Güzel forumumuzda saat satışları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Güzel forumumuzda saat satışları

Mesaj rolexcollector » 06 Oca 2019, 23:03

Ankthas yazdı:
moccleather yazdı:
Maradona yazdı:
moccleather yazdı:Forumda alış-veriş bölümünün kapanması çok iyi olmuş hatta şahsi fikrim hiç açılmasın.

Doya doya güzelce muhabbetler, fotoğraflar, yeni kutu açılışları, merhabalar görelim derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
"Yarası olan gocunur." diye çok güzel bir deyiş var... Hiçbirimiz balık hafızalı değiliz şükür... ;-)

Penguen kuştu değil mi? Kuş beyinli diye de bir deyiş var bilirmisiniz?

Şahsi fikrimden nasıl bunu çıkardınız anlamadım yada şöyle diyim “yav he he”

Ya birader sen "kör oluyorum son dileğim bir Omega'mın olması nolur bana ucuza sat" diyip iki hafta sonra o saati fahiş fiyata başkalarına satan adam değil misin? Bu rezilliklerinin ortaya çıktığı başlığın silinmesini istediğin yetmezmiş gibi bir de millete hakaret ediyosun. Bu ne yüzsüzlük, bu ne utanmazlık. Kimse sevmiyor birader seni, kimseye yaranamazsın bu saatten sonra bu forumda.
Eline sağlık...

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Güzel forumumuzda saat satışları

Mesaj Moccstudio » 07 Oca 2019, 00:39

Ankthas yazdı:
moccleather yazdı:
Maradona yazdı:
moccleather yazdı:Forumda alış-veriş bölümünün kapanması çok iyi olmuş hatta şahsi fikrim hiç açılmasın.

Doya doya güzelce muhabbetler, fotoğraflar, yeni kutu açılışları, merhabalar görelim derim.

"Yarası olan gocunur." diye çok güzel bir deyiş var... Hiçbirimiz balık hafızalı değiliz şükür... ;-)

Penguen kuştu değil mi? Kuş beyinli diye de bir deyiş var bilirmisiniz?

Şahsi fikrimden nasıl bunu çıkardınız anlamadım yada şöyle diyim “yav he he”

Ya birader sen "kör oluyorum son dileğim bir Omega'mın olması nolur bana ucuza sat" diyip iki hafta sonra o saati fahiş fiyata başkalarına satan adam değil misin? Bu rezilliklerinin ortaya çıktığı başlığın silinmesini istediğin yetmezmiş gibi bir de millete hakaret ediyosun. Bu ne yüzsüzlük, bu ne utanmazlık. Kimse sevmiyor birader seni, kimseye yaranamazsın bu saatten sonra bu forumda.

1. o saati forumdan mı almışım?
2. Sen bu olayı nerden duydunda yorum yapıp ahkam kesebiliyorsun?
3. omegayı aldığım kişiyle “kör oluyorum bana ucuza sat “ gibi bir diyaloğum olmadı. Kendisi Aselsan da müdür. Buraya üye felan değil. Sen @mertYE arkadaşın bu başlık altında bir yorumunun, 1 yorum yapıp ondan sonra da ölü taklidi yapmasıda garip,mağduru olmuşsun
4. Nerde seni aşağılamışım? Örnek cümlemi gösterirmisin?
5. Şahsi fikri söylemek ile Talep etmek arasındaki farkı anlayacak kadar kapasitesi olan bir öğretmensindir diye düşünmüştüm. Yoksa öğretmenliğinde Profil resmindeki seni temsil eden fotoğraf gibi yalan mı?
6. Sen bu olayların neresindesin? Kimsin?

Not Bunların hepsi soru cümlesi. Senin bulunduğun ithamlar gibi (yüzsüzSÜN, utanmazSIN gibi kelimeler barındırmıyor.

En son Moccstudio tarafından 07 Oca 2019, 01:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Moccstudio

Mesaj Moccstudio » 07 Oca 2019, 00:57

kiwi21 yazdı:Sn moccleather, Kerem abi 2 kez istemeyen o başlığa girmez olur biter demesine rağmen çabanız niye?

Yanlış hatırlamıyorsam bu başlıkta -silinen mesajların arasında- sizin de içinde bulunduğunuz bir konu vardı. Şu an o mesaj bulunmuyor. Muhtemelen temizlendi. Okuyan okudu, belleğine kazıdı. Alışveriş bölümünün açık olup olmamasının size bir artısı veya eksisi olmayacak. Ama siz hariç sizden sonra görüş bildiren her üyenin de üzerine basa basa belirttiği gibi alışveriş bölümünün kapalı olması sahibinden.com ve türevlerindeki fırsatçılara olanak sağlayacak.

Aslında konuyu uzatmaya çok da gerek yok. Bond'un da belirttiği gibi yasal düzenlemeler hallolduktan sonra alışveriş bölümü yeniden aktif olacak ve de Kerem abinin de belirttiği gibi istemeyen alışveriş bölümüne girmez. Bu kadar basit.

Ustacım olayı tekrar yazayım ben.
Olay,
Forum dışından herhangibirinden aldığım Omega marka saati tesadüfen forum üyesi @mertye görmüş herhalde.
6500$ satış fiyatı olan bir saate (omega butik fiyatı) 5000$ dan satışa koydum bir zaman sonra (3000$ a aldıydım bunuda eğer ben söylemeseydim kimse bilemeyecek @mertye nin tahmini fiyat biçmesiyle bilinecekti). 3 aylık bir saat, diyatı belli, beğenmedim ve aatışa koydum.

Bunun üzerine olaydan zerre haberi olmayan şahısların fikrimi, sanki talep ediyormuşumda, neden acaba bir çıkarım mı varmış gibisinden ithamlarından utanmazlıktan tutunda yüzsüzlüğe kadar ithamlarına

durumundan rahatsız olmamdır

Kullanıcı avatarı
Moccstudio

Mesaj MertYe » 07 Oca 2019, 01:04

Benim konuda yorum yapma sebebimin hastalıkla uzaktan yakından alakası yoktu. O konuya değinme sebebim moonwatch özelinde konuşulmuş olsa da sonuçta başka bir model Omega saate sahip olup 2 hafta geçmeden satışa konulmuş olmasıydı. Yoksa herkes istediği malı istediği fiyata almakta özgür sonuçta alıcıda satıcıda mutluysa buna benim diyebileceğim birsey yok.

Ayrıca ordaki mesajımı atmadan önce alıntı olarak alıcıların terbiyesizlik/eşeklik ettiğine dair bir mesaj vardı ondan dolayı öyle bir mesaj atma ihtiyacı hissetmiştim konuyu uzatmamak adına tekrardan konuya dahil olma ihtiyacıda hissetmedim.

Üzerinden yaklasık 4-5 ay geçmiş olmasına rağmen konu dönüp dolaşıp nasıl bana döndü o kısmıda pek anlayamadım zaten.

Kendi adıma alış satış konusundaki düşüncelerimi daha önce önce paylaşmıştım ama tekrar etmemde fayda var sanırım.

Öncelikle herkes istediği ürüne(sadece saat değil herşey için konuşuyorum) istediği fiyatı isteyebilir bu konuda hiçbir problemim yok sonuçta alıcı ile satıcı orta bir noktada buluşabiliyorsa bu onların bileceği iştir. Ama satıcının 3000 dolar istediği saate 2000 dolar teklif eden birisi terbiyesiz veya eşek olarak nitelendirilebiliyorsa en azından bunu söyleyen satıcının 2800-3000 usd bandina aldığı saati 5000 küsür dolara listelemesi bana yanlış geliyor. Orda da belirttiğim tamamen buydu.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj rolexcollector » 07 Oca 2019, 01:10

moccleather yazdı:
kiwi21 yazdı:Sn moccleather, Kerem abi 2 kez istemeyen o başlığa girmez olur biter demesine rağmen çabanız niye?

Yanlış hatırlamıyorsam bu başlıkta -silinen mesajların arasında- sizin de içinde bulunduğunuz bir konu vardı. Şu an o mesaj bulunmuyor. Muhtemelen temizlendi. Okuyan okudu, belleğine kazıdı. Alışveriş bölümünün açık olup olmamasının size bir artısı veya eksisi olmayacak. Ama siz hariç sizden sonra görüş bildiren her üyenin de üzerine basa basa belirttiği gibi alışveriş bölümünün kapalı olması sahibinden.com ve türevlerindeki fırsatçılara olanak sağlayacak.

Aslında konuyu uzatmaya çok da gerek yok. Bond'un da belirttiği gibi yasal düzenlemeler hallolduktan sonra alışveriş bölümü yeniden aktif olacak ve de Kerem abinin de belirttiği gibi istemeyen alışveriş bölümüne girmez. Bu kadar basit.

Olay,
Forum dışından herhangibirinden aldığım Omega marka saati tesadüfen forum üyesi @mertye görmüş herhalde.
6500$ satış fiyatı olan bir saate (omega butik fiyatı) 5000$ dan satışa koydum bir zaman sonra (3000$ a aldıydım bunuda eğer ben söylemeseydim kimse bilemeyecek @mertye nin tahmini fiyat biçmesiyle bilinecekti). 3 aylık bir saat, diyatı belli, beğenmedim ve aatışa koydum.

Bunun üzerine olaydan zerre haberi olmayan şahısların fikrimi, sanki talep ediyormuşumda, neden acaba bir çıkarım mı varmış gibisinden ithamlarından utanmazlıktan tutunda yüzsüzlüğe kadar ithamlarına

İşte bizim rahatsızlığımız bu bir türlü anlayamıyorsun.
Biz bu forumda 3 e aldığını 5 e satan insanları istemiyoruz.
Rahatsızlık duyuyoruz.
Makul ölçüde, ya da kur farkının yaşandığı dönemlerdeki artışları bunun dışında tutuyorum tabii ki.
O yüzden bence kendini daha fazla savunup daha komik duruma düşme ve burayı yavaşça terket.

The best , or nothing..
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Ground » 07 Oca 2019, 01:15

nzmokur yazdı:
moccleather yazdı:

Olay,

Rahatsızlık duyuyoruz.
Makul ölçüde, ya da kur farkının yaşandığı dönemlerdeki artışları bunun dışında tutuyorum tabii ki.
O yüzden bence kendini daha fazla savunup daha komik duruma düşme ve burayı yavaşça terket.

Nazım tamamen haklısın..

Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Moccstudio » 07 Oca 2019, 01:16

MertYe yazdı:Benim konuda yorum yapma sebebimin hastalıkla uzaktan yakından alakası yoktu. O konuya değinme sebebim moonwatch özelinde konuşulmuş olsa da sonuçta başka bir model Omega saate sahip olup 2 hafta geçmeden satışa konulmuş olmasıydı. Yoksa herkes istediği malı istediği fiyata almakta özgür sonuçta alıcıda satıcıda mutluysa buna benim diyebileceğim birsey yok.

Ayrıca ordaki mesajımı atmadan önce alıntı olarak alıcıların terbiyesizlik/eşeklik ettiğine dair bir mesaj vardı ondan dolayı öyle bir mesaj atma ihtiyacı hissetmiştim konuyu uzatmamak adına tekrardan konuya dahil olma ihtiyacıda hissetmedim.

Üzerinden yaklasık 4-5 ay geçmiş olmasına rağmen konu dönüp dolaşıp nasıl bana döndü o kısmıda pek anlayamadım zaten.

Kendi adıma alış satış konusundaki düşüncelerimi daha önce önce paylaşmıştım ama tekrar etmemde fayda var sanırım.

Öncelikle herkes istediği ürüne(sadece saat değil herşey için konuşuyorum) istediği fiyatı isteyebilir bu konuda hiçbir problemim yok sonuçta alıcı ile satıcı orta bir noktada buluşabiliyorsa bu onların bileceği iştir. Ama satıcının 3000 dolar istediği saate 2000 dolar teklif eden birisi terbiyesiz veya eşek olarak nitelendirilebiliyorsa en azından bunu söyleyen satıcının 2800-3000 usd bandina aldığı saati 5000 küsür dolara listelemesi bana yanlış geliyor. Orda da belirttiğim tamamen buydu.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eşeklik kısmı 3000$ talep ettiğim saate almak isteyenin 2000$ teklif etmesi değil, yapabileceğim son fiyatı 2700$ olarak söyledikten sonraki mesajlarıdır.

Tekrardan yazman bir daha açıklayıcı oldu Mert sağol.

Kullanıcı avatarı
Moccstudio

Mesaj rolexcollector » 07 Oca 2019, 01:22

Ground yazdı:
nzmokur yazdı:
moccleather yazdı:

Olay,

Rahatsızlık duyuyoruz.

Nazım tamamen haklısın.. Fakat bu arkadaşın çok alçakça yazılmış 7. Maddedeki yazdığını görünce olay artık 3 e alıp 5 satma durumundan farklı bir yere evrildi diye düşünüyorum.

Yine forumda bir olay olmuştu, kerem abi özelden bana şunu yazmıştı :
Lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye.
Üstüne söz söylemeye ne hacet!

The best , or nothing..
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 190 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners