Beğendiğiniz Ay Fazlı Saatler ( Moon Phase )

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Ay Fazlı Saatler ( Moon Phase )

Mesaj zandar » 02 Eki 2012, 18:14

kronograf da kullanılan bişey değil, sporcu değilseniz. ama çok yaygın kronograflı saatler.
zandar

Mesaj herofb » 02 Eki 2012, 22:27

Saatin nasıl görevi saati göstermekse ya da gün çarkının görevi günü , ay fazının da görevi ayın durumunu göstermek :) çok önemli değil olayı
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj fuatsonar » 03 Eki 2012, 12:12

davinci yazdı:Bu Moon phase'in ne işe yaradığını bilmiyorum ama kadranda güzel durduğu kesin ;)

Benimde Moonphaseli saatim var,Bunun özelliği ayın evresini göstermek,gökyüzündeki ayın durumunu(Dolunay,yarım ay ve ayın gözükmemesi gibi) tabi bunu zaman zaman ayarlamanız gerekebilir, özellikle otomatik saatlerde.Belki sizin için önemsiz olabilir ama benim gibi meraklısı için bence hem görsellik hemde fonksiyon açısından önemli 8-) Bu arada başka ne işe yarar derseniz Dolunay olduğunda dışarıya çıkmayabilirsiniz, malum kurt adamlar dolunayda çıkarlar :lol: yani sizin anlayacağınız yararları saymakla bitmez. :lol:
Kullanıcı avatarı
fuatsonar

Mesaj zandar » 10 Eki 2012, 22:27

Resim
zandar

Mesaj asymptote » 10 Eki 2012, 23:34

zandar bu paylaştığın saat Lange und Söhne 1815 Moon Phase ile birlikte şu an satılan en hassas ay fazı saatlerden biri.
Resim
by courtesy of Peter Chong
Lange ile ikisi yaklaşık 1000 yılda bir gün sapıyorlar. Ancak bu saatlerden daha hassas moon phase özellikli bir saat daha var, çok basit (ay fazı eklentisi sadece 5 parçadan oluşuyor) ancak çok başarılı bir saat, karşınızda Ochs und Junior Selene:
Resim
Resim
www.monochrome.nl
Resim
Fiyatı 8000 CHF, şuradan inceleyebilirsiniz:
http://www.ochsundjunior.ch/en/watches/tinta/tinta/index.htm

Hatırlatmış olalım bu arada: Ay fazında bu denli mükemmeliğin hiç lüzumu yok, saatin servis aralığı zaten en çok 5-6 sene. Ay fazı diski serviste güne uygun şekilde yeniden konumlandırıldığı için bir çeşit reset atılmış oluyor.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj zandar » 10 Eki 2012, 23:46

Evet ay fazı çok hassas biliyorum ama tasarımı etkiledi beni. Lange de çok güzelmiş. Ay fazı tamamen görsel bir öğe benim için, çok hassas olmasa da olur, tabiki her ay ayar gerektirmemesi lazım.

Bu arada Ochs&Junior iğrençmiş. :D
zandar

Mesaj zandar » 10 Eki 2012, 23:52

Dikkatimi çekti bu arada, Ochs&Junior selene tinta saatini Ludwig Oechslin tasarlamış. Hayallerimi süsleyen saat de bu adamın eseri. MIH sorumlusu kendisi.
zandar

Mesaj asymptote » 11 Eki 2012, 00:17

Sitede ingilizce dil seçeneği yok galiba, bu durum da hep fransızca sitelerde çıkıyor karşıma. Hepimiz Peyami Safa'yız sanki.. :x
Lange'yi ben de çok beğendim bu arada. davinci sana bundan alalım biz, ne dersin?.. :) ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 206 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners