Güzel forumumuzda saat satışları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Güzel forumumuzda saat satışları

Mesaj kilimanjaro » 16 Ağu 2018, 20:20

Kerem abi yorum yapmana sevindim ... evet tam olarak demek istediğim bu.İlk mesajımda arkadaşlık ilişkilerini kullanarak demem işin özeti zaten.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj adorno » 16 Ağu 2018, 22:17

Tabi etik degerler cok muhim, ama bu konusulanlar yapilan yanlis eylemi degistirmiyorsa yani nihai amaca hizmet etmiyorsa; yani, gok kubbede hos bir seda olarak kalicaksa...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj ozanxos » 16 Ağu 2018, 22:48

Bir süredir duygularıma tercüman olan bir forum başlığı olmuş..
Mesele etik ise etik olmayan bir durum söz konusu değil kanımca. Herkes saatini istediği fiyattan alır satar(satabililirse). Dolar kuru artınca fiyat arttıran arkadaşlar eğer elde edecekleri satış ücreti ile yeni bir saat alacaklar ise bu artış mantıklı olabilir çünkü alacağı saat yeni kurdan satılıyor olacak en nihayetinde.
Ancak saati forumumuz üzerinden uygun fiyata alıp da kur üzerinden satan veya sırf kar elde etmek için sahibinden mantığıyla burada vurgunculuk yapmaya çalışan insanlara kesinlikle karşıyım.
Şahsen efendim dolar şu kadar arttı ben şu kadar arttırıyorum diye güncelleme yapan arkadaşlardan ben satın alım yapmayı tercih etmiyorum.Gördüğüm kadarıyla da kimse etmiyor :champ: (en yukarıdaki durumda belirttiğim gibi iyiniyetli olan şahıslar hariçtir)

Kullanıcı avatarı
ozanxos

Mesaj azizkaya » 18 Ağu 2018, 02:13

Hala tecrübesiz bir forum üyesi olarak şunu söylemek isterim: İçinde bulunduğumuz ay herkes için şok edici bir dönemdi. Dolardaki bu hızlı yükseliş bazılarını satışları durdurup beklemeye, bazılarını fiyat yükseltmeye, bazılarını da aynı fiyattan satışına devam etmeye itti. Bunlardan hangisi en doğrusu bilemedim ama hiç biri yanlış değil bence. Sonuçta 1 ay önce sıfırı 15 birim olan bir saati şu an 25 birime sattıkları düşünülürse...
Bildiğim kadarıyla burada satışların çoğu saat hobimiz çevresinde ticari kaygılardan uzak şekilde yapılıyor. Adı üzerinde alışveriş denilen şeyde iki kişinin rızası ile gerçekleştiği için söylenecek çok söz kalmıyor.
Kendi adıma satıcının 10 birimlik bir saat için 15 birim istediğini gördüğümde pazarlık için bile teklifte bulunmuyorum. Bu saatin güncel fiyatı artmış olabileceği gibi kişi o saat icin bu değeri de belirlemiş olabilir.
Alım satım dışında bu forumdaki hemen herkesin saat sevdalısı olduğunu ve saatleriyle duygusal bağlar kurduğunu da düşünürsek satıcı mantık olarak saati satmak ve yeni bir saat almak istiyor olabilir ama duygusal olarak saatin satılmasını istemediği için yüksek fiyat belirleyip pazarlık kabul etmiyor da olabilir.
Kaldı ki yine kısıtlı tecrübemle 20 birimlik saate 15 birim fiyat belirlenip üzerine hala 10 birim paralar teklif edildiğini de gördüm. Hatta 1 aydan daha uzun süren pekçok ilanda herkes ne olur saçma teklifler de bulunmayı diye yazıyor sanki.

Burada bundan sonra imza olarak kullanacağım bir sözü de paylaşmak istiyorum:
Alınca ya da satınca pişman olmadığım saat olmadı.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj khef » 05 Eyl 2018, 00:13

Güzel başlıkmış; keyifle okudum. :geek:

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj schavelle » 05 Eyl 2018, 12:04

Ben de forumda yeni sayılırım.
Takip ettiğim kadarıyla bazı saatler açılışları yapıldıktan hemen sonra satılıyor.
Hatta bazı saatler el değiştirip tekrar açılışı yapılıp tekrar satışa çıkıyor.
Ben de bunların arkasındaki sebebi merak etmiyor değilim. Yani bu kadar araştırmacı, bilgili, tecrübeli forumdaşlar saati alıp hemen ardından pişman mı oluyorlar ya da denemeden mi alıyorlar da sonradan kendilerine olmadığını anlıyorlar?
Peki bu arada zarar mı ediyorlar?
Kullanıcı avatarı
schavelle

Mesaj debra » 05 Eyl 2018, 13:27

Bu arada tüm bunlara ek olarak; 2 ay önce x bir sitede 1 birime satılan (eski stok) saatin, sadece dolar yükseldi diye 5 birime satıldığı gerçeği de var. Yani aslında hiçbir yerde ben buna aldım, karım şu, buna satıyorum yok. Herkes mis gibi krizi fırsata çeviriyor [emoji4]

Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj EnderE » 05 Eyl 2018, 14:30

schavelle yazdı:Ben de forumda yeni sayılırım.
Takip ettiğim kadarıyla bazı saatler açılışları yapıldıktan hemen sonra satılıyor.
Hatta bazı saatler el değiştirip tekrar açılışı yapılıp tekrar satışa çıkıyor.
Ben de bunların arkasındaki sebebi merak etmiyor değilim. Yani bu kadar araştırmacı, bilgili, tecrübeli forumdaşlar saati alıp hemen ardından pişman mı oluyorlar ya da denemeden mi alıyorlar da sonradan kendilerine olmadığını anlıyorlar?
Peki bu arada zarar mı ediyorlar?
"Beni bu güzel havalar mahvetti" demiş ya üstat. Bizleri de bu instagramın filtreli fotografları mahvetti azizim.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 168 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners