Yurtd覺覺 saat piyasasi,

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Yurtd覺覺 saat piyasasi,

Mesaj ak覺ll覺deli06 » 22 Haz 2018, 16:14

Merhaba arkadaslar, saat e merakli biri olarak tsf yi arada okur takip ederim.
Gecenlerde yolum l羹bnana dustu, beyrutta her yer marka saat magazasi, fazla zamanim olmadigi icin hepsine bakamadim :super: ama soyle bir durum var.. saatler ucuz geldi
Rolex taklitleri yaygin ama replika oldugu soyleniyor.. bir avm de 350 dolar civari otomatik raymond, 300 dolara oris vardi.. urun fiyatlari normal mi sahte cikma ihtimali varmi ne diyorsunuz..
Anlik uzerimde fazla para olmadigi icin 148 dolar a gelen Jacques lemans 1-1857 quartz bir makine aldim, urun yuksek ihtimal orjinal bir hatasini iyice incelememe ragmen bulamadim.. faturali kutulu
tekrar gitme ihtimalim var siz ne diyorsunuz degerlendirebilir mi? Alim yapmak icin firsat midir
Kullan覺c覺 avatar覺
ak覺ll覺deli06

Kay覺t: 21 May 2018, 17:41

Re: Yurtd覺覺 saat piyasasi,

Mesaj Ankthas » 23 Haz 2018, 01:51

300 dolara Oris hi癟bir yerde olamaz malesef.
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj ergezen1 » 23 Haz 2018, 08:15

O fiyata ikinci el bile zor!

Ankthas yazd覺:300 dolara Oris hi癟bir yerde olamaz malesef.
Kullan覺c覺 avatar覺
ergezen1

Kay覺t: 06 Ara 2015, 14:14

Mesaj Umutt » 23 Haz 2018, 09:11

Sahte saatler olduu 癟ok net bence de
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj ertanerdem » 23 Haz 2018, 17:40

D羹nya piyasasinda kendini g繹stermi saat markalar覺nin yenisini, d羹nyan覺n neresinde olursa olsun, en fazla liste fiyati -/-35% indirimle alabilirsin. Indirim 35% ten fazlaysa, bil ki bu i "kokar"...
Neden dersen: ortalama kdv'de oynamak = 20%, geriside sat覺c覺n覺n maksimum kendi k璽r marjindan sildigi. D羹nya markalar覺nda bu oynama pay覺 ta 癟atlasa 5-10%. Yani senin bahsettiin gibi her k繹ede peynir ekmek fiyat覺na sat覺l覺yorsa o b繹lge bildigin l羹ks bir pazar meydan覺 ve sat覺lan saatler "100% kokanlardan " [emoji6]

Verstuurd vanaf mijn ONEPLUS A5000 met Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
ertanerdem

Kay覺t: 15 Mar 2017, 23:30

Mesaj Mandos » 23 Haz 2018, 18:51

renmek i癟in soruyorum zaten b羹y羹k markalar belirli bir liste fiyat覺yla tan覺t覺lm覺yor mu? Baz覺lar覺 da 羹lke piyasas覺na girdiyse 繹zel fiyatlar belirleyebiliyorlar o 羹lkenin para birimiyle.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Mandos

Ya: 44
Kay覺t: 10 May 2013, 14:33

Mesaj Ankthas » 23 Haz 2018, 19:03

Mandos yazd覺:renmek i癟in soruyorum zaten b羹y羹k markalar belirli bir liste fiyat覺yla tan覺t覺lm覺yor mu? Baz覺lar覺 da 羹lke piyasas覺na girdiyse 繹zel fiyatlar belirleyebiliyorlar o 羹lkenin para birimiyle.

Kura istinaden 繹zel fiyat belirlenebilir evet. Mesela giri seviyesi bir Hamilton Khaki Avrupa'da 400 Euro'dan al覺n覺yor diyelim. Avrupal覺m覺z geliyor burada ayn覺 saati 1500 TL'den al覺yor, bir de 羹st羹ne 羹lkeden 癟覺karken %20 KDV'sini iade ediyor, ediyor 1200 lira yani 218 Euro. %50 daha ucuza alm覺 oldu.
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj Mandos » 23 Haz 2018, 19:29

Ankthas yazd覺:
Mandos yazd覺:renmek i癟in soruyorum zaten b羹y羹k markalar belirli bir liste fiyat覺yla tan覺t覺lm覺yor mu? Baz覺lar覺 da 羹lke piyasas覺na girdiyse 繹zel fiyatlar belirleyebiliyorlar o 羹lkenin para birimiyle.

Kura istinaden 繹zel fiyat belirlenebilir evet. Mesela giri seviyesi bir Hamilton Khaki Avrupa'da 400 Euro'dan al覺n覺yor diyelim. Avrupal覺m覺z geliyor burada ayn覺 saati 1500 TL'den al覺yor, bir de 羹st羹ne 羹lkeden 癟覺karken %20 KDV'sini iade ediyor, ediyor 1200 lira yani 218 Euro. %50 daha ucuza alm覺 oldu.

襤kinci el Tissot bakarken fark ettim bu durumu. S覺f覺r fiyatlar覺 burada daha ucuz. Al覺p o siteden satsan kar bile edersin.

Kullan覺c覺 avatar覺
Mandos

Ya: 44
Kay覺t: 10 May 2013, 14:33

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners