Forumda Saat nerilerinde k覺s覺r d繹ng羹 var m覺 ?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Forumda Saat nerilerinde k覺s覺r d繹ng羹 var m覺 ?

Mesaj g繹rkemk » 12 Tem 2018, 09:46

Forumda baz覺 saat markalar覺n覺n, modellerin, 癟ap veya mekanizmalar覺n覺n k覺demli 羹yeler ( uzun s羹redir forumda olan da diyebiliriz askeriye deil buras覺 sonu癟ta) taraf覺ndan yeni 羹yelere s羹rekli tekrar tekrar tavsiye edilerek k覺s覺r d繹ng羹de devam ettiini d羹羹n羹yorum.

200 dolar覺n varsa orinet mako, seiko skx ....
6000 dolar覺n varsa :D submariner no date...
yok u tarz saat u 癟apta olmal覺, bu 癟apta olmal覺..

Hatta aksi g繹r羹羹 savununca abart覺l覺 tepkiler al覺nd覺覺 bile oluyor

tamam 繹nerilen saatlerin bir s覺k覺nt覺s覺 yok iyi saatler ama forumda 3 sene kalanlar覺 yan yana koysak bu seferde hepsinin benzer saatleri olacak gibi sanki

Saat tavsiyesi isteyen bal覺klarda inceleyebilirsiniz bu benim g繹r羹羹m

siz ne d羹羹n羹yorsunuz ?
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

Re: Forumda k覺s覺r d繹ng羹 var m覺 ?

Mesaj Mandos » 12 Tem 2018, 10:09

Giri seviyesi i癟in al覺nabilecek saatler belli. Ona farkl覺 bir ey 繹nerilemiyor zaten haliyle. Zaten 繹neri isteyenler yeni yeni bu d羹nyaya ad覺m atanlar olduu i癟in ayn覺 saatler 繹nerilmi oluyor. Eski 羹yeler (mesela Hozburun) ilk saatlerinden bu g羹ne bambaka saatlerle kar覺m覺za 癟覺k覺yorlar. Zaten eskiler 繹neri de alm覺yor.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Mandos

Ya: 44
Kay覺t: 10 May 2013, 14:33

Mesaj g繹rkemk » 12 Tem 2018, 10:18

bilemiyorum yabanc覺 forumlarda

mido , glycine, bulova, tempest , junghans gibi giri seviyesinde yada hemen 羹zerinde daha hat覺rlayamad覺覺m markalar 繹neriliyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

Forumda k覺s覺r d繹ng羹 var m覺 ?

Mesaj debra » 12 Tem 2018, 10:36

g繹rkemk yazd覺:bilemiyorum yabanc覺 forumlarda

mido , glycine, bulova, tempest , junghans gibi giri seviyesinde yada hemen 羹zerinde daha hat覺rlayamad覺覺m markalar 繹neriliyor.
Bu durum bahsettiiniz markalar覺 fiziksel olarak deneyememekten oluyor olabilir. Bir saati online olarak 癟ok beeniyorsunuz fakat bilekte iler deiebiliyor ve bazen bu durumun tam tersi de olabiliyor. Fiziksel olarak bulunabilen markalar覺n bu noktada 繹ne 癟覺kmas覺 doal.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
debra

Kay覺t: 16 Nis 2018, 21:43

Mesaj ergezen1 » 12 Tem 2018, 10:38

bazi no brainer deilen durumlar var. Bunda da boyle.

$200 kadar alinabilecek en iyi saatler belli. Bunlarin basinda mesela Seiko skx007 geliyor. Bir cok kolleksiyonerde mevcut, rolex ve omega yaninda.

$6000 seviyesinde ise Rolex fiyat-performans krali. Kolleksiyonerlerin de gozdelerinden. Cunku hem tarih, hem performans olarak daha iyisi bu fiyatta yok.

Ama mesela $500 ve $3000 fiyat sklasini konusmaya baslarsak onerilerde daha cesitli olur.
Junghans, mido, glycine $200 bulunmaz mesela.
Kullan覺c覺 avatar覺
ergezen1

Kay覺t: 06 Ara 2015, 14:14

Mesaj EnderE » 12 Tem 2018, 10:45

Bulova hari癟 bu markalar覺 taze bir saat severin bulmas覺 zor. Bunlar覺n T羹rkiyede sat覺lar覺 yok san覺r覺m. B繹yle birine de denemeden 襤nternetten saat ald覺rmak buyuk risk. Mesela ben glycine combat ve mido all dial serisini cok severim ama satan nerede. Doal olarak 繹nerilerde bulunabilir modellerin sunulmas覺 癟ok doal.

BLA-L09 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj EnderE » 12 Tem 2018, 10:45

Bulova hari癟 bu markalar覺 taze bir saat severin bulmas覺 zor. Bunlar覺n T羹rkiyede sat覺lar覺 yok san覺r覺m. B繹yle birine de denemeden 襤nternetten saat ald覺rmak buyuk risk. Mesela ben glycine combat ve mido all dial serisini cok severim ama satan nerede. Doal olarak 繹nerilerde bulunabilir modellerin sunulmas覺 癟ok doal.

BLA-L09 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 116 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners