Sinn Spezialuhren Zu Frankfurt Am Main ziyareti

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Sinn Spezialuhren Zu Frankfurt Am Main ziyareti

Mesaj Shinigami » 22 Haz 2018, 19:13

Ne zamandır aklımda olan ziyareti gün içerisinde gerçekleştirdim. İnanılmaz bilgili ve ilgili bir ekip karşılıyor sizi içeride.

U1 in yedek silikon kordonu zarar gördüğü için yenisi gerekmişti. Keşke her kordon aldığımda kutu içeriği bu şekilde olsa, aşağıda fotolar mevcut.

Bunun dışında ne zamandır aklımda olan ux i inceleme fırsatı buldum. 5000m ye kadar limitli olan içerisindeki mekanizmaymis, kasa için herhangi bir limit olmadigi belirtildi. Arka kapakta zarlı bir yapı ve ekstra hareket eden oradaki kapak mekanizması ile yağ dolu kasa içerisinde sıcak soğuk basınç değişimleri yüzünden oluşan hava kabarciklarini engelleyen bir sistem mevcut.

Bol bol foto ekliyorum umarım hoşunuza gider.

ResimResimResimResimResimResimResimResimResim
En son Shinigami tarafından 22 Haz 2018, 19:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Shinigami

Re: Sinn Spezialuhren Zu Frankfurt Am Main ziyareti

Mesaj Shinigami » 22 Haz 2018, 19:14

... ResimResimResimResimResimResimResimResimResim
Kullanıcı avatarı
Shinigami

Mesaj Shinigami » 22 Haz 2018, 19:14

... ResimResimResimResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
Shinigami

Mesaj afl » 22 Haz 2018, 22:16

Değişik kategorilerde güzel saatleri olmasına rağmen asıl tool watch da benim için çok üst sıralarda yer buluyor.
Sn Shinigami bu güzel ziyaretten ufak detaylar ve yorumlar alabilirsek harika olur.

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj ÜmitYüksel » 22 Haz 2018, 22:34

Çok Şanlısınız ve güzel bir ziyaret olmuş .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Shinigami » 22 Haz 2018, 23:44

afl yazdı:Değişik kategorilerde güzel saatleri olmasına rağmen asıl tool watch da benim için çok üst sıralarda yer buluyor.
Sn Shinigami bu güzel ziyaretten ufak detaylar ve yorumlar alabilirsek harika olur.

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslında ben kafamda 2 adet model ile girdim mağazaya. Bir tanesi ux bir diğeri 856 veya 856utc ydi. İkiside tam tool watch kategorisinde teki diver teki field watch. 856 40mm olmasına rağmen beklediğimden daha küçük bir his verdi bileğimde. Utc biraz daha hoş durdu belki kadran daki fazladan detaylar yüzünden.

856 modeli tamamen tegiment teknolojisi ile üretilen bir model ve inanın zarar vermek imkansıza yakın. Hatta son basel fuarında sinn bölümünde tegiment bir bezel i cizmeniz için elinize tornavida benzeri benzeri malzemeler veriliyor ve şansınızı deniyordunuz. Gün boyu uğraşılmasina rağmen bezel de bir adet çizik yoktu. Ayrıca Ar-Dehumidifying Technology mevcut tam olarak ne olduğunu çözemedim.

Bunun dışında ux in tarihini biraz anlattılar. Özellikle quartz bir saate bu fiyat neden sorusunu cevapladılar.

Alman özel operasyon birimi gsg9 un her ortamda her açıdan okuyabilecekleri ve sapmasi az olabilecek bir saat isteği olmuş. Bunu için içi yağ dolu bir kasa ile planlamislar fakat otomatik bir mekanizma yağ içerisinde olmayacağı için quartz bir mekanizma kullanılmış, tabiki dakiklikte önemli. Yakından kesinlikle görmeniz gerekir, kadran okunabilirligi her açıdan muazzam, görünce şaşırıyorsunuz.

Açıkçası en çok bu iki saatle ilgilendim. U1 için kayış i orda başka bir U1 üzerinde deneyerek ayarladık, çok yardımcı oldular. Özellikle iç ve dış AR kaplamalı saatlerinde dış AR nin cizlilip beni fazlasıyla rahatsız ettiğinden deginince istenildiği zaman getirip bırakırsanız dıştaki AR yi tamamen sokup temizleyebiliriz ücretsiz olarak ve inanın farkı anlatamayacaksiniz dediler.
Kullanıcı avatarı
Shinigami

Mesaj bumega » 23 Haz 2018, 10:47

Harika bi tur olmus. Ayaginiza saglik.
Ayrica satis sonrasi bahsettiğiniz ilgileri de takdire şayan. Premium algi bu sekilde başarılır. Tebrikler sinn. [emoji1303]
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj khef » 23 Haz 2018, 11:49

İlk dikkatimi çeken şey, fuardaki vitrin ve standlar ile mağazanın birebir aynı olması. :geek: Basel’de bir kez Afl ve MertYe ile, bir kez ise tek ziyaret etme şansım oldu. İlkinde içerisi çok kalabalık olduğu için yeterince inceleme ve sohbet şansımız olmamıştı. Fakat ikinci ziyaretimde; hoş bir sohbet (TSF’den saat mekanizmalarına kadar), saatleri sağ bilekte denediğim için özel bir foto çekimi ve en önemlisi güzel hediyelerle ayrılmıştım. :D :super:

Sinn ve benzeri firmaların, nispeten az kullanıcı/takipçi kitlesine sahip olmalarına rağmen, horoloji dünyasında özgünlük ve inovasyon açısından çok önemli yerleri var. Kıymetlerini bilmemiz lazım. :thumbup:

Ayrıca şu sıralar devam eden tool watch ihtiyacımı giderebileceğini düşündüğüm iki markadan biri durumunda. :geek:

Sevgili Shinigami, fotoğraflar için çok teşekkürler. :champ: :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 52 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners