İstediğim Saati Sonunda Aldım! (Orient Independence)

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İstediğim Saati Sonunda Aldım! (Orient Independence)

Mesaj MrJingles » 12 Nis 2018, 16:17

Son zamanlarda saat merakım başladı ve teknolojiye olan ilgim dolayısıyla bu merakım genelde dijital modeller üstüneydi. Casio'nun beş tane dijital modeli vardı. En sonunda klasik bir model alayım dedim. Tabiki de Seiko ilk tercih idi. Rahmetli amcamın mavi kadranlı Seiko 5'i 40 yılı geçti hâlâ tıkır tıkır çalışıyor. Amcamı gömdü sanırım bizi de gömecek. :D Bir sürü model buldum. Tabiki de hepsi quartz idi. Sonrasında üyesi olduğum forum sitesinde otomatik saat kavramıyla tanıştım ve bu mekanizma olayı beni benden aldı. Saat buymuş dedim. Bir sürü model arayışına girdim ve tavsiye aldım hepsi diver saatti. En sonunda bu siteyi keşfettim. Bu siteyi keşfetmemle adını bilmediğim birçok saat markasını da keşfetmiş oldum. En sonunda Seiko 5 (SRP555J2) ile karar kılmıştım ama gelen Orient Mako tavsiyesiyle ikileme düştüm. Orient'i de ilk kez burada duydum. Mako'yu bir hayli beğenmiştim ve ikinci versiyonunu almak istiyordum. Seiko 5'lerin tamamından daha iyi bir saatti okuğuma göre. Tamam dedim buldum. Uygun fiyat araştırırken başka bir modeli daha gördüm ki yine ikileme düştüm. Uzun süren ikilemden sonra en sonunda kararımı verdim ve Mako'yu eledim. Ama bir sorun vardı bu saat yeni bir model değildi ve bulmak neredeyse imkansız gibi bir şeydi. Beyaz kadranlı versiyonunu buldum ama siyahı yoktu. Aramadığım yer kalmamıştı. Tam vazgeçmek üzereydim ki tesadüfen son anda bir yerde son bir tane kalmıştı. Sanki gel beni al dedi. :D Arayışlarım sonucunda istediğim model olan Independence'ı buldum ve aldım. Saat çok gösterişli ve resimlerdekinden daha şık görünüyor. Baktıkça aşık ettiriyor kendine. :D Uzun bir yolculuğumuz olur umarım. Birkaç fotoğraf da kendim çektim.
Resim
Resim

İleride bir diver düşünüyorum. Şimdiden araştırmalara başladım. İnsan aldıkça bir sonrakine yöneliyor. Hastalık derecesine varmaz umarım. :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Re: İstediğim Saati Sonunda Aldım! (Orient Independence)

Mesaj cagatay1903 » 12 Nis 2018, 16:21

Güle güle kullanın

çok şık duruyor
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj azizkaya » 12 Nis 2018, 16:25

Güzel zamanlar göstersin.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj coolfire » 12 Nis 2018, 16:31

Hayırlı olsun. Diver alacağım demissiniz ama diverlari beğenmediğiniz gibi bir konu kalmış aklımda :)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj slhgzl » 12 Nis 2018, 16:45

Hayırlı olsun
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj MrJingles » 12 Nis 2018, 17:02

@cagatay1903, @azizkaya ve @salguz teşekkür ederim. :)

@coolfire haklısın diverlari hâlâ sevmiyorum ama Mako'yu çok beğendim. Tabi araştırınca tarihsiz olanlar ya da rakam bölümünde olmayanlar çok daha güzel geldi. Aslında Mako'da tarih olmasa tam istediğim model olacaktı. Başka bir konu açmıştım Rolex Blaken Submariner Explorer Dial tam istediğim diver çıktı. Tarih yok ve sayıları gösteriyor. Onun gibi tasarımı olan uygun fiyatlı bir diver alacağım. Belki şimdi değil ama ileride mutlaka alacağım. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Mesaj ÜmitYüksel » 12 Nis 2018, 17:27

Hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj tt59 » 12 Nis 2018, 18:36

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners