Wainer mi Gc saat mi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Wainer mi Gc saat mi

Mesaj nyldrm » 06 Haz 2018, 11:34

Gc markasına bana göre Guess sebebiyle biraz önyargılı bakılıyor, her ne kadar fazla model üretmese de swiss made otomatik mekanizmalı saatlerinin kaliteli olduğunu düşünüyorum. Uygun fiyata alınırsa swiss made olanları bana göre tercih edilebilir.

Tabi Gc'nin bariz hataları da mevcut. Saatlerini üç kategoriye ayırırsak, Swiss Movement yazanlar, Swiss Made otomatikler ve Swiss Made Quartz olanlar. Bu üçünden Swiss Movement olanların üretimi Çin'de yapılıyor zaten arkasına bakarsanız "Made in PRC" yazısını görürsünüz. İyi marka algısı oluşturmak istiyorsanız bu saat grubunu piyasaya sürmemeniz gerekir, kendi ürettikleri swiss made otomatik saatlere en başta kendileri haksızlık ediyor.
Nihat Yıldırım / Eski Kullanıcı Adı: bluedrk
Kullanıcı avatarı
nyldrm

Mesaj raven » 06 Haz 2018, 14:08

Edit
En son raven tarafından 06 Haz 2018, 14:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj raven » 06 Haz 2018, 14:10

harun yazdı:Wainer'e Çin saati demek haksızlık olur, montajı belki Çin'de ya da başka bir Uzakdoğu ülkesinde yapılıyor olabilir, bilemiyorum. Marka, bir Türk şirketine ait. Quartz modellerinde safir camın yanında kendini kanıtlamış isviçre Ronda mekanizma kullanıyorlar. Swiss Made etiketi taşıma şartlarına sahip.

Hanıma bir tane aldık, (11288-c modeli) gayet şık, üstelik end of life (eol) özelliği var. Pili azalınca saniye kolu 3 saniyede bir atmaya başlayıp sizi uyarıyor. Her modelinde bu özellik var mı bilmiyorum. Fakat sitesinde her saatin içinde hangi mekanizma olduğu yazıyor. O mekanizmanın özelliği de webten araştırılıp öğrenilebilir. Tasarımları benim de hoşuma gidiyor.
.

Bence de bir otomatik saat alsanız (linklerdeki Orientler güzel) daha iyi, ancak illa quartz saat almak istiyorsanız Wainer'in sizi üzmeyeceğini tahmin ediyorum.

Wainer guzell modellere sahip lakin Turk Malı ile Turk firması kavramlarini karstirmamak lazim. Onemli olan Turk Mali olmasi, tasarimiyla, ar-ge siyle, malzemesiyle hatta reklam yüzüyle
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 166 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners