Oris,longines,hamilton aras覺ndaki farklar

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris,longines,hamilton aras覺ndaki farklar

Mesaj zaturas » 11 Au 2018, 13:46

Longines bu modeli 7.515,00 TL 38 saat g羹癟 rezervi sal覺yor 30 bar bas覺n癟l覺

https://www.konyalisaat.com.tr/urun/longines-l37444566/

Oris bu modeli 10.313,29 TL 50 saat g羹癟 rezervi sal覺yor buda 30 bar bas覺n癟l覺

https://www.kosovalisaat.com/urun/oris- ... -24-05peb/

Hamilton 3,723 TL buda 80 saat g羹癟 rezervi sagl覺yor buda 30 bar bas覺n癟l覺 bi saat
https://www.edipsaat.com/hamilton-h77605135

Hamilton daha 癟ok houma gitti hamilton dierlerine g繹re daham覺 kalitesiz anlamd覺m 繹zellik olarak daha iyi ama fiyat fark覺 癟ok bu konu hakk覺nda yorum yaparsan覺z sevinirim
Kullan覺c覺 avatar覺
zaturas

Kay覺t: 29 Tem 2018, 18:03

Re: Oris,longines,hamilton aras覺ndaki farklar

Mesaj debra » 11 Au 2018, 18:19

Mekanizma olarak 癟ok bir fark覺 yok diye biliyorum, varsa da bir eksik bir fazlad覺R. Ama saatlerde de bir 癟ok eyde olduu gibi prestij durumu s繹z konusu. Oris ve Longinesin marka deeri, Hamiltondan bir g繹mlek 羹st羹n.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
debra

Kay覺t: 16 Nis 2018, 21:43

Mesaj Pardayan » 11 Au 2018, 19:48

Debra'n覺n dediine kat覺l覺yorum. zetle fark udur; Oris ve Longines ald覺覺nda paran覺n %70 ini markaya, %30 unu saate verirsin; Hamilton ald覺覺nda paran覺n %70 ini saate, % 30 unu markaya verirsin. Peki neden gidip pahal覺 saati al覺rs覺n ( tabi paran yetiyorsa ), 癟羹nk羹 sosyal yaamda sana "stat羹" salar. Yani paran覺n bir k覺sm覺n覺 stat羹 i癟in harcam覺 olursun. :roll:
Kullan覺c覺 avatar覺
Pardayan

Kay覺t: 12 Haz 2018, 00:44

Mesaj Mandos » 11 Au 2018, 20:13

Pardayan yazd覺:Debra'n覺n dediine kat覺l覺yorum. zetle fark udur; Oris ve Longines ald覺覺nda paran覺n %70 ini markaya, %30 unu saate verirsin; Hamilton ald覺覺nda paran覺n %70 ini saate, % 30 unu markaya verirsin. Peki neden gidip pahal覺 saati al覺rs覺n ( tabi paran yetiyorsa ), 癟羹nk羹 sosyal yaamda sana "stat羹" salar. Yani paran覺n bir k覺sm覺n覺 stat羹 i癟in harcam覺 olursun. :roll:

% biraz abart覺l覺 olmu :) Oris forumda baya uygun fiyatl覺 olarak mevcut. Ben olsam onu al覺rd覺m.

Kullan覺c覺 avatar覺
Mandos

Ya: 27
Kay覺t: 10 May 2013, 14:33

Mesaj Pardayan » 11 Au 2018, 21:53

Mandos yazd覺:
Pardayan yazd覺:Debra'n覺n dediine kat覺l覺yorum. zetle fark udur; Oris ve Longines ald覺覺nda paran覺n %70 ini markaya, %30 unu saate verirsin; Hamilton ald覺覺nda paran覺n %70 ini saate, % 30 unu markaya verirsin. Peki neden gidip pahal覺 saati al覺rs覺n ( tabi paran yetiyorsa ), 癟羹nk羹 sosyal yaamda sana "stat羹" salar. Yani paran覺n bir k覺sm覺n覺 stat羹 i癟in harcam覺 olursun. :roll:

% biraz abart覺l覺 olmu :) Oris forumda baya uygun fiyatl覺 olarak mevcut. Ben olsam onu al覺rd覺m.

Y羹zdeler 繹nemli deil 8-) , indirim yapay覺m %60 a % 40 olsun:) . Ana fikir markaya para yat覺rman覺n prestij ve stat羹 sembol羹 olmas覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
Pardayan

Kay覺t: 12 Haz 2018, 00:44

Mesaj fck450 » 12 Au 2018, 01:48

Nacizane d羹羹nceme g繹re 3 saatten hangisini al覺rsan覺z al覺n mekanik olarak birbirleri yak覺n deneyim yaayacaks覺n覺z.
Yani aralar覺nda dalar kadar fark olmayacak anacak marka konusuna gelince,
Mera覺mdan dolay覺 bir癟ok markay覺 biliyorum ama genellikle kar覺lat覺覺m ortamlarda insanlar daha 癟ok belli bal覺 markalar覺 biliyorlar,
襤te burada karizma anlam覺nda marka 1 ad覺m 繹ne 癟覺k覺yor.
Bu anlamda Oris veya Longines'i tercih ederdim.
Kullan覺c覺 avatar覺
fck450

Kay覺t: 27 May 2013, 10:45

Mesaj amusaoglu » 12 Au 2018, 02:01

Diver saat d羹羹n羹yosunan覺z kesinlikle Oris derim :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
amusaoglu

Kay覺t: 28 May 2018, 12:55

Mesaj Brera » 12 Au 2018, 02:09

Longines ile Hamilton ayn覺 grubun markalar覺. Longines dierine nazaran daha 羹st s覺n覺fta konumland覺r覺lm覺 bir marka. Oris de Longines ile aa覺 yukar覺 ayn覺 deneyimi yaat覺r. 襤lk att覺覺n覺z saat quartz model, Longines'in otomatik kronograflar覺n覺 o fiyattan bulamazs覺n覺z ne yaz覺k ki. Y羹zdesel olarak deneyimi yans覺tman覺n 癟ok doru olaca覺n覺 d羹羹nm羹yorum. G繹ze 癟arpacak, die dokunacak i癟ilik farklar覺 vard覺r, maazaya gidip tehis etmek daha yararl覺 olacakt覺r sizin a癟覺n覺zdan. Bu saatler aras覺ndan Oris'i tavsiye ederim 羹phesiz.

Ekleme: Hamilton'daki mekanizma muhtemelen Powermatic 80. Ayn覺 grubun farkl覺 markalar覺nda g繹r羹len yeni ve baar覺l覺 bir mekanizma. :thumbup: Hamilton'覺n fiyat seviyesindeki Tissot'un modellerinde de kullan覺lmaya baland覺. Eskimi ETA'lar i癟in iyi bir alternatif... Rezervi i癟in bile al覺n覺r..
"The sky has never been the limit. We are our own limits."
instagram: breralfisti / Okan
Kullan覺c覺 avatar覺
Brera

Ya: 23
Kay覺t: 10 May 2012, 13:49

Mesaj Ufkynl » 12 Au 2018, 13:12

Ben longines diyorum.
Chronolu bir modele g繹re 0 bir saat fiyat ger癟ekten 癟ok iyi. Ayr覺ca g繹rsel olarak da gayet guzel. Diver 2. El bol bol bulunur. Chrono 繹neririm.ilanda otomatik yazm覺 yukardaki arkada quartz diyor. Otomatikse ka癟覺rmay覺n derim :P
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj Brera » 14 Au 2018, 01:36

Ufkynl yazd覺:Ben longines diyorum.
Chronolu bir modele g繹re 0 bir saat fiyat ger癟ekten 癟ok iyi. Ayr覺ca g繹rsel olarak da gayet guzel. Diver 2. El bol bol bulunur. Chrono 繹neririm.ilanda otomatik yazm覺 yukardaki arkada quartz diyor. Otomatikse ka癟覺rmay覺n derim :P

Ben yanl覺 bakm覺覺m san覺r覺m, otomatik yaz覺yor. Mesaj覺 yazd覺覺m tarihte quartz yaz覺yordu, ama dier sat覺c覺lardan da kontrol ettim, ben yanl覺 okumuum. :lol:
"The sky has never been the limit. We are our own limits."
instagram: breralfisti / Okan
Kullan覺c覺 avatar覺
Brera

Ya: 23
Kay覺t: 10 May 2012, 13:49

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners