Oris,longines,hamilton arasındaki farklar

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Oris,longines,hamilton arasındaki farklar

Mesaj zaturas » 11 Ağu 2018, 13:46

Longines bu modeli 7.515,00 TL 38 saat güç rezervi sağlıyor 30 bar basınçlı

https://www.konyalisaat.com.tr/urun/longines-l37444566/

Oris bu modeli 10.313,29 TL 50 saat güç rezervi sağlıyor buda 30 bar basınçlı

https://www.kosovalisaat.com/urun/oris- ... -24-05peb/

Hamilton 3,723 TL buda 80 saat güç rezervi saglıyor buda 30 bar basınçlı bi saat
https://www.edipsaat.com/hamilton-h77605135

Hamilton daha çok hoşuma gitti hamilton diğerlerine göre dahamı kalitesiz anlamdım özellik olarak daha iyi ama fiyat farkı çok bu konu hakkında yorum yaparsanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
zaturas

Re: Oris,longines,hamilton arasındaki farklar

Mesaj debra » 11 Ağu 2018, 18:19

Mekanizma olarak çok bir farkı yok diye biliyorum, varsa da bir eksik bir fazladıR. Ama saatlerde de bir çok şeyde olduğu gibi “prestij” durumu söz konusu. Oris ve Longines’in marka değeri, Hamilton’dan bir gömlek üstün.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj HknDrsn » 11 Ağu 2018, 19:20

referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj Pardayan » 11 Ağu 2018, 19:48

Debra'nın dediğine katılıyorum. Özetle fark şudur; Oris ve Longines aldığında paranın %70 ini markaya, %30 unu saate verirsin; Hamilton aldığında paranın %70 ini saate, % 30 unu markaya verirsin. Peki neden gidip pahalı saati alırsın ( tabi paran yetiyorsa ), çünkü sosyal yaşamda sana "statü" sağlar. Yani paranın bir kısmını statü için harcamış olursun. :roll:
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj Mandos » 11 Ağu 2018, 20:13

Pardayan yazdı:Debra'nın dediğine katılıyorum. Özetle fark şudur; Oris ve Longines aldığında paranın %70 ini markaya, %30 unu saate verirsin; Hamilton aldığında paranın %70 ini saate, % 30 unu markaya verirsin. Peki neden gidip pahalı saati alırsın ( tabi paran yetiyorsa ), çünkü sosyal yaşamda sana "statü" sağlar. Yani paranın bir kısmını statü için harcamış olursun. :roll:

% biraz abartılı olmuş :) Oris forumda baya uygun fiyatlı olarak mevcut. Ben olsam onu alırdım.

Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Pardayan » 11 Ağu 2018, 21:53

Mandos yazdı:
Pardayan yazdı:Debra'nın dediğine katılıyorum. Özetle fark şudur; Oris ve Longines aldığında paranın %70 ini markaya, %30 unu saate verirsin; Hamilton aldığında paranın %70 ini saate, % 30 unu markaya verirsin. Peki neden gidip pahalı saati alırsın ( tabi paran yetiyorsa ), çünkü sosyal yaşamda sana "statü" sağlar. Yani paranın bir kısmını statü için harcamış olursun. :roll:

% biraz abartılı olmuş :) Oris forumda baya uygun fiyatlı olarak mevcut. Ben olsam onu alırdım.

Yüzdeler önemli değil 8-) , indirim yapayım %60 a % 40 olsun:) . Ana fikir markaya para yatırmanın prestij ve statü sembolü olması.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj fck450 » 12 Ağu 2018, 01:48

Nacizane düşünceme göre 3 saatten hangisini alırsanız alın mekanik olarak birbirleri yakın deneyim yaşayacaksınız.
Yani aralarında dağlar kadar fark olmayacak anacak marka konusuna gelince,
Merağımdan dolayı birçok markayı biliyorum ama genellikle karşılaştığım ortamlarda insanlar daha çok belli başlı markaları biliyorlar,
İşte burada karizma anlamında marka 1 adım öne çıkıyor.
Bu anlamda Oris veya Longines'i tercih ederdim.
Kullanıcı avatarı
fck450

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 166 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners