Kral 覺plak M覺? Mekanik Saatler

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Kral 覺plak M覺? Mekanik Saatler

Mesaj Noneedawatch » 28 Eyl 2018, 20:58

u ana kadar bir saati 羹癟 d繹rt g羹nden fazla takmad覺覺m i癟in 癟ok fark覺na varmam覺t覺m fakat son iki haftad覺r g羹neyde deniz tatilindeyim ve yan覺ma sadece tek bir saat getirdim. Konsepte uygun olduundan dolay覺 Seiko Turtle modelini iki hafta boyunca takt覺m. 襤lk g羹n saatimi telefona g繹re ayarlad覺m ve tatil boyunca 癟覺karmad覺m. Fakat bug羹n g繹r羹yorum ki saatim tam 7 dakika geriden geliyor. Yani g羹nde 30 saniye geri kalm覺. Hadi bu saatin performans覺 k繹t羹 diyelim. 20 saniye gecikse o da 5 dakika geri kalacak. U癟ak ka癟覺rt覺r insana. 21. Y羹zy覺lda s羹rekli otomatik saat kullanmak ne kadar mant覺kl覺 kendimi sorgulamaya balad覺m? Acaba en dorusu 羹st d羹zey bir markan覺n 覺k bir Quartz modelini al覺p yola devam etmek midir?
Kullan覺c覺 avatar覺
Noneedawatch

Kay覺t: 13 Oca 2018, 19:04

Re: Kral 癟覺plak m覺?

Mesaj rolexcollector » 28 Eyl 2018, 21:12

Noneedawatch yazd覺:u ana kadar bir saati 羹癟 d繹rt g羹nden fazla takmad覺覺m i癟in 癟ok fark覺na varmam覺t覺m fakat son iki haftad覺r g羹neyde deniz tatilindeyim ve yan覺ma sadece tek bir saat getirdim. Konsepte uygun olduundan dolay覺 Seiko Turtle modelini iki hafta boyunca takt覺m. 襤lk g羹n saatimi telefona g繹re ayarlad覺m ve tatil boyunca 癟覺karmad覺m. Fakat bug羹n g繹r羹yorum ki saatim tam 7 dakika geriden geliyor. Yani g羹nde 30 saniye geri kalm覺. Hadi bu saatin performans覺 k繹t羹 diyelim. 20 saniye gecikse o da 5 dakika geri kalacak. U癟ak ka癟覺rt覺r insana. 21. Y羹zy覺lda s羹rekli otomatik saat kullanmak ne kadar mant覺kl覺 kendimi sorgulamaya balad覺m? Acaba en dorusu 羹st d羹zey bir markan覺n 覺k bir Quartz modelini al覺p yola devam etmek midir?
ok sevdiim bir seiko5 im var.
Yakla覺k 2 ay hi癟 kullanmad覺m.
D羹n winder dan ald覺m, yakla覺k 2 dk geriydi.
st d羹zey saatlerden bahsetmiyorum zaten onlar m羹kemmele yak覺n.
Spesifik olarak saatinizdeki geri kalma y羹ksek.
Kral 癟覺plak falan deil, mekanik saat akt覺r.
Padi ye bi bakmas覺 laz覺m 羹stadlar覺n, reg羹le olacakt覺r.

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj ibrahim223 » 28 Eyl 2018, 22:22

Sapma normalin 羹zeri sanki..
Ayr覺ca otomatik saate "u癟aa yetiirken saniyesine kadar hassas olmak" gibi bi misyon y羹klemeyin bence..
Otomatik saatlerin cilvesi naz覺 bitmez [emoji7]

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ibrahim223

Kay覺t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj ekdellal » 28 Eyl 2018, 22:54

Bence de kral 癟覺plak.

Ben m羹kemmeliyetci adam覺m. S覺rf bu sapma mevzular覺 y羹z羹nden ge癟en ay Bulova moonwatch ald覺m. Bir ayl覺k kullan覺m sonucu, sapma 0 (s覺f覺r). Atom saati m羹barek.

Mekanik saatden yava yava uzaklamama sebep olan dier arg羹manlar;

- 3-5 y覺lda 1 de olsa, y羹ksek bak覺m maliyeti
- gereksiz pahal覺 ilk sat覺n alma maliyeti
- bir iki g羹n kullanmay覺nca stop edip, yeniden ayarlama gerektirmesi. Hele date, day, moonphase gibi komplikasyonlar varsa, ikence.
- power reserve g繹stergesi olmayan saatlerde, benzinin ne zaman biteceini bilemediin araba hissiyat覺
- ...
- ...

Yok mekanik saat akm覺, yok v羹cudun bir par癟as覺ym覺. Kendimi 癟ok zorlasam da, akl覺m覺 ikna edemiyorum bir t羹rl羹.

Ha bundan sonra mekanik saat almaz m覺y覺m? ok beendiim model olursa al覺r覺m tabi. Mesela hedefte Sub ND var. [emoji7]

Hay覺rl覺s覺 bakal覺m.

Not : Forumun %95 癟ounluunun sinir u癟lar覺na dokunduumun fark覺nday覺m. L羹tfen lin癟 ederken insafl覺 ve hakkaniyetli yaz覺n [emoji3]. Adminimiz sans羹r uygulay覺p mesajlar覺 silmek zorunda kalmas覺n. Yak覺n tarihte bir baka topicde sans羹r羹 yaad覺m. TSFe yak覺t覺ramad覺m ya, neyse. O da ayr覺 bir mesele.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj azizkaya » 28 Eyl 2018, 23:10

Kral tabii ki 癟覺plak. Saat erkein tek tak覺s覺 mant覺覺ndan gidersek alyans覺m da genelde geri kal覺yor ne zaman baksam evlilik tarihimizi g繹steriyor. Yok saat ilevsel bir ey diyorsan覺z cep telefonum doruyu g繹sterse bile i yerimdeki koridorda 3 saat as覺l覺 ve hepsi farkl覺 saati g繹steriyor. En garibi de herkesin dakikliini 繹vd羹羹 ucuz dijital saatlerden baz覺lar覺 ayda 20-25 dakika geri kal覺yor. Saat konusunda tercihleri buna g繹re yapmak laz覺m bence.

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj ibrahim223 » 28 Eyl 2018, 23:13

ekdellal yazd覺:Bence de kral 癟覺plak.

Ben m羹kemmeliyetci adam覺m. S覺rf bu sapma mevzular覺 y羹z羹nden ge癟en ay Bulova moonwatch ald覺m. Bir ayl覺k kullan覺m sonucu, sapma 0 (s覺f覺r). Atom saati m羹barek.

- bir iki g羹n kullanmay覺nca stop edip, yeniden ayarlama gerektirmesi. Hele date, day, moonphase gibi komplikasyonlar varsa, ikence.
- power reserve g繹stergesi olmayan saatlerde, benzinin ne zaman biteceini bilemediin araba hissiyat覺
- ...
- ...

Yok mekanik saat akm覺, yok v羹cudun bir par癟as覺ym覺. Kendimi 癟ok zorlasam da, akl覺m覺 ikna edemiyorum bir t羹rl羹.

Ha bundan sonra mekanik saat almaz m覺y覺m? ok beendiim model olursa al覺r覺m tabi. Mesela hedefte Sub ND var. [emoji7]

Hay覺rl覺s覺 bakal覺m.

Not : Forumun %95 癟ounluunun sinir u癟lar覺na dokunduumun fark覺nday覺m. L羹tfen lin癟 ederken insafl覺 ve hakkaniyetli yaz覺n [emoji3]. Adminimiz sans羹r uygulay覺p mesajlar覺 silmek zorunda kalmas覺n. Yak覺n tarihte bir baka topicde sans羹r羹 yaad覺m. TSFe yak覺t覺ramad覺m ya, neyse. O da ayr覺 bir mesele.

Sorun zaman覺 繹renirken TAM isabetse hakl覺s覺n覺z.. 50 tl lik Casio nun zaman tutmas覺 otomatik saat modelleri ya da mekanizmalar覺n neredeyse hepsinden iyi..
Ama olaya sizin i癟in 癟al覺an bi makina boyutundan bakarsan覺z 癟ok ey ifade ediyor..

Ayr覺ca..
ektiniz k覺l覺c覺, [emoji380]
Allah yard覺mc覺n覺z olsun.. [emoji4]

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ibrahim223

Kay覺t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj hlkshnr » 28 Eyl 2018, 23:41

D羹羹ncesinden 繹t羹r羹 limse kimseyi yarg覺layamaz en bata.

Bahsettiiniz eksileri zaten her mekanik saat vever bilir ama onla uramas覺 zevk verdiinden kullanmaya devam eder.

Dier tip saatler ile zaman tutuunu kontrol edersin eer olumlu ise mutlu olursun demez kimse pilli alay覺m da kurtulay覺m.

ekdellal yazd覺:Bence de kral 癟覺plak.

- ...
- ...

Hay覺rl覺s覺 bakal覺m.

Kullan覺c覺 avatar覺
hlkshnr

Kay覺t: 14 Au 2016, 01:07

Mesaj Pardayan » 29 Eyl 2018, 01:59

Mekanik saat hassas zaman 繹l癟mek i癟in kullan覺lan bir ayg覺t deildir. O niyetle ald覺ysan覺z zaten bir ie yaramaz. Mekanik saat bir akt覺r, sevgilidir. Sevdiinize bakt覺覺n覺zda nas覺l haz al覺yorsan覺z, teni teninize dediinde nas覺l mutlu oluyorsan覺z, mekanik saate bakt覺覺n覺zda, kolunuza takt覺覺n覺zda da ayn覺 eyleri hissedersiniz.
Ayr覺ca ben quartz saate kar覺 olan o % 95 ten deilim. Ayr覺m yapmam. Zaten oran覺n % 95 olduunu da sanm覺yorum. Kadran覺 ho olan, takt覺覺mda bana zevk veren her saat benim i癟in g羹zel saattir. S覺rf bu y羹zden kulland覺覺m 癟in mal覺 quartz saatlerim bile var. Saat sevgisi saatin ucuz veya pahal覺 olmas覺, mekanik veya quartz olmas覺 ile 繹l癟羹lmez.
Kullan覺c覺 avatar覺
Pardayan

Kay覺t: 12 Haz 2018, 00:44

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: bilalkayakir, Proscd ve 206 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners