Güzel forumumuzda saat satışları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Güzel forumumuzda saat satışları

Mesaj gozdentunay » 05 Eyl 2018, 20:32

ozanxos yazdı:Bir süredir duygularıma tercüman olan bir forum başlığı olmuş..
Mesele etik ise etik olmayan bir durum söz konusu değil kanımca. Herkes saatini istediği fiyattan alır satar(satabililirse). Dolar kuru artınca fiyat arttıran arkadaşlar eğer elde edecekleri satış ücreti ile yeni bir saat alacaklar ise bu artış mantıklı olabilir çünkü alacağı saat yeni kurdan satılıyor olacak en nihayetinde.
Ancak saati forumumuz üzerinden uygun fiyata alıp da kur üzerinden satan veya sırf kar elde etmek için sahibinden mantığıyla burada vurgunculuk yapmaya çalışan insanlara kesinlikle karşıyım.
Şahsen efendim dolar şu kadar arttı ben şu kadar arttırıyorum diye güncelleme yapan arkadaşlardan ben satın alım yapmayı tercih etmiyorum.Gördüğüm kadarıyla da kimse etmiyor :champ: (en yukarıdaki durumda belirttiğim gibi iyiniyetli olan şahıslar hariçtir)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evet dolar şu kadar arttı ben şu kadar arttrıyorum deyince gercekten insanın alası varsada almıyor ,ki ben almıyorum[emoji16]

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj Serkanasn » 05 Eyl 2018, 20:57

Söylenenlerin haklı bir yönü elbette var lakin saat satıp saat alacak kişiler elbette sattığı saatlerinde fiyatını alacağı saate oranla biraz yükseltiyor, misal 3-4 yıl önce 8000 TL fiyatı olan moonwatch şuan 23.000 sınırını çoktan geçti şimdi 4 yıl önce 8000 e alinan moonwatch saatini eğer aynı fiyattan satacak olan varsa 8000 adet alabilirim.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Mesaj HBeg » 21 Eyl 2018, 21:14

Ben daha çok alt modellerden bahsetmek istiyorum. Ne zamandır bu konu hakkında yazmak istiyordum elimden geldiği kadarıyla açıklayıcı olarak yazmak istiyorum. 22 Ağustos 2018 tarihinde Swatch System51 saati 6.04 dolar kurundan 500 TL alıyorsunuz. Daha sonra garanti 21 Eylül 2018 tarihinde saati yeni başka bir saat ile değiştiriyor. Soruyorsun saat ne kadar? Aynı mağaza etiket fiyatının 735 TL olduğunu söylüyor. Sen de diyorsun ki bu saati satıp başka bir saat almak istiyorum. Bir de bakıyorsun ki bu 235 TL'lik artış sadece bu modelde olmamış eğer model yükseltmek istiyorsan artış aslında 235 TL'den daha fazla. Sen yeni model almak istiyorsun saatin sıfır şuan ki fiyatı belli. Yeni modeli almak için onu daha fazla bir fiyattan satman gerekiyor. Dolayısıyla onlar saate yansıtıyorlar yansıtılan fiyat 2. el piyasasına yansıyor. Domino taşı gibi.
Kendimce açıklamalar yaptım. Herhangi bir yanlışım varsa düzeltmek isterim. Bence gerçek bu.
Kullanıcı avatarı
HBeg

Mesaj danGerfuLL » 21 Eyl 2018, 23:50

...
En son danGerfuLL tarafından 22 Eyl 2018, 00:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj gozdentunay » 22 Eyl 2018, 00:09

eraslani yazdı:Fiyatı satıcının belirlediği gibi bir yanılsamaya düşmüşüz sanırım.Bir alış verişin gerçekleşmesi için,bir alıcının teklif edilen fiyatı kabul etmesi ve ödeme yapması gerekmiyor mu?
Bir diğer husus ise ,forum ortamında saat satmak isteyenlerin amacı genel itibariyle başka bir saat satın almak.Dolayısıyla satış yapıldığı andan itibaren kendisi de bir alıcı olacak.Alacağı saatte fiyat artışı gerçekleşiyorsa, sattığında da gerçekleşmesinde bir sorun yok bence.

+1[emoji106]

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj gkarinca » 22 Eyl 2018, 00:31

kilimanjaro yazdı:Serbest piyasa falan tabi haklısınız ama şuna ne dersiniz ? hepimizin olduğu gibi benimde buradan çok iyi görüştüğüm arkadaşlarım var.Örneğin Anıl , hakanefe , Sinan , Berkan, Emrah ...liste uzar gider.Bunlardan biri saatini satışa çıkarsa ve bende desem ki bana yüzde 30 ucuza verin.Asla kırmayıp verirler.Ben bu aldığım saati birkaç ay sonra hemde forumda yüzde 30 fazlasına satışa çıkarsam doğru mu olur ? ister dolar ,Euro ister TL fark etmez.

Adam gibi adam adam Askin abi :champ:

Kullanıcı avatarı
gkarinca

Mesaj hlkshnr » 22 Eyl 2018, 00:50

Kur nedeni ile makul artışları normal buluyorum ben. Ama devam eden ilanda örnek 10.000 iken 13000 ile günceldir demek bence çirkin onun yerine ilan kapatılıp yeni ilan açılmalı eğer forumda yasak değil ise.

Forumun satış sistemi bence kaliteli insanların çoğunluğundan ötürü gayet iyi çalışıyor ama ödemenin yapılacağı son anda ortadan kaybolan mahlukları ve 700 tl belirlediğiniz saate 250 teklif edenleri saymazsak.

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj gozdentunay » 22 Eyl 2018, 00:57

Pardayan yazdı:
schavelle yazdı:Ben de forumda yeni sayılırım.
Takip ettiğim kadarıyla bazı saatler açılışları yapıldıktan hemen sonra satılıyor.
Hatta bazı saatler el değiştirip tekrar açılışı yapılıp tekrar satışa çıkıyor.
Ben de bunların arkasındaki sebebi merak etmiyor değilim. Yani bu kadar araştırmacı, bilgili, tecrübeli forumdaşlar saati alıp hemen ardından pişman mı oluyorlar ya da denemeden mi alıyorlar da sonradan kendilerine olmadığını anlıyorlar?
Peki bu arada zarar mı ediyorlar?

Biz buna saat virüsü hastalığı diyelim. Devamlı saat alma ihtiyacı hissettiren bir virüs. Beğenip alıyorsunuz birde bakıyorsunuz elinizde benzer kadranlı veya fonksiyonlu 3-5 saat var. Hadi ya deyip satıyorsunuz. Veya forumdaşınız bir saati uygun fiyata satıyor. ( O arada dolar falan fırlamış saatlere zam gelmiş. ) O tip bir saate ihtiyacınız olmadığı halde aman fiyat güzel kaçırmayayım deyip alıyorsunuz. Aynen indirim günlerinde 50 tane ayakkabısı çantası falan olup "aman büyük indirimde kaçırmayayım" deyip aynı model 51. çantayı, ayakkabıyı almak gibi.
İşte öyle bir şey... :roll:

+1

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 99 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners