Aydın Saat Garanti Problemi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj smhhhh » 27 May 2018, 22:21

Merhabalar,

Evren Saat'ten 12 Aralık 2017'de aşağıda görsellerini göreceğiniz saati aldım. 2 ay önce bezelin altındaki ince siyah kısımda soyulmalar gördüm. Bu kısımların darbe vb. bir şeyle olmasının mümkünatı yok. Çok ince bir yer fotoğraflarda göstermeye çalıştım. Tabii daha 3 aylık saat nasıl böyle olur falan diye düşünürken garantisi old. için Evren Saat'e götürdüm. Sağ olsun mağazadaki arkadaş "hemen gönderelim" diyerek beni haklı buldu. Fakat Aydın Saat bu saate kullanım sonucu oluşan sorun diyerek benden 700 TL civarında bir ücret talep etti. Ben de saati geri aldım. Şimdi tüketici hakları mahkemesine başvuracağım. Sizin de fikrinizi almak isterim. Haklı olmadığım bir durum var mı acaba ?

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
smhhhh

Re: Aydın Saat Garanti Problemi

Mesaj KKarakuş » 28 May 2018, 00:30

Merhaba,

Öncelikle bu üzücü ilerleyen durum için geçmiş olsun dileklerimi belirtmek isterim.

Benim anlamadığım durum; Bezelde soyulma olabilir eyvallah, bunu sadece bezeli değiştirerek çözüme ulaştırmak varken 700 TL maliyeti nereden çıkartmışlar onu bir sormak lazım...

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj Mandos » 28 May 2018, 07:48

Kullanıma bağlı bir yerlere çarpma, sürtme de olabilir ama onun dışında istenilen fiyatı anlamadım. O fiyata sıfır saat de mantıksız bezel değişimi de mantıksız? Çok geçmiş olsun. Yanlış bilmiyorsam tüketici heyetine gitmeniz lazım mahkeme değil.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Tolgi06 » 28 May 2018, 08:42

Geçmiş olsun. Öncelikle soyulma probleminin kaynağı gerçekten de fark etmediğiniz bir sürtme olabilir, bunu incelemek gerek lakin ücret bence asıl problem. 700 TL gerçekten çok absürt bir rakam. Zaten indirimle 1200-1300 alınabilecek bir saatin bezel değişimi için 700 TL sorgulanmalı.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj görkemk » 28 May 2018, 11:36

bu saatler biraz yüksek saatlerdir ve gömlek altına günlük giyerseniz sürekli sürtünür o kısımları ( bilmiyorum tabi öyle mi kullanıyorsunuz) , ucuza değiştirirsek bi ay sonra yine gelip aynı seyi söylecek diye kafadan absürt bir değişim fiyatı söylemişler size
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj smhhhh » 28 May 2018, 11:53

Fotoğrafta tam belli olmayabilir fakat bezelde hiçbir çizik veya boya atması yok. boya atması olan nokta bezel ile camın arasında kalan milimlik alanda ve tek bir noktada değil. o bölgeyi ancak iğne ile çizebilirsiniz. bir darbe vb. bir şey olsa bezelde sorun olur. saati gösterdiğim arkadaşta aynısını söyledi bu darbe ile olacak bir şey değil soyulma yaşanmış diye. daha 4-5 aylık saatın ki her gün takmadım bu şekilde olması canımı çok sıktı. bakalım heyete başvuracağım. sonuçları bildiririm. :champ:
Kullanıcı avatarı
smhhhh

Mesaj Skywalker87 » 30 May 2018, 00:21

Şaşırmadım 700₺ iyi fiyat vermişler, şu zamana kadar garantinin hiç bir hayrını görmedim ne saatte ne elektronik cihazlarda, hatta çoğu zaman başıma bela oldu sizin yaşadığınız durum gibi [emoji16] şaka bir yana Seiko'ya mail atın aynı burada anlattığınız gibi sizden 700₺ talep edildiğini, detaylı bir şekilde mailde anlatın fotoğraflarıda ekliyerek.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj smhhhh » 30 May 2018, 13:00

Skywalker87 yazdı:Şaşırmadım 700₺ iyi fiyat vermişler, şu zamana kadar garantinin hiç bir hayrını görmedim ne saatte ne elektronik cihazlarda, hatta çoğu zaman başıma bela oldu sizin yaşadığınız durum gibi [emoji16] şaka bir yana Seiko'ya mail atın aynı burada anlattığınız gibi sizden 700₺ talep edildiğini, detaylı bir şekilde mailde anlatın fotoğraflarıda ekliyerek.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tüketici heyetine bugün istenilen evrakları bıraktım ve açıklamamı yaptım. 3 ay içinde dönüş yapacaklar. Büyük iht. saat bilirkişiye gidecek ve karar verilecek. Peşindeyim, para iadesi istedim. Bakalım neler gösterecek ilerleyen günler :champ:
Kullanıcı avatarı
smhhhh

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 172 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners