seiko neden 6R15 saatlerini yüksek fiyata satıyor?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: seiko neden 6R15 saatlerini yüksek fiyata satıyor?

Mesaj mturann » 05 Eki 2018, 08:54

görkemk yazdı:
alihoca yazdı:Benim Seiko 5 7s bie +5-6 sn. 25 saniye biraz garanti olsun hesabı .

Eta en alt seviye base 2824 mekanizma için + 12 - 12 aralığını , hatta zaman zaman hor gördüğümüz swissmatic ve sistem 51 için + 10 - 10 aralığını veriyor ama ( standart ısı , nem , pozisyonda tabi )

onlar niye biraz garanti olsun demiyor ??

bu arada bu mekanizmaların bazıları için 80 - 90 saat güç rezervide sunuyor

etanın garantili aralığı da bu kadardır :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Ankthas » 05 Eki 2018, 11:23

görkemk yazdı:
alihoca yazdı:Benim Seiko 5 7s bie +5-6 sn. 25 saniye biraz garanti olsun hesabı .

Eta en alt seviye base 2824 mekanizma için + 12 - 12 aralığını , hatta zaman zaman hor gördüğümüz swissmatic ve sistem 51 için + 10 - 10 aralığını veriyor ama ( standart ısı , nem , pozisyonda tabi )

onlar niye biraz garanti olsun demiyor ??

bu arada bu mekanizmaların bazıları için 80 - 90 saat güç rezervide sunuyor

yoo standart ETA 2824 base maks aralığı +30 -30. Kaynak:

https://www.wikizero.pro/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvRVRBX1NB

http://calibercorner.com/eta-caliber-2824-2/

Ayrıca Seiko için yüksek fiyata satıyor dedik 6r mekanizmalarını ama bir de şu noktadan bakın, Tudor, IWC, Tag Heuer gibi markalar ETA 2824 koydukları saatlerini 500 dolardan vermiyorlar di mi :lol:

Şu an 1500(250 dolar) liraya ETA 2824 base caliber'lı sıfır bir saat alınabiliyor. Yükseltilmiş (tıpki 7s-6r gibi) ETA 2824'lü saatler ise 80bin dolara bile alıcı bulabiliyor.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj sieger » 05 Eki 2018, 11:33

Ankthas yazdı:
Ayrıca Seiko için yüksek fiyata satıyor dedik 6r mekanizmalarını ama bir de şu noktadan bakın, Tudor, IWC, Tag Heuer gibi markalar ETA 2824 koydukları saatlerini 500 dolardan vermiyorlar di mi :lol:

Şu an 1500(250 dolar) liraya ETA 2824 base caliber'lı sıfır bir saat alınabiliyor. Yükseltilmiş (tıpki 7s-6r gibi) ETA 2824'lü saatler ise 80bin dolara bile alıcı bulabiliyor.

Digerlerini bilmiyorum ama Tudorda benim denediklerim, ranger ve bb, 2824-2, modifiye edilmis bir ETA o, ve ikisi de gunde 3 saniye farkin uzerine hic cikmadilar. Ve bir cok forumda da, buna ETA olarak bakmamak gerektigi, tudorun cok iyi is cikartip onu cok iyi adapte edip kullandigi soyleniyordu. Ayrica kasa olarak da cok kaliteli oldugundan, tabii ki 500 dolara almak dogru olmaz, ve hatta yine bir cok forumda, tudorun acik bir sekilde fiyat performans urunleri oldugundan bahsediyorlardi.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj Ankthas » 05 Eki 2018, 11:38

sieger yazdı:
Ankthas yazdı:

Digerlerini bilmiyorum ama Tudorda benim denediklerim, ranger ve bb, 2824-2, modifiye edilmis bir ETA o, ve ikisi de gunde 3 saniye farkin uzerine hic cikmadilar. Ve bir cok forumda da, buna ETA olarak bakmamak gerektigi, tudorun cok iyi is cikartip onu cok iyi adapte edip kullandigi soyleniyordu. Ayrica kasa olarak da cok kaliteli oldugundan, tabii ki 500 dolara almak dogru olmaz, ve hatta yine bir cok forumda, tudorun acik bir sekilde fiyat performans urunleri oldugundan bahsediyorlardi.

Kalite olarak zaten zerre kuşkum yok, eminim çok iyidir. Hiç kullanma şansım olmadı ama zaten Tudor BB'nin ETA olanı makbul diye biliyorum gül ve servis kolaylığı yüzünden. Fakat eninde sonunda nasıl 6r mekanizma baz olarak 7s'den çıkmaysa bu da aynen böyle. Yüksek fiyata satılmasında da bir abes görmüyorum gene aynı sebepten dolayı.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 290 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners