Güzel forumumuzda saat satışları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Güzel forumumuzda saat satışları

Mesaj Moccstudio » 07 Oca 2019, 01:47

manil yazdı:Mocleather bey, açık konuşacağım bir laf var, pislettin sonra da sıvıyorsun diye. Bak, hareketlerinin hepsi faul. Bozuntuya vermek istemedim ama burada şekil yapacağım diye fotoğraf makinesi koyup dolar zenginiyim ayağı çekiyorsun sonra sorunca ufak hata oldu diyip balık gibi aradan arazi oluyorsun, ki yaptığın şeyi iyiniyetle açıklamam mümkün değil.

Sen burada şekil yapma kardeş, tamam mı akıllı ol. Ya bu kadar tutayım dedim kendimi, adam resmen salak yerine koyup aklı sıra.... Geçiyor, yetmedi bi de cep telefonu ifşalaması yapıyor. Yaptığın suç ve onun hukuki takibini gerekirse zevkle yaparız tamam mı? Girme, yazma ve sus. Yeter artık.

Sent from my E6633 using Tapatalk

Forumda Saat alış-veriş bölümünün kapanmayacağını, revizede olduğunu zaten herkes biliyor.

Bu başlık altında yer alan atışmaları dwğiştirme düşüncesiyle şahsi fikrimi söyledim “al-sat bölümü kapansın, buradaki çirkin yazışmalarda silinip unutulsun diye”.

Bunun üzerine tarafıma yapılan yorumları sindirmelimiyim sizce?

Fotoğraf makinaları lensler ışık sistemleri vs bunlar bana ait bile değiller üç aşağı beş yukarı ederini söyledim. Niyetimi yanlış anlamışsınız.

haksuzlık yapıldığı için duruşumda bir değişiklik göremeyeceksiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Moccstudio

Mesaj rolexcollector » 07 Oca 2019, 02:31

moccleather yazdı:
manil yazdı:Mocleather bey, açık konuşacağım bir laf var, pislettin sonra da sıvıyorsun diye. Bak, hareketlerinin hepsi faul. Bozuntuya vermek istemedim ama burada şekil yapacağım diye fotoğraf makinesi koyup dolar zenginiyim ayağı çekiyorsun sonra sorunca ufak hata oldu diyip balık gibi aradan arazi oluyorsun, ki yaptığın şeyi iyiniyetle açıklamam mümkün değil.

Sen burada şekil yapma kardeş, tamam mı akıllı ol. Ya bu kadar tutayım dedim kendimi, adam resmen salak yerine koyup aklı sıra.... Geçiyor, yetmedi bi de cep telefonu ifşalaması yapıyor. Yaptığın suç ve onun hukuki takibini gerekirse zevkle yaparız tamam mı? Girme, yazma ve sus. Yeter artık.

Sent from my E6633 using Tapatalk

Forumda Saat alış-veriş bölümünün kapanmayacağını, revizede olduğunu zaten herkes biliyor.

Bu başlık altında yer alan atışmaları dwğiştirme düşüncesiyle şahsi fikrimi söyledim “al-sat bölümü kapansın, buradaki çirkin yazışmalarda silinip unutulsun diye”.

Bunun üzerine tarafıma yapılan yorumları sindirmelimiyim sizce?

Fotoğraf makinaları lensler ışık sistemleri vs bunlar bana ait bile değiller üç aşağı beş yukarı ederini söyledim. Niyetimi yanlış anlamışsınız.

haksuzlık yapıldığı için duruşumda bir değişiklik göremeyeceksiniz.

Bu saatten sonra değişmez insan.
Önemli olan forumun sizi tanıması ve verdiği değer olacak bundan sonra.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Maradona » 07 Oca 2019, 02:39

O madde madde sorular bana mı yönelik yoksa @Ankthas'a mı? Alıntı @Ankthas'tan ama sorular bana gibi geldi? Öğretmenlik falan, bilemedim... Net öğreneyim de ona göre yanıt vereyim...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj copycat » 07 Oca 2019, 09:03

moccleather yazdı:
nzmokur yazdı:
Ground yazdı:
nzmokur yazdı:
moccleather yazdı:[quote="kiwi21"]Sn moccleather, Kerem abi 2 kez istemeyen o başlığa girmez olur biter demesine rağmen çabanız niye?

Yanlış hatırlamıyorsam bu başlıkta -silinen mesajların arasında- sizin de içinde bulunduğunuz bir konu vardı. Şu an o mesaj bulunmuyor. Muhtemelen temizlendi. Okuyan okudu, belleğine kazıdı. Alışveriş bölümünün açık olup olmamasının size bir artısı veya eksisi olmayacak. Ama siz hariç sizden sonra görüş bildiren her üyenin de üzerine basa basa belirttiği gibi alışveriş bölümünün kapalı olması sahibinden.com ve türevlerindeki fırsatçılara olanak sağlayacak.

Aslında konuyu uzatmaya çok da gerek yok. Bond'un da belirttiği gibi yasal düzenlemeler hallolduktan sonra alışveriş bölümü yeniden aktif olacak ve de Kerem abinin de belirttiği gibi istemeyen alışveriş bölümüne girmez. Bu kadar basit.

Ustacım olayı tekrar yazayım ben.
Olay,
Forum dışından herhangibirinden aldığım Omega marka saati tesadüfen forum üyesi @mertye görmüş herhalde.
6500$ satış fiyatı olan bir saate (omega butik fiyatı) 5000$ dan satışa koydum bir zaman sonra (3000$ a aldıydım bunuda eğer ben söylemeseydim kimse bilemeyecek @mertye nin tahmini fiyat biçmesiyle bilinecekti). 3 aylık bir saat, diyatı belli, beğenmedim ve aatışa koydum.

Bunun üzerine olaydan zerre haberi olmayan şahısların fikrimi, sanki talep ediyormuşumda, neden acaba bir çıkarım mı varmış gibisinden ithamlarından utanmazlıktan tutunda yüzsüzlüğe kadar ithamlarına

durumundan rahatsız olmamdır

İşte bizim rahatsızlığımız bu bir türlü anlayamıyorsun.
Biz bu forumda 3 e aldığını 5 e satan insanları istemiyoruz.
Rahatsızlık duyuyoruz.
Makul ölçüde, ya da kur farkının yaşandığı dönemlerdeki artışları bunun dışında tutuyorum tabii ki.
O yüzden bence kendini daha fazla savunup daha komik duruma düşme ve burayı yavaşça terket.

Nazım tamamen haklısın.. Fakat bu arkadaşın çok alçakça yazılmış 7. Maddedeki yazdığını görünce olay artık 3 e alıp 5 satma durumundan farklı bir yere evrildi diye düşünüyorum.

Yine forumda bir olay olmuştu, kerem abi özelden bana şunu yazmıştı :
Lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye.
Üstüne söz söylemeye ne hacet!

3000-5000$ lık mevzular senin için bahsini yapmaya değmez şeyler Patek’in Rolex ini çek çek paylaş dicem ama buna da cevabın 500 liralık Sekio5 imi severek takıyorum olur muhtemelen.

Bizimde öğreneceğimiz şeyler vardır elbet ama senden olduğunu sanmıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/quote]Bugüne kadar bu forumda okuduğum en çirkin mesaj. Beyefendi siz maliyeci misiniz? Size ne kimin patek'i, rolex'i olduğundan. Bence özür dileyip bu mesajı sildirmeniz en doğrusu olacaktır.

Bu forum ülkenin insan kalite ortalamasinin çok üzerinde diyoruz, bu seviyeyi koruyalım lütfen.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj rolexcollector » 07 Oca 2019, 13:40

copycat yazdı:
moccleather yazdı:
nzmokur yazdı:
Ground yazdı:
nzmokur yazdı:[quote="moccleather"][quote="kiwi21"]Sn moccleather, Kerem abi 2 kez istemeyen o başlığa girmez olur biter demesine rağmen çabanız niye?

Yanlış hatırlamıyorsam bu başlıkta -silinen mesajların arasında- sizin de içinde bulunduğunuz bir konu vardı. Şu an o mesaj bulunmuyor. Muhtemelen temizlendi. Okuyan okudu, belleğine kazıdı. Alışveriş bölümünün açık olup olmamasının size bir artısı veya eksisi olmayacak. Ama siz hariç sizden sonra görüş bildiren her üyenin de üzerine basa basa belirttiği gibi alışveriş bölümünün kapalı olması sahibinden.com ve türevlerindeki fırsatçılara olanak sağlayacak.

Aslında konuyu uzatmaya çok da gerek yok. Bond'un da belirttiği gibi yasal düzenlemeler hallolduktan sonra alışveriş bölümü yeniden aktif olacak ve de Kerem abinin de belirttiği gibi istemeyen alışveriş bölümüne girmez. Bu kadar basit.

Ustacım olayı tekrar yazayım ben.
Olay,
Forum dışından herhangibirinden aldığım Omega marka saati tesadüfen forum üyesi @mertye görmüş herhalde.
6500$ satış fiyatı olan bir saate (omega butik fiyatı) 5000$ dan satışa koydum bir zaman sonra (3000$ a aldıydım bunuda eğer ben söylemeseydim kimse bilemeyecek @mertye nin tahmini fiyat biçmesiyle bilinecekti). 3 aylık bir saat, diyatı belli, beğenmedim ve aatışa koydum.

Bunun üzerine olaydan zerre haberi olmayan şahısların fikrimi, sanki talep ediyormuşumda, neden acaba bir çıkarım mı varmış gibisinden ithamlarından utanmazlıktan tutunda yüzsüzlüğe kadar ithamlarına

durumundan rahatsız olmamdır

İşte bizim rahatsızlığımız bu bir türlü anlayamıyorsun.
Biz bu forumda 3 e aldığını 5 e satan insanları istemiyoruz.
Rahatsızlık duyuyoruz.
Makul ölçüde, ya da kur farkının yaşandığı dönemlerdeki artışları bunun dışında tutuyorum tabii ki.
O yüzden bence kendini daha fazla savunup daha komik duruma düşme ve burayı yavaşça terket.

Nazım tamamen haklısın.. Fakat bu arkadaşın çok alçakça yazılmış 7. Maddedeki yazdığını görünce olay artık 3 e alıp 5 satma durumundan farklı bir yere evrildi diye düşünüyorum.

Yine forumda bir olay olmuştu, kerem abi özelden bana şunu yazmıştı :
Lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye.
Üstüne söz söylemeye ne hacet!

3000-5000$ lık mevzular senin için bahsini yapmaya değmez şeyler Patek’in Rolex ini çek çek paylaş dicem ama buna da cevabın 500 liralık Sekio5 imi severek takıyorum olur muhtemelen.

Bizimde öğreneceğimiz şeyler vardır elbet ama senden olduğunu sanmıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/quote]Bugüne kadar bu forumda okuduğum en çirkin mesaj. Beyefendi siz maliyeci misiniz? Size ne kimin patek'i, rolex'i olduğundan. Bence özür dileyip bu mesajı sildirmeniz en doğrusu olacaktır.

Bu forum ülkenin insan kalite ortalamasinin çok üzerinde diyoruz, bu seviyeyi koruyalım lütfen.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]Aslında mesajda paranın hayatındaki en önemli şey olduğunu anlatıyor.
Ezikliğini gösteriyor.
Islah olur umarım, bunların gelip geçici olduğunu, adamlığın ve karakterin daha önemli olduğunu algılar.
Bu arada patek sahibi de değilim :)

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj evsen81 » 07 Oca 2019, 19:02

Ben anlam vermedim bu başlık altında bu kadar tartışılmasına.Her saatin bedeli piyasası ikinci eli hemen hemen bellidir.Her fiyata ulaşabiliyoruz.Yurt dışı fiyatı nedir ikinci eli ne eder sıfırı hangi bayide ne kadar?2 liraya aldığını 5 liraya sattığını gördüğümüz varsa almayız olur biter.Bu tartışmanın alemi yok bence.İsteyen casio fotosunu atar foruma isteyen rolex,patek vs. kimsenin karışmaya yargılamaya hakkı yok bence de :thumbup:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj EnderE » 07 Oca 2019, 19:14

Neden forum saat satışı gerekli. Buyurun cevabı. Tutup forum olmasaydı bu ilanları kopyalayamazdı demeyin. Sonuçta hırsıza kilit tutmaz.

ResimResimResimResimResimResimResimResim

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj evsen81 » 07 Oca 2019, 19:26

EnderE yazdı:Neden forum saat satışı gerekli. Buyurun cevabı. Tutup forum olmasaydı bu ilanları kopyalayamazdı demeyin. Sonuçta hırsıza kilit tutmaz.

ResimResimResimResimResimResimResimResim

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forumda satış bölümü şart bence de :thumbup:
Forum üyelerinden bu dolandırıcıları öğrenmeyen kalmadı artık.Burdan kopyalamasa başka bir yerden başka ilan başka foto bulacak bu sahtekarlar emin olun.Bu adamlar bunu meslek edinmiş adeta bunlara caydırıcı cezalar gelmedikçe önü kesilmez bu dolandırıcıların.
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 180 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners