Güzel forumumuzda saat satışları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Güzel forumumuzda saat satışları

Mesaj Yılmaz » 02 Şub 2019, 11:51

EnderE yazdı:Neden forum saat satışı gerekli. Buyurun cevabı. Tutup forum olmasaydı bu ilanları kopyalayamazdı demeyin. Sonuçta hırsıza kilit tutmaz.

ResimResimResimResimResimResimResimResim

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ender bey tespitleriniz için teşekkür ederim. Adam kopyalamış ilan açmış ruhumuz duymuyor.

Aslında güvenlik meselesi ile çok fazla uğraşmaya gerek yok. Benim sattığım Nomos'tan yola çıkarak söylüyorum, bence 1450 TL'ye bu saati almak isteyen dolandırılmayı hak etmiştir.
Yılmaz

Mesaj HknDrsn » 09 Mar 2019, 23:11

Forumda 1000-5000 TL arası kategoride bir ilan verdim malesef ilgi görmedi, sonra Bond'an rica ettim ilanı 1000 TL altına taşıdık indirim yaptık defalarca yine ilgi görmedi. Bu kadar uzun süre satılmayan bir saatim olmamıştı, dedim pilli olduğundan dolayı pek tercih edilmiyor. Forumda ilanları incelediğimde bir sürü saat ilanı olduğunu gördüm biraz daha detaylı baktığımda saat satışlarında sanırım ciddi bir düşüş söz konusu, İnsanlarda gerçekten para yok yada saat zevklerinden maddi nedenlerden dolayı uzaklaşmış durumdalar. Yada ben yanlış düşünüyorum. Bu arada saatimi malum sitede sattım ama yinede bu durum bana düşündürücü geldi.
En son HknDrsn tarafından 10 Mar 2019, 12:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj azizkaya » 09 Mar 2019, 23:31

Sanırım yeni kur karşılığı ile alış ve satışa alışamadık. Satan eski fiyattan satmak istemiyor alan yeni fiyattan almak istemiyor. Ortada buluşmak da zor sanki?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj hlkshnr » 10 Mar 2019, 01:41

Insanlar harcama yapmaktan çekiniyor artık. 2020 ye kadar ekonomi stabil giderse anca düzelir tahminim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj mturann » 11 Mar 2019, 09:25

Yeni fiyatlara hayatın hiçbir yerinde alışamadık bence. 5 TL ye soğana alışacağız başka yolu yok.
En son olan ekonomik olaydan sonra herkes eskisi gibi olacak diye bekliyor ama kimse ciddi anlamda fakirleştiğimizi düşünmüyor.
Araç almak isteyenler eski fiyatları düşünüyor o fiyatlara geleceğimizi düşünüyor. Beyaz eşya alacaklar aynı şekilde. Saatler de artık eski fiyatlara inmeyecek. Nostalji olarak anarız eski günleri :)
Soğan da patates de marul da karnıbahar da maydonoz da eski fiyatlarına geri dönmez diye düşünüyorum. Mevsimsel olarak gıdalar biraz iner ama yeni fiyat bandı hepimize hayırlı olsun.
YEni fiyat skalasına hayatın her yönünde alışmak zorundayız.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Tolgi06 » 11 Mar 2019, 10:30

byakrep yazdı:Forumda 1000-5000 TL arası kategoride bir ilan verdim malesef ilgi görmedi, sonra Bond'an rica ettim ilanı 1000 TL altına taşıdık indirim yaptık defalarca yine ilgi görmedi. Bu kadar uzun süre satılmayan bir saatim olmamıştı, dedim pilli olduğundan dolayı pek tercih edilmiyor. Forumda ilanları incelediğimde bir sürü saat ilanı olduğunu gördüm biraz daha detaylı baktığımda saat satışlarında sanırım ciddi bir düşüş söz konusu, İnsanlarda gerçekten para yok yada saat zevklerinden maddi nedenlerden dolayı uzaklaşmış durumdalar. Yada ben yanlış düşünüyorum. Bu arada saatimi malum sitede sattım ama yinede bu durum bana düşündürücü geldi.

Katılıyorum, kendi ilanlarım da baya bekledi ve zor satıldı. İlk sebebi burada da yazıldığı gibi fiyat algısı. Önceden 10 birim ödenen saat birden kısa sürece 14 birim olunca yadırgandı. Ben de mesela saat alımlarımı neredeyse durdurdum. Hala algısal olarak çok pahalı geliyor. Bir de her kesimde genel bir nakit sıkıntısı var gördüğüm. Sadece en üst grup rahat, lüks tüketim sektöründe çalışan arkadaşlarımın dediğine göre radikal bir düşüş yok o tarafta, orta ve alt gelir grubu iyice yoruldu kanımca.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Liberta78 » 11 Mar 2019, 12:05

Benim satış ilanlarında dikkat ettiğim diğer bir konu ise dengeli bir fiyat yok. Aynı saat bir ilanda 7000 TL iken diğerinde 4000 TL olabiliyor. Sıfır saat fiyatlarının son zamanlardaki dalgalanması kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bazı arkadaşlar dolar kuru gibi fiyat güncelliyor, amaç her iki tarafın da işinin görülmesi ise satıcının alış fiyatına göre makul bir fiyat vermesi gerekir. Birde fazla şişirilmiş fiyat 3 gün sonra yarı fiyatına çekiliyor, madem amaç satmak ise en son verilecek fiyat yazılsa daha çabuk alıcı bulur düşüncesindeyim
Kullanıcı avatarı
Liberta78

Mesaj Mandos » 11 Mar 2019, 12:35

Liberta78 yazdı:Benim satış ilanlarında dikkat ettiğim diğer bir konu ise dengeli bir fiyat yok. Aynı saat bir ilanda 7000 TL iken diğerinde 4000 TL olabiliyor. Sıfır saat fiyatlarının son zamanlardaki dalgalanması kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bazı arkadaşlar dolar kuru gibi fiyat güncelliyor, amaç her iki tarafın da işinin görülmesi ise satıcının alış fiyatına göre makul bir fiyat vermesi gerekir. Birde fazla şişirilmiş fiyat 3 gün sonra yarı fiyatına çekiliyor, madem amaç satmak ise en son verilecek fiyat yazılsa daha çabuk alıcı bulur düşüncesindeyim

En son 100₺ yazdığım saat için 1 kişi yazmıştı. Daha sonra ilanı kaldırıp 140₺ yazdım. Pazarlık için yazanlara 100₺ son yazdım aynı gün satıldı. Maalesef son fiyattan ilan açınca insanlar “nasıl pazarlık yok olmaz” düşüncesinde oluyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mandos

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 127 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners