Bir t羹rl羹 覺s覺namad覺覺n覺z saatler

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bir t羹rl羹 覺s覺namad覺覺n覺z saatler

Mesaj TSayiR » 21 Tem 2018, 22:40

debra yazd覺:Eminim herkesin olduk癟a reva癟ta ve kaliteli olduuna emin olduu fakat bir t羹rl羹 覺s覺namad覺覺 saatler/markalar vard覺r. G羹nah 癟覺karmaya bal覺yorum, sizleri de beklerim.

Not: tamamen kiisel kozmetik g繹z zevki ile alakal覺d覺r

1) richard mille Resim

2) tag heuer aquaracer Resim

3) graham Resim

4) ap royal oak offshore Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Aquaracer'i, 繹zellikle de bu modelini 癟ikaraydiniz eyiydi :) 癟apiyla ve diver/dress duruuyla bence o listede olmayi haketmiyor.

SM-J700F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj ibrahim223 » 21 Tem 2018, 22:41

TSayiR yazd覺:
debra yazd覺:Eminim herkesin olduk癟a reva癟ta ve kaliteli olduuna emin olduu fakat bir t羹rl羹 覺s覺namad覺覺 saatler/markalar vard覺r. G羹nah 癟覺karmaya bal覺yorum, sizleri de beklerim.

1) richard mille Resim

3) graham Resim

Aquaracer'i, 繹zellikle de bu modelini 癟ikaraydiniz eyiydi :) 癟apiyla ve diver/dress duruuyla bence o listede olmayi haketmiyor.

+1 (Tag a haks覺zl覺k bence de..)

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ibrahim223

Kay覺t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj debra » 22 Tem 2018, 07:39

ibrahim223 yazd覺:
TSayiR yazd覺:

1) richard mille Resim

3) graham Resim

+1 (Tag a haks覺zl覺k bence de..)

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
ahsi fikirler :)

Kullan覺c覺 avatar覺
debra

Kay覺t: 16 Nis 2018, 21:43

Mesaj sedir » 22 Tem 2018, 10:32

Bir癟ok saat var benim de 覺s覺namad覺覺m ve 覺s覺nmam m羹mk羹n g繹r羹nmeyen. Genel olarak markalar覺n bir 癟izgisi var. Onun i癟in arada baz覺 istisnalar覺 olsa da 癟ou kez bir marka b羹t羹n羹yle souk veya s覺cak listeye giriyor. Tabii ki marka Seiko gibi 癟ok geni 羹r羹n gam覺na sahipse beenilen ve beenilmeyen modelleri olma ihtimali y羹ksek.
Benim de 覺s覺namad覺klar覺m:
Bell and Ross (eski model cihaz g繹stergesi-zaten inkar da etmiyor-),
Breitling (u癟an kuu yakalasa c覺k),
Bvlgari (ad覺 bile),
Cartier (sigaray覺 sevmem),
Chanel (giymeyeceim),
Chopard (癟omar diye okusam olur mu),
Doxa (dal覺p gidemedim bir t羹rl羹),
Ebel (orum civarlar覺nda lan kar覺l覺覺 s繹ylenen g繹bel kelimesini an覺msat覺yor),
Edox (繹ylesine),
Frank M羹ller (susma hakk覺m覺 kullanay覺m),
Hublot (her eyiyle k繹t羹, bata vida balar覺 yamukluuyla),
IWC,
Oris (hi癟 ama hi癟 yaklaamad覺m, bir癟ok farkl覺 modeli de var ama),
Panerai (Rolex gibi ayn覺 modeli farkl覺ym覺 gibi baar覺yla pazarlama yolu, t羹m羹 癟ok kaba, bir modeli hari癟),
Rado (Longinese yak覺t覺r覺lan d羹羹n saati s覺fat覺n覺n ger癟ek anlam覺n覺 bulmas覺 gereken yer, istisna modelleri var),
Swatch (plastii metalmi gibi boyamasalar),
U-Boat (ge癟iniz),
Vacheron Constantin (milliyet癟i ve dini duygularla),
Orient (hi癟bir zaman Seiko'nun yerine, yak覺n覺na koyamam覺覺md覺r),
=Rolex (tek model bence, baar覺l覺 tabii, 癟ok say覺da patenti olduu da inkar edilemez, yine de d覺 g繹r羹n羹 konusunda biraz daha 癟ok deil biraz farklar getirseler, belki Cellini'yi hari癟 tutabilirim, baz覺lar覺 da onu Rolex saymaz zaten),
Seiko (ortalaman覺n hafif 羹st羹nde belki, benim de Seiko'lar覺m var ama 覺s覺nm覺 say覺lmam, 覺l覺k diyelim hadi).
Daha vard覺r 覺s覺namad覺klar覺m, buz gibi olduklar覺m ama imdi bunlar覺 yazabildim.
Bu arada negatif bal覺k pozitif sohbet z覺tl覺覺ndan memnuniyetimi tekrar belirtmek isterim.
Herkese g羹nayd覺n, g羹zel bir g羹n dilerim.
Vakit nakittir.
Kullan覺c覺 avatar覺
sedir

Ya: 61
Kay覺t: 07 Nis 2010, 21:03

Mesaj burakyigit » 22 Tem 2018, 10:38

tissot prs 516 :D
Kullan覺c覺 avatar覺
burakyigit

Kay覺t: 01 Eyl 2017, 20:13

Mesaj TSayiR » 22 Tem 2018, 10:56

sedir yazd覺:Bir癟ok saat var benim de 覺s覺namad覺覺m ve 覺s覺nmam m羹mk羹n g繹r羹nmeyen. Genel olarak markalar覺n bir 癟izgisi var. Onun i癟in arada baz覺 istisnalar覺 olsa da 癟ou kez bir marka b羹t羹n羹yle souk veya s覺cak listeye giriyor. Tabii ki marka Seiko gibi 癟ok geni 羹r羹n gam覺na sahipse beenilen ve beenilmeyen modelleri olma ihtimali y羹ksek.
Bvlgari (ad覺 bile),
Chanel (giymeyeceim),
Edox (繹ylesine),
IWC,
Panerai (Rolex gibi ayn覺 modeli farkl覺ym覺 gibi baar覺yla pazarlama yolu, t羹m羹 癟ok kaba, bir modeli hari癟),
Rado (Longinese yak覺t覺r覺lan d羹羹n saati s覺fat覺n覺n ger癟ek anlam覺n覺 bulmas覺 gereken yer, istisna modelleri var),
U-Boat (ge癟iniz),
=Rolex (tek model bence, baar覺l覺 tabii, 癟ok say覺da patenti olduu da inkar edilemez, yine de d覺 g繹r羹n羹 konusunda biraz daha 癟ok deil biraz farklar getirseler, belki Cellini'yi hari癟 tutabilirim, baz覺lar覺 da onu Rolex saymaz zaten),
Seiko (ortalaman覺n hafif 羹st羹nde belki, benim de Seiko'lar覺m var ama 覺s覺nm覺 say覺lmam, 覺l覺k diyelim hadi).
Bu arada negatif bal覺k pozitif sohbet z覺tl覺覺ndan memnuniyetimi tekrar belirtmek isterim.
Yahu marka kalmadi :D combo yaptin.

@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Mesaj Umutt » 22 Tem 2018, 11:26

sedir yazd覺:Bir癟ok saat var benim de 覺s覺namad覺覺m ve 覺s覺nmam m羹mk羹n g繹r羹nmeyen. Genel olarak markalar覺n bir 癟izgisi var. Onun i癟in arada baz覺 istisnalar覺 olsa da 癟ou kez bir marka b羹t羹n羹yle souk veya s覺cak listeye giriyor. Tabii ki marka Seiko gibi 癟ok geni 羹r羹n gam覺na sahipse beenilen ve beenilmeyen modelleri olma ihtimali y羹ksek.
Bvlgari (ad覺 bile),
Chanel (giymeyeceim),
Edox (繹ylesine),
IWC,
U-Boat (ge癟iniz),

Sedir 繹ncelikle payla覺m i癟in teekk羹rler, keyifle okudum ;))) [emoji106][emoji106].

Yanl覺z bu payla覺m, horoloji d羹nyas覺na bazuka ile girmi ;) B繹yle devam ederse bu bal覺k, saat kutular覺ndan soutacak bizi :) u ana kadar ana ana ak覺m markalardan dayak yemeyen hi癟 kalmad覺 san覺r覺m, high end de ise karizmay覺 癟izdirmeyen bir tek Patek var.
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj TSayiR » 22 Tem 2018, 11:28

Forumla tan覺t覺覺m ilk g羹nden bug羹ne kadar ge癟en bir ka癟 senede 繹rendiim en 繹nemli eylerden birisi, bu tutkumuz zamanla hi癟 ummad覺覺m覺z ekilde deimekteymi. Okuduk癟a, 繹rendik癟e, forumdaki saatseverlerin bileinde g繹rd羹k癟e, yanindan ge癟mem dediim 癟ou markaya saygim ve ileriye d繹n羹k edinme isteim artti. Ge癟mite yazdigim bazi yazimalardan da piman oldum. Kabul ediyorum.

Mesela 癟ou arkadaimizin aksine Panerai, 癟ok houma gidiyor. 襤leride 44mm bir panerai 癟ok isterim. Keza yine Rolex hakkinda da yazilanlara katilmiyorum. Bunlari yazan arkadalarin Sub ya da Deep Sea'yi bilekte denemelerini 繹neririm. Tek tip konusuna da katilmiyorum. Diver tarzi istemeyene datejust var cellini var, Skydweller var daytona var. Var da var... Hepsi birbirinden farkli 繹zg羹n tasarimlar. Hele mavi fluted+jubile datejust ile beyaz skydweller. Muhteemler.
Yine Omegayi elestirenleri de anlayamadim. Tasarimlari gayet net ve cok guzeller. Elestiri saatin kalinligina capina mekanizmasina olsa anlarim.(gercekten kalin modelleri var) Ama g繹rsel olarak Omega'nin neyine isinamadiniz?
Benim 繹zellikle 覺s覺namad覺im durum markadan ziyade hem 癟ok yuksek 癟apli olup hem de kolda ho durmayan modeller.

@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 166 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners