebilmesi anlamında görüşlerinizi paylaşırmısınız.

Resim
Kullanıcı avatarı
Umutt

Re: Seiko Sarx055 hakkında

Mesaj görkemk » 05 Eki 2018, 21:46

bence alınabilir hem boyut hem görünüm açısından GS ya çok yakın. GS bir müddet sonra ya severek aldım ama keşke başka saat alsaydım denirse türkiyede kolayca yada değerinde elden çıkartılabilecek bir saat değil. Ama bu model uygun fiyatlı ve elden çıkarmak istediğinizde ilk taliplisi ben olabilirim mesela.
Kullanıcı avatarı
görkemk

Seiko Sarx055 hakkında

Mesaj Ground » 05 Eki 2018, 21:50

Umutt yazdı:Arkadaşlar, bu sıralar Grand Seiko’ya fazlasıyla takmış durumdayım ancak şu aşamada bu bütçeyi ayırmak istemiyorum/ayıramıyorum. Sizce Sarx055 en azından bir süre Gs kaşıntısını giderebilir mi ? Bu model, saatseverler tarafından baby Snowflake olarak geçiyor ve sanırım 1.000 usd civarında bir fiyatı var, rica etsem gerek f/p olarak ve gerekse de Gs yi ikame edebilmesi anlamında görüşlerinizi paylaşırmısınız.

Resim

Sanırım paylaştığın resimdeki limitli olan model.(kadrandan öyle anlıyorum)

Özellikle o modelde 6r15 den daha iyi bir mekanizma bulunuyor. (6r35)

10mm nin altında bir kalınlığa sahip GS geçişi için güzel bir süre idare edebilir. F/P konusu GS ya göre mükemmel. Fakat al/sat konusundaki durumunu bilemiyorum.

Keyif verme konusunda da F/P inanılmaz tatmin edici gelebilir.

Bir tık arttırıyorum, bir an önce koleksiyona GS da katmak isteyeceğini düşünüyorum.

Resimdeki bu saat sanırım,
https://www.seiko-watch.co.jp/collectio ... ge/SARA015

Edit:
Benim verdiğim linkteki model ekimde çıkacakmış. Ve limitli bir model. Fiyat da 2 katından fazla [emoji3] Bence düşünülebilir. (GS sever biri olarak size önerim pek tarafsız olmayacaktır ne yazık ki )

Güzel bir inceleme sarx015 farkları da var.

https://deployant.com/review-seiko-sje0 ... and-seiko/
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Umutt » 05 Eki 2018, 23:18

Görkemk teşekkürler, elden çıkartma durumu sıkıntılı gerçekten. Eğer alınacaksa, uzun yollar kullanılacağına emin olunmalı. Zaten bu yüzden sarx055 başlangıç için daha mantıklı geldi.

Ground; Sinan paylaşım için teşekkürler, öncelikle şunı söyleyeyim; Gs sevdasında, senin payın büyük, malum bilek paylaşımları bölümünde kaptım zehiri ;) Aslında resim, Gnomonwatches Sarx055 incelemesinden alınma, aşağıda sayfa görüntüsünü de paylaştım. Ama sayende sara015 i de öğrenmiş oldum. Ancak bu modele ulaşmak, limitli olduğu için hem oldukça zor görünüyor ve hem de ikinci elleri yaklaşık 2.500 usd civarı.

Resim

Grand Seiko tavsiyene gelirsem, neden olmasın ama sanki şu an doğru zaman değil gibi geliyor, gerçekten iyice emin olunduktan, hazmedildikten sonra alınması gereken bir saat diye düşünüyorum Gs için, bir de malum bütçe durumu var tabi.

Sarx055 için önerebileceğiniz bir site/mecra var mı peki arkadaşlar ?
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj khef » 06 Eki 2018, 07:52

Umutt, herhangi bir GS’yi bilekte deneme ya da inceleme şansınız oldu mu?

Cevap “hayır” ise, mutlaka denemenizi ve ondan sonra sarx055 alımı konusunda karar vermenizi tavsiye ederim. Başka hiç bir Seiko’nun GS’yi ikame edemeyeceğini anlayacaksınız ve boşuna masraf yapmanıza gerek kalmayacak. :thumbup:

Cevap “evet” ise ve halen sarx’in sizi bir süre idare edeceğini düşünüyorsanız, hiç düşünmeyin, alın. Çok güzel saat. :thumbup:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj mturann » 06 Eki 2018, 09:30

Eğer GS alınacaksa başka bir saate 1000 dolar vermeyin derim.
Ama daha çook uzun bir süre GS alamam diyorsanız ayrı mesele.
Bu saatte o kadar para verdikten sonra GS aklınızdan çıkmayacaksa 1000 dolar vermeyin biraz daha bekleyin GS alın.
Şahsi kanaatim bu yönde.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Ankthas » 06 Eki 2018, 12:01

Kadrandaki eşek kadar çirkin bir fontla "PRESAGE" yazısı dışında dört dörtlük bir saat, diashield'lı titanyum kasa&bilezik olması sayesinde güzel bir günlük saat olur her kıyafetle gider. Kadran için destan yazılır zaten. Ben GS'yi aratmayacağını düşünüyorum ama khef hocamın dediği gibi bilekte görmekte fayda var tabi :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj CptOz » 06 Eki 2018, 12:34

Ankthas yazdı:Kadrandaki eşek kadar çirkin bir fontla "PRESAGE" yazısı dışında dört dörtlük bir saat, diashield'lı titanyum kasa&bilezik olması sayesinde güzel bir günlük saat olur her kıyafetle gider. Kadran için destan yazılır zaten. Ben GS'yi aratmayacağını düşünüyorum ama khef hocamın dediği gibi bilekte görmekte fayda var tabi [emoji106]
[emoji23][emoji23][emoji23] benzetme çok hoşuma gitti ve yerinde... Bir anda güzelim kadran gozumde soğudu...

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 211 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners