Wainer mi Gc saat mi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Wainer mi Gc saat mi

Mesaj yunusrg » 26 May 2018, 22:18

Sayın Saatseverler

2 saat arasında kaldım. Tercihin kare kasa ve rose&kahverengi reklere sahip bir quartz saat almak. Bütçem 1500 tl civarı.

Birinci marka Gc marka. Eski bir model (en az 10 yıllık olduğu söylendi) mineral cam. Şuan sadece 1 saatçide var fiyatı 1600 tl.

İkinci marka ise Wainer. Yeni bir saat, safir kristal cam ve 316L çelik malzeme. Fiyatı ise en uygun 850 tl civarında.

Sizce bu iki modelden hangisini terch etmeliyim.

http://www.wainer.ch/product/wa10950-e

https://www.google.com.tr/search?q=gc50001g1&client=ms-android-xiaomi&prmd=mivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjYptnGjaTbAhVCyKYKHbiuBVIQ_AUIEigC&biw=393&bih=762#imgrc=F47Su4RlKflpqM:
Kullanıcı avatarı
yunusrg

Re: Wainer mi Gc saat mi

Mesaj azizkaya » 26 May 2018, 22:48

Bu saatler şart değilse tissot'un şöyle bir modeli var.
https://www.hepsiburada.com/tissot-t117 ... 000009F2Q8

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj hlkshnr » 26 May 2018, 23:27

Bu da var

Louis Erard La Karree 69 500 AA 01

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj ibrahim223 » 26 May 2018, 23:53

hlkshnr yazdı:Bu da var

Louis Erard La Karree 69 500 AA 01

+1

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj yunusrg » 27 May 2018, 00:35

Otomatik Tissot bir saatim mevcut.
https://www.google.com.tr/search?q=tissot+chemin+des+tourelles+automatic+chronograph&client=ms-android-xiaomi&prmd=sivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiihtrtq6TbAhXDY1AKHaqxDgcQ_AUIEigC&biw=393&bih=706#imgrc=0boadsbngy6PBM:

2. Öneriniz ise bütçemin üzerinde. Gönderdiğim saatler Gc ve Wainer konusunda benimde önyargılarım mevcut ama uzun arayışlarımdan sonra model olarak bu 2 saat arasında kaldım. Bu saatleri neden tercih etmemeliyim ve başka modeller halkında fikirlerini bekliyorum arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
yunusrg

Mesaj hlkshnr » 27 May 2018, 01:29

Saat severler pilli bir moda markasını hiç önermezler. Hoşunuza gitti ise alın elbet.

yunusrg yazdı:Otomatik Tissot bir saatim mevcut.
https://www.google.com.tr/search?q=tissot+chemin+des+tourelles+automatic+chronograph&client=ms-android-xiaomi&prmd=sivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiihtrtq6TbAhXDY1AKHaqxDgcQ_AUIEigC&biw=393&bih=706#imgrc=0boadsbngy6PBM:

2. Öneriniz ise bütçemin üzerinde. Gönderdiğim saatler Gc ve Wainer konusunda benimde önyargılarım mevcut ama uzun arayışlarımdan sonra model olarak bu 2 saat arasında kaldım. Bu saatleri neden tercih etmemeliyim ve başka modeller halkında fikirlerini bekliyorum arkadaşlar.

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj yunusrg » 27 May 2018, 01:41

hlkshnr yazdı:Saat severler pilli bir moda markasını hiç önermezler. Hoşunuza gitti ise alın elbet.

yunusrg yazdı:Otomatik Tissot bir saatim mevcut.

Wainer markasıda mı aynı kategoride peki. Yoksa yerli bir firma tarafından üretilmesi konusundamı bi handikapı var.
Kullanıcı avatarı
yunusrg

Mesaj seastar1000 » 27 May 2018, 11:28

Bakınız yanlış anlasılma olmasın o marka yerli üretim değildir keşke olsa inanıyorum ki yerli üretim saatı bu forumdaki her üye alırdı ve tavsiye ederdi bunlar genelde Çin de yada başka yerlerde fason olarak üretilen saatlere vurulan markalar yani marka yerli
almayın demeklede size paranızı sokağa atmayın alacağınız saatinne olduğu meçhuldur dıyorlar makıneyı boş verdim kasa yada kordon bile en ucuz kalitesiz test edilmemiş malzemeden olabilir dikkat etmek lazım diyorlar önerilen markalar ise üretimi hakkında güven veren markalar herhalde yoksa kimse marka önerip sonrada o markaya gidip öneri yaptım ver yüzdemi demiyor
Tabiki para sizin madem saati beğendiniz Wainer alın derim ben nacizane
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners